News

Zmiana wokalisty w zespole Funeral For A Friend: nowa muzyka wkrótce

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk05.12.20237 min.
Zmiana wokalisty w zespole Funeral For A Friend: nowa muzyka wkrótce

Zmiana wokalisty w zespole Funeral For A Friend po 20 latach współpracy oznacza zamknięcie pewnego rozdziału, ale także otwarcie nowych możliwości. Pozostali członkowie z optymizmem patrzą w przyszłość i zapowiadają stworzenie nowej muzyki. Fani mogą spodziewać się interesujących rzeczy.

Kluczowe wnioski:
 • Matthew Davies-Kreye postanowił odejść z zespołu Funeral For A Friend po 20 latach.
 • Pozostali członkowie mają ochotę tworzyć nową muzykę razem.
 • Zespół wystąpi na festiwalu Slam Dunk z nowym frontmanem.
 • Matt skupia się teraz na innych aspektach swojego życia.
 • Przyszłość Funeral For A Friend zapowiada się interesująco z nową muzyką.

Odejście wokalisty po 20 latach współpracy

Matthew Davies-Kreye, frontman zespołu Funeral For A Friend, podjął decyzję o odejściu z grupy po ponad 20 latach wspólnej działalności. Informację tę przekazano fanom za pośrednictwem oficjalnego konta zespołu na Facebooku.

Jak czytamy w oświadczeniu, pozostali członkowie formacji - Kris Coombs-Roberts, Darran Smith, Ryan Richards, Gavin Burrough i Richard Boucher - przyjęli tę wiadomość z ciężkim sercem. Wyrazili jednak szacunek i wdzięczność za lata współpracy z Matthew.

Rzecznik zespołu podkreślił, że mimo rozstania pozostali muzycy pozostają w dobrych relacjach z byłym wokalistą. Po tak długim okresie grania razem nie mogłoby być inaczej.

Trzeba przyznać, że decyzja Daviesa-Kreye'a o zakończeniu przygody z Funeral For A Friend musiała być bardzo trudna. W końcu spędził z zespołem ponad połowę swojego życia, nie mówiąc już o ogromnej więzi łączącej go z fanami formacji.

Kulisy odejścia po latach aktywności

Warto przypomnieć, że Funeral For A Friend zawiesili działalność już w 2016 roku, po trasie pożegnalnej. Powrócili jednak trzy lata później, by uczcić pamięć zmarłego przyjaciela "Big Stu", po czym wyruszyli w kolejną trasę koncertową.

Można więc powiedzieć, że decyzja o rozstaniu dojrzewała w wokaliście Funeral For A Friend od lat. Być może przerwa w działalności zespołu pozwoliła Daviesowi-Kreye spojrzeć na swoją karierę z innej perspektywy i skonfrontować się z pragnieniem zmiany.

Nowy frontman zespołu

Co ciekawe, mimo odejścia charyzmatycznego lidera, pozostali członkowie Funeral For A Friend nie zamierzają rezygnować z dalszej działalności. Wręcz przeciwnie, jak sami podkreślają, ostatnia trasa koncertowa "20 Years Casually Dressed" dodała im energii i motywacji do tworzenia razem nowej muzyki.

Nowym wokalistą zespołu został Lucas Woodland z grupy Holding Absence. W przyszłym roku wystąpi wraz z Funeral For A Friend na festiwalu Slam Dunk. Trzeba przyznać, że to odważny ruch ze strony formacji, aby tak szybko zakomunikować fanom nazwisko następcy Daviesa-Kreye.

Pozostaje mieć nadzieję, że Woodland sprosta trudnemu zadaniu zastąpienia charyzmatycznego frontmana, z którym publika Funeral For A Friend zżyła się przez lata. Z drugiej strony, Lucas ma okazję zapisać się w historii zespołu i zdobyć popularność na fali zainteresowania zmianą za mikrofonem.

Reakcja fanów na nominację Woodlanda

Fani Funeral For A Friend mają podzielone zdania na temat przejęcia pałeczki przez nowego wokalistę. Jedni są podekscytowani i z niecierpliwością wyczekują efektów pracy Lucasa z zespołem.

Inni wyrażają obawy, czy Woodland sprosta wygórowanym oczekiwaniom i dorówna charyzmie oraz rozpoznawalnemu stylowi śpiewu Matthew. Z pewnością czeka go trudne zadanie zjednania fanów w trakcie występów na żywo.

Czytaj więcej: Czy Shane MacGowan opuścił już szpital? Dowiedz się najnowszych informacji!

Pozostali członkowie zadowoleni po ostatniej trasie

Oprócz komunikatu o zmianie za mikrofonem, muzycy Funeral For A Friend podzielili się też optymistycznymi wiadomościami na temat dalszych losów zespołu.

Jak stwierdzili, niedawno zakończona trasa koncertowa „20 Years Casually Dressed" na okrągłą rocznicę powstania grupy przyniosła im „odnowiony zapał i pragnienie” tworzenia wspólnie nowej muzyki. Co więcej, po raz pierwszy od wielu lat w takim samym składzie.

Nie zabieralibyśmy się za nowy materiał, gdybyśmy nie byli pewni, że dorówna on dziedzictwu tego, co stworzyliśmy kiedyś

Trzeba przyznać, że tak entuzjastyczne i pełne wiary w siebie oświadczenie robi wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że pozostali muzycy Funeral For A Friend nie zamierzają zwalniać tempa i mają w planach dalszą aktywną działalność.

Kierunek rozwoju po odejściu wokalisty

Czy faktycznie, jak sugerują słowa z oświadczenia, zespół zamierza nawiązać do swoich wcześniejszych dokonań? A może jednak Lucas Woodland wniesie nowe, świeże brzmienie do ich muzyki?

Być może działalność Funeral For A Friend po tak dużej zmianie personalnej obraduje zupełnie nowym torem. Kto wie, może przed nimi najlepszy okres w historii?

Skupienie byłego wokalisty na innych aspektach życia

Matthew Davies-Kreye w swoim pożegnalnym oświadczeniu również odniósł się do odejścia z Funeral For A Friend. Stwierdził, że nigdy nie spodziewał się powrotu do gry w zespole po tym, jak w 2016 roku podjęli decyzję o zakończeniu działalności.

Były lider podkreślił, że cieszy się z sukcesu ostatnich dwóch tras oraz entuzjazmu pozostałych muzyków co do przyszłości projektu. Sam jednak stwierdził, że jego życie potoczyło się w ostatnich latach w zbyt wielu nowych kierunkach, by mógł poświęcić się graniu w aktywnym zespole.

 • Matthew docenia entuzjazm kolegów, ale sam pragnie skupić się na innych aspektach życia
 • Odejście z zespołu było dla niego trudną decyzją po ponad 20 latach gry

Niewątpliwie porzucenie projektu, któremu poświęcił większość swojego dorosłego życia musiało przyjść mu z trudem. Jednak wyraźnie czuł, że nie jest w stanie poświęcać tyle energii co dawniej. Trzeba to uszanować.

Przyszłość zespołu zapowiada się obiecująco

Podsumowując, mimo bolesnej straty w postaci odejścia charyzmatycznego lidera, zespół Funeral For A Friend może patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Pozostali członkowie są zmotywowani i pełni energii do dalszego grania Mają ciekawe pomysły na nowy materiał muzyczny
Zakontraktowali uzdolnionego nowego wokalistę Czekają ich występy na znanych festiwalach

Można powiedzieć, że odejście Daviesa-Kreye może paradoksalnie otworzyć przed zespołem nowy, ekscytujący rozdział pełen wyzwań i szans na ponowne zdobycie popularności. Czas pokaże, czy kolejne lata działalności Funeral For A Friend przyniosą spełnienie tych obiecujących zapowiedzi.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem decyzję Matthew Daviesa-Kreye, lidera zespołu Funeral For A Friend, o odejściu z grupy po 20 latach działalności. Jak wynika z przytoczonych informacji, muzyk chce skupić się na innych aspektach swojego życia. Rozstanie z formacją, z którą był związany tak długo, z pewnością nie przyszło mu łatwo.

Jednocześnie pozostali członkowie Funeral For A Friend nie tracą optymizmu i deklarują chęć dalszego grania oraz tworzenia nowej muzyki. Już ogłosili nazwisko nowego wokalisty - został nim Lucas Woodland z zespołu Holding Absence. Przyszłość pokaże, czy uda mu się zjednać fanów.

Starałem się przedstawić różne aspekty tej sytuacji - zarówno odczucia Daviesa-Kreye, jak i planów pozostałych muzyków Funeral For A Friend. To niewątpliwie duża zmiana dla zespołu działającego ponad 20 lat. Czas pokaże, czy obecni członkowie sprostają nowym wyzwaniom.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Ci lepiej zorientować się w całej sprawie. Przedstawiłem różne perspektywy, aby możliwie najpełniej opisać tę ciekawą sytuację z życia brytyjskiego zespołu rockowego. Zachęcam do dzielenia się własnymi przemyśleniami w komentarzach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
 3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
 4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
 5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły