News

Taylor Swift opowiada o swoim psychicznym załamaniu po konflikcie z Kim Kardashian

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk7 grudnia 20237 min
Taylor Swift opowiada o swoim psychicznym załamaniu po konflikcie z Kim Kardashian

Taylor Swift opowiedziała o swoim psychicznym załamaniu po konflikcie z Kim Kardashian w 2016 roku. Wokalistka stwierdziła, że cała sytuacja "zwaliła ją psychicznie". Po oskarżeniu Kanye Westa o wykorzystanie jej wizerunku bez zgody, Kim opublikowała nagranie rozmowy mającej sugerować, że Taylor jednak się zgodziła. Wokalistka wycofała się z życia publicznego, co miało ogromny wpływ na jej zdrowie psychiczne.

Kluczowe wnioski:
  • Taylor musiała na rok wyjechać z kraju z powodu załamania psychicznego
  • Przestała ufać ludziom i unikała rozmów telefonicznych
  • Obawiała się, że incydent zdefiniuje ją negatywnie do końca kariery
  • Jej powrót z albumem Reputation początkowo spotkał się ze sceptycyzmem
  • Ujawnienie nagrania rozmowy było dla niej szokiem i upokorzeniem

Ujawnienie nagrania rozmowy z Kanye

Kim Kardashian opublikowała nagranie prywatnej rozmowy telefonicznej między Taylor Swift a Kanye Westem, w której Taylor miała wyrazić zgodę na nazwanie jej "su**" w piosence Kanye. Stało się to po tym, jak Taylor publicznie zaprzeczyła, że kiedykolwiek wyraziła na to zgodę. Publikacja nagrania była dla Taylor ogromnym ciosem.

Wokalistka stwierdziła, że była to "w pełni wyreżyserowana intryga" z nielegalnie nagraną rozmową, którą Kim zedytowała, by przedstawić Taylor jako kłamczynię. To zdarzenie miało druzgocący wpływ na jej zdrowie psychiczne i, jak stwierdziła, "zrzuciło ją psychicznie w miejsce, w którym nigdy wcześniej nie była".

Reakcja Taylor Swift

Publikacja nagrania przez Kim Kardashian spowodowała, że Taylor wycofała się z życia publicznego na rok. Przeprowadziła się do innego kraju, unikała rozmów telefonicznych i kontaktów z ludźmi, którym przestała ufać. Była przerażona i upokorzona tym incydentem.

Obawiała się również, że ten moment zdefiniuje ją negatywnie na resztę kariery. Kiedy powróciła z albumem "Reputation" w 2017 roku, spotkał się on początkowo ze sceptycyzmem. Na szczęście ostatecznie udało jej się odbudować reputację i kontynuować karierę.

Zniknięcie Taylor ze sceny publicznej

Po opublikowaniu nagrania rozmowy z Kanye, Taylor Swift całkowicie wycofała się z życia publicznego na ponad rok. Jak wyznała, "przeprowadziła się do innego kraju. Nie opuszczała wynajmowanego domu przez 12 miesięcy".

Ten czas spędziła na ukryciu, unikając mediów i kontaktów ze światem zewnętrznym. Bała się rozmawiać przez telefon, ponieważ straciła zaufanie do ludzi i obawiała się, że jej słowa mogą zostać nagrane lub wykorzystane przeciwko niej.

Wpływ na zdrowie psychiczne

Taylor przyznała, że incydent z Kim i Kanye "zwalił ją psychicznie". Wycofanie się ze świata na ponad rok miało ogromny wpływ na jej zdrowie psychiczne. Opuściła niemal wszystkich w swoim życiu, ponieważ nie ufała już nikomu.

"Poszłam na dno. Bałam się odbierać telefony" - wyznała. Na szczęście z czasem udało jej się z tych doświadczeń podnieść i wrócić silniejszą niż kiedykolwiek.

Czas trwania wycofania Ponad 12 miesięcy
Miejsce pobytu Inny kraj
Unikanie mediów i ludzi Całkowite

Czytaj więcej: Taylor Swift i Morgan Wallen triumfują na Billboard Music Awards, zobacz wyniki

Powrót Taylor z albumem Reputation

Po ponad rocznej przerwie, Taylor Swift powróciła w 2017 roku z nowym albumem "Reputation". Spotkał się on jednak ze sceptycyzmem i mieszanymi reakcjami.

Wokalistka obawiała się, że po incydencie z Kanye i Kim ludzie na zawsze będą postrzegać ją negatywnie. Myślała, że ten moment zdefiniuje ją w oczach opinii publicznej jako kłamczynię i oszustkę.

Odbudowywanie reputacji

Jednak z czasem, dzięki dobrej muzyce i autentyczności, Taylor udało się odbudować wizerunek i reputację. Album okazał się sukcesem komercyjnym, a ona udowodniła, że nie dała się złamać intrygom i manipulacjom.

Dzisiaj ma na koncie 10 nagród Grammy i jest jedną z najpopularniejszych gwiazd na świecie. Po burzliwym okresie powrotu, jej kariera nabrała rozpędu.

Nie pozwól, by chwilowe niepowodzenia definiowały cię na całe życie.

Obawa przed dożywotnim zdefiniowaniem przez incydent

Taylor Swift opowiada o swoim psychicznym załamaniu po konflikcie z Kim Kardashian

Kiedy Taylor Swift powróciła do świata mediów z nowym albumem "Reputation", obawiała się, że jej reputacja jest już na zawsze zniszczona. Myślała, że ludzie na zawsze zapamiętają ją z tego incydentu z Kim i Kanye jako kłamczynię i oszustkę.

"Myślałam, że ten moment odrzucenia zdefiniuje mnie negatywnie do końca życia" - wyznała Taylor.

Na szczęście, po początkowym sceptycyzmie, opinia publiczna dała jej drugą szansę. Dzięki dobrej muzyce i autentyczności, Taylor zdołała odbudować swoją reputację i stała się silniejsza niż kiedykolwiek.

Obawa Piętno kłamcy i oszustki na całe życie
Reakcje na "Reputation" Początkowy sceptycyzm
Co pomogło odbudować reputację Dobra muzyka i autentyczność

Przeprowadzka do innego kraju na rok

Opowiadając o swoim załamaniu psychicznym, Taylor Swift wyznała, że po incydencie z nagraniem rozmowy z Kanye Westem "przeprowadziła się do innego kraju". Przez ponad 12 miesięcy ukrywała się przed światem w wynajmowanym domu w obcym kraju.

"Nie opuszczałam domu przez rok. Przeniosłam się do innego kraju" - zwierzyła się piosenkarka. Ten rok spędziła z dala od bliskich, mediów i jakichkolwiek kontaktów ze światem zewnętrznym.

Dopiero po długim odosobnieniu i leczeniu ran psychicznych, Taylor poczuła się na tyle silna, by wrócić do kariery muzycznej. Jak sama jednak przyznała, blizny pozostały w niej na zawsze.

Unikanie rozmów telefonicznych z powodu braku zaufania

Traumatyczne przeżycie związane z nielegalnym nagraniem i upublicznieniem jej prywatnej rozmowy telefonicznej sprawiło, że Taylor Swift bała się od tamtej pory odbierać telefony.

"Pchałam ludzi z mojego życia, ponieważ nikomu już nie ufałam. Bałam się odbierać telefony" - wyznała Taylor.

Utrata zaufania do ludzi była ogromna. Taylor izolowała się od świata i związków z innymi osobami, które mogłyby zagrażać jej prywatności. Na długi czas porzuciła też media społecznościowe, które dodatkowo nakręcały falę nienawiści.

Dopiero powoli, małymi krokami, artystka odbudowywała wiarę we własne siły i w ludzi. Jednak rany pozostały - do dziś bardzo ochrania swoją prywatność i kontroluje to, co pokazuje światu.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem konflikt Taylor Swift z Kim Kardashian i Kanye Westem z 2016 roku, który miał druzgocący wpływ na zdrowie psychiczne Taylor. Gdy Kim ujawniła nagranie jej prywatnej rozmowy z Kanye, Taylor poczuła się upokorzona i zdradzona. Wycofała się całkowicie z życia publicznego na ponad rok.

Przeniosłam się wtedy do innego kraju i unikałam kontaktów z mediami oraz ludźmi, którym przestałam ufać. Bałam się rozmawiać przez telefon, obawiając się, że moje słowa mogą zostać nagrane i wykorzystane przeciwko mnie. Pogrążyłam się w rozpaczy, myśląc, że ten incydent zdefiniuje mnie negatywnie do końca kariery.

Kiedy w końcu odważyłam się wrócić z nowym albumem "Reputation" w 2017 roku, spotkałam się ze sceptycznymi reakcjami. Na szczęście ostatecznie udało mi się udowodnić, że jestem silniejsza niż intrygi i kłamstwa. Dzięki determinacji i dobrej muzyce zdołałam odbudować reputację i kontynuować spełnianie marzeń.

Moja historia pokazuje, że nawet po najcięższych ciosach losu można się podnieść. Choć blizny pozostały, teraz czuję się silniejsza i bardziej świadoma zagrożeń czyhających w show-biznesie. Będę nadal robić swoje - tworzyć muzykę i występować dla fanów na całym świecie.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Muzyczny wstęp do opery - Co musisz wiedzieć
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły