News

ATEEZ oszałamiają coverem Petera Gabriela w drodze do zdobycia pierwszej brytyjskiej płyty numer 1

Autor Halina Sikora
Halina Sikora04.12.20236 min.
ATEEZ oszałamiają coverem Petera Gabriela w drodze do zdobycia pierwszej brytyjskiej płyty numer 1

K-popowa grupa ATEEZ zaskakuje swoim coverem piosenki Petera Gabriela, zbliżając się do zdobycia pierwszego miejsca na liście albumów w Wielkiej Brytanii. Osiemnastoosobowy zespół z Korei Południowej rywalizuje z Gabrielem o szczyt listy i według najnowszych danych dzieli ich zaledwie 1500 jednostek sprzedaży.

Kluczowe wnioski:
 • ATEEZ może zdobyć pierwsze miejsce na liście albumów w UK, pokonując Petera Gabriela.
 • Zespół pokonał już wiele przeszkód, aby dotrzeć tak wysoko na brytyjskiej liście.
 • Fani czekają z niecierpliwością na oficjalne ogłoszenie wyników rankingu.
 • Sukces ATEEZ to przełom dla K-popu w Wielkiej Brytanii.
 • Walka o pierwsze miejsce zapowiada się niezwykle emocjonująco.

ATEEZ zaskakuje w drodze po numer 1

K-popowa grupa ATEEZ zbliża się do historycznego osiągnięcia - zdobycia pierwszego miejsca na liście albumów w Wielkiej Brytanii. 8-osobowy zespół z Korei Południowej rywalizuje z samym Peterem Gabrielem o miano lidera rankingu.

Dla ATEEZ byłoby to pierwsze tego typu osiągnięcie na brytyjskim rynku. Dotychczas ich najlepszym wynikiem było 10. miejsce dla albumu "The World Ep.2: Outlaw". Teraz mają realną szansę na poprawienie tego rezultatu.

Zespół dzieli zaledwie 1500 jednostek sprzedaży od Petera Gabriela, który sam walczy o swój najlepszy wynik od 31 lat. Fani z niecierpliwością wyczekują oficjalnych wyników rankingu.

Sukces ATEEZ z pewnością będzie przełomowym momentem dla k-popu w Wielkiej Brytanii i zainspiruje inne zespoły do podboju tego rynku.

Napięta walka o szczyt listy

Choć k-popowa formacja celuje w historyczne osiągnięcie, z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Zmagania z Peterem Gabrielem zapowiadają się niezwykle emocjonująco i trudno w tej chwili wskazać faworyta.

Z jednej strony mamy wschodzącą gwiazdę k-popu z ogromnym, oddanym fandom. Z drugiej doświadczonego artystę z wieloletnim stażem i rzeszą wiernych fanów.

walka o pierwsze miejsce będzie z pewnością zacięta i pełna zwrotów akcji. Która ze stron okaże się silniejsza? O tym przekonamy się wkrótce po oficjalnym ogłoszeniu wyników.

Niezależnie od tego, kto wygra, już sama rywalizacja ATEEZ z Peterem Gabrielem to świadectwo coraz większej popularności K-popu na arenie międzynarodowej.

Koreańczycy gonią Petera Gabriela

Choć Wielka Brytania nie jest głównym rynkiem docelowym dla k-popu, grupa ATEEZ systematycznie zdobywa coraz większą popularność na Wyspach. Tym razem ich wyczyn może okazać się bezprecedensowy - zdobycie pierwszego miejsca na liście albumów.

ATEEZ depcze po piętach legendarnemu artyście Peterowi Gabrielowi, który także aspiruje do zajęcia pozycji lidera rankingu. Jeszcze kilka lat temu mało kto spodziewałby się, że k-popowa formacja będzie w stanie zagrozić brytyjskiemu weteranowi.

Dla ATEEZ sukces na Wyspach byłby potwierdzeniem ich rosnącej popularności. W kwietniu tego roku zajęli już 10. miejsce w tym samym zestawieniu, czym zaskoczyli wielu ekspertów.

 • Systematyczny wzrost popularności ATEEZ w Wielkiej Brytanii
 • Zespół goni legendę Petera Gabriela w walce o 1. miejsce
 • Ewentualny sukces byłby historycznym osiągnięciem dla K-popu

Czytaj więcej: Paris Hilton zaskoczona surowymi komentarzami na temat swojego syna

Zespół celuje w pierwszą brytyjską płytę numer 1

Jeśli najnowsze dane o sprzedaży się potwierdzą, grupa ATEEZ ma realną szansę na zdobycie pierwszego miejsca z albumem "The World Ep.Fin: Will". Byłby to ich historyczny sukces nie tylko na skalę zespołu, ale całego gatunku K-popu.

Dla porównania, najwyżej notowanym k-popowym albumem w Wielkiej Brytanii pozostaje "Map of the Soul: 7" zespołu BTS, który dotarł do 21. miejsca w 2020 roku.

Najlepsze wyniki K-popu w UK Pozycja Wykonawca
Map of the Soul: 7 21 BTS
The World Ep.2: Outlaw 10 ATEEZ

Zdobycie szczytu listy przez ATEEZ nie tylko przebije ten rekord, ale może stać się przełomem i zachęcić więcej azjatyckich wykonawców do podboju brytyjskiego rynku muzycznego.

Czy fani przesądzą o sukcesie?

Kluczowym czynnikiem, który zdecyduje o potencjalnym zwycięstwie ATEEZ, będzie mobilizacja oddanych fanów, zwanych ATINY. Grupa ma liczne i zorganizowane grono supporterów gotowych wesprzeć ulubieńców.

Fandom odgrywa niezwykle istotną rolę w branży K-popu. To właśnie fani często przesądzają o komercyjnym sukcesie swoich idoli, wykupując albumy i wspierając ich w mediach społecznościowych.

K-popowa grupa kontra brytyjski weteran

ATEEZ oszałamiają coverem Petera Gabriela w drodze do zdobycia pierwszej brytyjskiej płyty numer 1

Walka o pierwsze miejsce na liście albumów w Wielkiej Brytanii rozgrywa się pomiędzy wschodzącą gwiazdą K-popu a brytyjskim weteranem rocka Peterem Gabrielem.

Z jednej strony mamy ośmioosobowy boys band ATEEZ, cieszący się rosnącą popularnością na całym świecie. Z drugiej doświadczonego artystę z bogatym dorobkiem i rzeszą oddanych fanów.

W bezpośredniej rywalizacji tych dwóch, tak różnych sobie wykonawców, tkwi spore zaskoczenie. Jeszcze dekadę temu mało kto spodziewałby się, że azjatycki boys band będzie w stanie realnie zagrozić pozycji brytyjskiej legendy rocka.

Wbrew pozorom zespoły dzieli niewielka liczba sprzedanych egzemplarzy. ATEEZ mają zatem szansę napisać historię i na dobre zaznaczyć obecność K-popu na brytyjskim podwórku.

Podsumowanie

W moim artykule przyjrzałem się szansom k-popowej grupy ATEEZ na zdobycie pierwszego miejsca na liście albumów w Wielkiej Brytanii. Opisałem drogę, jaką przeszli od debiutu po rywalizację z samym Peterem Gabrielem o pozycję lidera zestawienia. To naprawdę fascynujące, jak daleko zaszli i jak blisko są historycznego sukcesu.

Skupiłem się na tym, jak zmieniała się popularność ATEEZ na Wyspach i jak z miesiąca na miesiąc przybliżali się do czołówki listy. Pokazałem też, jak wielkim wyzwaniem jest walka z legendarnym Gabrielem i jak niewiele ich dzieli od zwycięstwa. Będzie niezwykle ciekawie obserwować, kto ostatecznie zatriumfuje.

Starałem się przybliżyć Czytelnikom specyfikę rynku k-popowego i rolę, jaką odgrywają fani w promowaniu swoich idoli. To właśnie oddani fani często decydują o sukcesach swoich ulubionych wykonawców, więc ich mobilizacja może okazać się kluczowa.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Wam lepiej zrozumieć zjawisko k-popu i docenić wysiłek, jaki wkładają wykonawcy w budowanie swojej pozycji na wymagającym rynku muzycznym. Trzymam kciuki za ATEEZ i jestem ciekaw finału tej fascynującej rywalizacji!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
 3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
 4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
 5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły