News

Który utwór bożonarodzeniowy zdobył szczyt amerykańskich list przebojów?

Autor Halina Sikora
Halina Sikora06.12.20234 min.
Który utwór bożonarodzeniowy zdobył szczyt amerykańskich list przebojów?

Rockin' Around the Christmas Tree Brendy Lee po 65 latach od pierwszego wydania trafiła na szczyt amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. Klasyczny świąteczny utwór z 1958 roku zdobył numer jeden w tym tygodniu. 78-letnia piosenkarka rockandrollowa świętowała to osiągnięcie, pisząc wiadomość do fanów. Jest to jej trzeci numer jeden w karierze i pobiła rekord najstarszej osoby, której piosenka znalazła się na szczycie.

Kluczowe wnioski:
  • Rockin' Around the Christmas Tree po 65 latach trafił na 1. miejsce listy Billboard Hot 100.
  • 78-letnia Brenda Lee jest najstarszą osobą z numerem 1 na tej liście.
  • Jest to jej trzeci numer 1 w karierze po przebojach z lat 60.
  • Piosenka została nagrana, gdy miała 13 lat i początkowo nie odniosła sukcesu.
  • Popularność zdobyła ponownie dzięki filmowi "Kevin sam w domu" z 1990 roku.

Rockin' Around the Christmas Tree na szczycie po 65 latach

Klasyczny świąteczny utwór "Rockin' Around the Christmas Tree" Brendy Lee po raz pierwszy trafił na szczyt amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100, 65 lat po swojej premierze. Stało się to w tym tygodniu, potwierdził to magazyn Billboard.

78-letnia rockandrollowa piosenkarka świętowała to osiągnięcie, pisząc wiadomość do fanów na Instagramie. "Zrobiliśmy to, Brendanatorzy!" - napisała.

Ten radosny utwór to jej trzeci numer jeden na liście Hot 100. Wcześniej przebojami numer jeden były hity z lat 60. - "I'm Sorry" i "I Want to Be Wanted".

Brenda Lee pobiła również rekord najstarszej osoby w historii z piosenką na pierwszym miejscu listy. Poprzedni rekord należał do Louisa Armstronga od 1964 roku.

Niespodziewany hit

Podczas gali Country Music Association Awards w zeszłym miesiącu Brenda Lee wyznała, że nigdy nie przypuszczała, iż "Rockin' Around the Christmas Tree" stanie się jej flagową piosenką.

Utwór został napisany przez Johnny'ego Marksa, autora również takich świątecznych standardów jak "Rudolph the Red-Nosed Reindeer" czy "Have a Holly Jolly Christmas".

"Rockin' Around the Christmas Tree" zostało nagrane, gdy Brenda Lee miała zaledwie 13 lat. Początkowo singiel nie odniósł jednak sukcesu.

Powrót popularności dzięki filmowi

W 1960 roku piosenka dotarła do pierwszej dwudziestki amerykańskiej listy przebojów. Później na trzy dekady utwór popadł w zapomnienie.

Odnowioną popularność zdobył dzięki pojawieniu się w filmie "Kevin sam w domu" z 1990 roku. Od tego momentu co roku wraca na listy przebojów w okresie świątecznym.

W zeszłym roku "Rockin' Around the Christmas Tree" osiągnęło w Wielkiej Brytanii najwyższą pozycję w historii, docierając do 4. miejsca. Obecnie zajmuje 14. pozycję brytyjskiej listy przebojów.

Rok wydania 1958
Miejsce na liście w USA 1. miejsce (2023)
Miejsce na liście w UK 4. miejsce (2022)
14. miejsce (2023)

Czytaj więcej: Niespodziewane odnowienie znajomości Paris Hilton z Lindsay Lohan – wzajemne starcia!

Najstarsza osoba na szczycie

Ten powrót po latach na pierwsze miejsce amerykańskiej listy przebojów sprawia, że 78-letnia Brenda Lee jest obecnie najstarszą osobą w historii z numerem jeden.

Wypiera na tej pozycji legendarnego Louisa Armstronga, który miał 62 lata, gdy jego utwór "Hello, Dolly!" trafił na szczyt w 1964 roku.

"Nigdy nie przypuszczałam, że ta piosenka stanie się moją flagową. To dla mnie niesamowite" - wyznała skromna Brenda Lee.

Po tylu latach niespodziewany sukces jej najbardziej znanej świątecznej piosenki musi być dla niej ogromnym zaskoczeniem. Świadczy też o ponadczasowości i uroku tego rockandrollowego kawałka z 1958 roku.

Podsumowanie

Który utwór bożonarodzeniowy zdobył szczyt amerykańskich list przebojów?

W moim artykule opisałem niecodzienną historię świątecznej piosenki "Rockin' Around the Christmas Tree" autorstwa Brendy Lee. Utwór ten po raz pierwszy, 65 lat po premierze, trafił na szczyt amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. Jestem pod wrażeniem tego, jak 78-letnia rockandrollowa piosenkarka świętowała to wydarzenie, pisząc do fanów.

Zrelacjonowałem, że ten radosny kawałek to już trzeci numer jeden Brendy Lee na liście Hot 100. Wcześniej dwukrotnie zajmowała 1. miejsce w latach 60. Piosenkarka pobiła również rekord najstarszej osoby w historii z utworem na szczycie zestawienia.

Opisałem też ciekawą historię tego nagrania. Początkowo nie odniosło sukcesu, aż do powrotu popularności za sprawą filmu "Kevin sam w domu" z 1990 r. Od tego czasu co roku pojawiało się na listach przebojów świątecznych.

Na koniec podkreśliłem, że ten niespodziewany numer 1 po latach musi być dla Brendy Lee ogromnym zaskoczeniem. Świadczy o ponadczasowości rockandrollowego kawałka sprzed 65 lat.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
  3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
  4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
  5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły