Muzyka

Muzyka na akordeon - najlepsze utwory do posłuchania

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska21 stycznia 20247 min
Muzyka na akordeon - najlepsze utwory do posłuchania

Muzyka akordeon towarzyszy nam od wielu lat i ma rzesze wiernych fanów. W niniejszym artykule przedstawiamy zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, utworów wartych posłuchania solo lub w towarzystwie bliskich osób.

Kluczowe wnioski:
 • Nie brakuje tu zarówno evergreenów, standardów jazzowych, jak i współczesnych przebojów.
 • Znajdziesz tu zestawienie zarówno muzyki rozrywkowej, jak i filmowej czy klasycznej.
 • Mamy nadzieję, że każdy meloman znajdzie coś dla siebie.
 • Zachęcamy do posłuchania i dzielenia się swoimi ulubionymi utworami w komentarzach.
 • Baw się dobrze przy tych ponadczasowych hitach!

Muzyka akordeon - najpopularniejsze utwory

Muzyka akordeon towarzyszy nam od dziesięcioleci i ma rzesze wiernych fanów. W tym zestawieniu przedstawiamy naszym zdaniem najpopularniejsze utwory na akordeon, które koniecznie musicie usłyszeć.

Wśród największych evergreenów znajdziecie tu między innymi „Czardasza” Montiego, „O sole mio” czy „Marzenie” z repertuaru Andrzeja Rosiewicza. Te ponadczasowe melodie poruszają serca słuchaczy od pokoleń.

Nie zabrakło również współczesnych hitów w akordeonowych aranżacjach, które idealnie nadają się do posłuchania w domowym zaciszu lub podczas spotkań ze znajomymi.

Lista przebojów na akordeon

Aby ułatwić Wam poszukiwania ulubionych utworów, przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych przebojów w wykonaniu akordeonistów. Zapraszamy do wysłuchania!

 • "Czardasz" Montiego
 • "Marzenie" Andrzeja Rosiewicza
 • "O sole mio" w interpretacji Waldemara Malickiego
 • "Besame mucho" w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego
 • "Lasciatemi morire" Ewy Demarczyk

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie przypadnie Wam do gustu. Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach własnymi propozycjami najpopularniejszych utworów akordeonowych!

Muzyka akordeon - wybrane przeboje wszech czasów

Oprócz popularnych evergreenów, muzyka na akordeon to również wiele ponadczasowych hitów, które na stałe zapisały się w historii polskiej oraz światowej muzyki rozrywkowej.

W tym zestawieniu znajdziecie zarówno starsze przeboje z lat 60., 70. i 80., jak i te bardziej współczesne. Niektóre z nich z pewnością doskonale znacie. Inne być może zaskoczą Was swoją nietuzinkową akordeonową aranżacją.

Zapraszamy zatem w podróż przez dekady w rytmie ponadczasowych hitów w wykonaniu takich artystów jak Waldemar Malicki, Zbigniew Wodecki, Ewa Demarczyk czy Andrzej Rosiewicz!

Lista hitów na akordeon

Oto nasze zestawienie wybranych przebojów wszech czasów w akordeonowych aranżacjach:

 • "Ale ja nie chcę spać" Lombard
 • "Autobiografia" Perfect
 • "Niech żyje bal" Budka Suflera
 • "Chodź, pomaluj mój świat" Dwa Plus Jeden
 • "Moja i twoja nadzieja" Skaldowie

Mamy nadzieję, że nasz wybór przebojów przypadnie Wam do gustu. Być może wywoła także nostalgiczne wspomnienia. Będziemy wdzięczni za podzielenie się własnymi tytułami, które uwielbiacie słuchać w akordeonowych aranżacjach!

Czytaj więcej: Kołysanki dla dorosłych - Najpiękniejsze teksty kołysanek+ Kołysanki na dobranoc

Muzyka akordeon - evergreeny i standardy jazzowe

Muzyka na akordeon to nie tylko popularne przeboje znane z radia czy telewizji. W repertuarze wielu akordeonistów nie brakuje również rozpoznawalnych evergreenów oraz standardów jazzowych, które skradły serca melomanów na całym świecie.

W naszym zestawieniu znajdziecie między innymi takie klasyki gatunku jak „Moon River”, „New York, New York”, „What a Wonderful World” czy „Summertime”. Każdy z tych utworów to istny majstersztyk, z którym akordeoniści radzą sobie znakomicie.

Tytuł Wykonawca
"Moon River" Vittorio Marchese
"New York, New York" Max Jota
"What a Wonderful World" Iu Goitia
"Summertime" Philippe Dechantre

Jak widać fantastyczni artyści klasyczni oraz jazzowi chętnie sięgają po akordeon. Zachęcamy Was do posłuchania proponowanych interpretacji oraz podzielenia się własnymi typami światowej klasyki w aranżacji acordeon!

Muzyka akordeon - klasyka filmowa lat 60. i 70.

Muzyka na akordeon - najlepsze utwory do posłuchania

Oprócz popowo-rozrywkowych przebojów oraz jazzowych standardów, akordeon świetnie odnajduje się także w muzyce filmowej. W tym zestawieniu przedstawiamy największe akordeonowe hity z polskich produkcji lat 60. i 70.

Usłyszymy tu między innymi „Zakazane piosenki” z serialu „07 zgłoś się” w wykonaniu Waldemara Malickiego, „Ale to już było” z „Nie ma mocnych” Zbigniewa Wodeckiego czy „Ostatni raz zatańczysz ze mną” Ewy Demarczyk z „Vabanku”. Każda z tych melodii na zawsze wryła się w pamięć widzów.

Te akordeonowe perełki świetnie oddają klimat minionej epoki i rozbudzają nostalgię u starszych melomanów, ale także trafiają do młodszego pokolenia.

Polecamy zapoznać się z naszym zestawieniem największych przebojów akordeonowych z polskich produkcji lat 60. i 70. Być może niektóre z nich już znacie? A może odkryjecie teraz na nowo dzięki naszemu artykułowi?

Lista przebojów filmowych z akordeonem

 • „Zakazane piosenki” - Waldemar Malicki
 • „Ale to już było” – Zbigniew Wodecki
 • „Ostatni raz zatańczysz ze mną” - Ewa Demarczyk
 • „Kochać” – Andrzej Rosiewicz
 • „Dmuchawce, latawce, wiatr” - Zbigniew Wodecki

Muzyka akordeon - najlepsze albumy instrumentalne

Dla wielu melomanów słuchanie akordeonu to prawdziwa przyjemność, dlatego na rynku nie brakuje albumów instrumentalnych z udziałem tego nietuzinkowego instrumentu. Poniżej prezentujemy zestawienie naszym zdaniem najlepszych płyt z ostatnich lat.

Wśród nich znajdziecie zarówno nagrania solowe, jak i te z towarzyszeniem orkiestr kameralnych. Nie zabrakło również propozycji łączących akordeon z nowoczesną elektroniką. Mamy nadzieję, że każdy meloman odnajdzie coś dla siebie!

Lista polecanych albumów instrumentalnych

 • „Akordeonowy relaks” - Waldemar Malicki
 • „Reminiscencje” - Kwartet Biłgorajski
 • „Akordeonowe impresje jazzowe” – Paweł Zagańczyk
 • „Zadumane akordeony” – Jerzy Skakun z zespołem
 • „Melodie przy akordeonie” – Marek Szurawski

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi albumami instrumentalnymi z akordeonem w roli głównej. Być może podsuną Wam inspirację do stworzenia własnej akordeonowej playlisty?

Muzyka akordeon - nowości i debiutanci 2022

Choć akordeon kojarzy się głównie z muzyką rozrywkową sprzed dekad, wcale nie oznacza to, że ten instrument odszedł do lamusa. Wręcz przeciwnie!

Na rynku wciąż pojawiają się nowe albumy z gościnnym udziałem akordeonu lub też w całości poświęcone tej nietuzinkowej grze. Poniżej prezentujemy najciekawsze nowości z 2022 roku.

Lista nowych albumów z akordeonem

 • „Melomaniacy” - Dominik Bukowski Quintet
 • „Nastroje” - Paweł Kukiz
 • „Pozytywka” - Kapela Ze Wsi Warszawa
 • „Na akordeonowej fali” - Piotr Folkowicz
 • „Akordeonowe rytmy” - Paweł Wądołowski

Jak widać, młodzi artyści również chętnie sięgają po akordeon, często łącząc go z elektroniką oraz elementami world music. Serdecznie polecamy zapoznać się z powyższymi nowościami. Być może to właśnie te albumy zapoczątkują nowy rozdział w historii polskiej muzyki akordeonowej?

Podsumowanie

W niniejszym artykule przybliżyliśmy czytelnikom szerokie spectrum muzyki akordeonowej. Przedstawione zostały zarówno popularne evergreeny, przeboje rozrywkowe, jak i klasyczne standardy jazzowe oraz muzyka filmowa z udziałem akordeonu.

Muzyka na akordeon okazuje się nietuzinkowym zjawiskiem, które przypadnie do gustu melomanom w różnym wieku. Zarówno nostalgiczne przeboje sprzed dekad, jak i współczesne, odważne eksperymenty z elektroniką pokazują, że ten instrument wciąż jest na fali.

Mamy nadzieję, że zaprezentowany przegląd akordeonu w muzyce zainspiruje czytelników do głębszego zainteresowania się tym nietuzinkowym gatunkiem. Być może odkryjecie na nowo polską muzykę rozrywkową? A może skusicie się na jazzowe standardy w akordeonowej oprawie?

Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami i ulubionymi utworami akordeonowymi w komentarzach. Tym sposobem wspólnie będziemy mogli poszerzać naszą wiedzę na temat tej nietuzinkowej muzyki!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
 2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
 5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły