News

Wygrana Emmy Eda Sheerana: Pierwsza Reakcja Artysty

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska08.01.20245 min.
Wygrana Emmy Eda Sheerana: Pierwsza Reakcja Artysty

Brytyjski wokalista Ed Sheeran zdobył swoją pierwszą nagrodę Emmy za utwór "A Beautiful Game", który napisał na zakończenie serialu "Ted Lasso". Artysta wyznał, że zupełnie się tego nie spodziewał i był mocno zaskoczony, gdy obudził się z informacją o wygranej. Sheeran nie mógł osobiście odebrać statuetki, ponieważ akurat rozpoczynał azjatycką trasę koncertową. Jednakże podziękował twórcom serialu i współautorom nagrodzonej piosenki. Zwycięstwo było tym cenniejsze, że utwór pokonał inne świetne propozycje w tej kategorii.

Ed Sheeran opisuje swoją pierwszą wygraną Emmy

Brytyjski wokalista Ed Sheeran zdobył w tym roku swoją pierwszą prestiżową nagrodę Emmy w kategorii za Najlepszą Oryginalną Piosenkę. Artysta wygrał statuetkę za utwór "A Beautiful Game", który napisał na zakończenie popularnego serialu komediowego "Ted Lasso". Sheeran przyznał, że zupełnie się tego nie spodziewał i był mocno zaskoczony, kiedy obudził się z informacją o wygranej.

Wokalista nie mógł osobiście pojawić się na gali rozdania nagród Primetime Creative Arts Emmy Awards, ponieważ akurat rozpoczynał azjatycką trasę koncertową. Jednakże zamieścił na Instagramie wpis, w którym podziękował twórcom serialu "Ted Lasso" za zaproszenie do współpracy przy ścieżce dźwiękowej produkcji.

Współpraca przy serialu Ted Lasso

Ed Sheeran wyjaśnił, że on i jego współautorzy piosenki - Max Martin oraz Foy Vance - od razu z entuzjazmem przyjęli propozycję stworzenia utworu na finał serialu "Ted Lasso". Cała trójka była bowiem fanami produkcji opowiadającej o sympatycznym trenerze piłki nożnej. Dwa lata temu wspólnie napisali więc piosenkę o miłości i futbolu, która idealnie oddawała klimat serialu.

Sam Sheeran dodał do utworu nagranie kibiców ze swojego koncertu stadionowego, śpiewających finałowy refren. Dzięki temu "A Beautiful Game" zyskało sportowy, zaraźliwy charakter, pasujący do produkcji osadzonej w świecie piłki nożnej.

Podziękowania Eda dla twórców serialu i współautorów piosenki

W swoim wpisie na Instagramie Ed Sheeran podziękował twórcom "Teda Lasso", a także Maxowi Martinowi i Foyowi Vance'owi za współpracę przy nagrodzonym utworze. Stwierdził, że jest naprawdę zaszczycony wygraną i docenia każdy głos oddany na tę piosenkę podczas głosowania.

Artysta zaznaczył, że kategoria, w której zwyciężył, była wyjątkowo mocno obsadzona. Rywalizował bowiem z innymi fantastycznymi utworami i wykonawcami. Dlatego sukces "A Beautiful Game" jest dla niego tym cenniejszy.

Czytaj więcej: Peter Gabriel wyprzedza ATEEZ i zdobywa trzecie miejsce na liście albumów z I/o

Zaskoczenie wokalisty nagrodą za utwór do serialu Ted Lasso

Sam Ed Sheeran przyznał, że absolutnie nie spodziewał się wygranej w prestiżowym konkursie Emmy. Tym bardziej, że rywalizował z utalentowanymi artystami i innymi świetnymi piosenkami nominowanymi w tej samej kategorii.

Jak stwierdził, kiedy obudził się rano po gali i zobaczył informacje o zdobyciu statuetki, był w szoku. Gdyby wiedział, że ma szansę wygrać, z pewnością zrezygnowałby z jednego koncertu i pojawił się osobiście na rozdaniu nagród.

Mimo zaskoczenia, docenia wyróżnienie Akademii Telewizyjnej i jest wdzięczny za każdy głos oddany na jego piosenkę. To dla niego zaszczyt, że utwór do serialu komediowego pokonał inne świetne propozycje i zdobył nagrodę Emmy.

Sukces utworu mimo konkurencji innych świetnych piosenek

Wygrana Emmy Eda Sheerana: Pierwsza Reakcja Artysty

Zwycięstwo Eda Sheerana w prestiżowym konkursie Emmy jest tym cenniejsze, że piosenka "A Beautiful Game" pokonała naprawdę mocną konkurencję. W kategorii za Najlepszą Oryginalną Piosenkę nominowane były bowiem utwory innych uznanych artystów.

To niesamowite, że nasz utwór do serialu komediowego pokonał tak wspaniałych rywali. Pokazuje to siłę dobrze skomponowanej piosenki, niezależnie od gatunku produkcji, do której powstała.

Jednym z głównych konkurentów Sheerana był utwór "Fought And Lost" jego rodaka, piosenkarza Sama Rydera. Rywalizacja brytyjskich artystów pokazuje, jak wysoki poziom miały tegoroczne nominacje.

Tym większy szacunek należy się Edowi Sheeranowi, że jego kompozycja zdołała pokonać tak zaciekłą konkurencję. To świadectwo uniwersalności dobrze napisanej piosenki, która potrafi poruszyć serca słuchaczy i jurorów, niezależnie od kontekstu.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiono historię pierwszej wygranej Ed Sheerana na prestiżowej gali rozdania nagród Emmy. Opisano, w jaki sposób brytyjski wokalista zdobył statuetkę za stworzenie piosenki "A Beautiful Game" na zakończenie serialu komediowego "Ted Lasso". Przybliżono okoliczności powstania utworu we współpracy z Maxem Martinem i Foyem Vancem, którzy podobnie jak Sheeran byli fanami produkcji.

Zrelacjonowano zaskoczenie i radość artysty, gdy dowiedział się o wygranej, będąc akurat na trasie koncertowej. Przytoczono jego wpis na Instagramie, w którym podziękował twórcom serialu i współautorom za możliwość stworzenia piosenki. Sheeran docenił swoją nagrodę tym bardziej, że rywalizował z utalentowanymi artystami.

Omówiono sukces kompozycji do serialu komediowego, która pokonała inne mocne propozycje nominowane w kategorii za Najlepszą Piosenkę. Podkreślono, że zwycięstwo Eda Sheerana świadczy o sile dobrego utworu, niezależnie od kontekstu, w jakim powstał. Jest dowodem na ponadgatunkowy wymiar piosenki poruszającej serca słuchaczy.

Artykuł w przystępny sposób opisuje drogę utalentowanego artysty po pierwszą nagrodę Emmy. Pozwala lepiej zrozumieć warunki powstania wyróżnionej kompozycji i docenić kunszt jej twórców. Lektura pozwala też poczuć radość i dumę Eda Sheerana z tego osiągnięcia na początku jego kariery.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Co oznacza kropka przy nucie - wyjaśnienie i przykłady
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły