News

Wielkie plany Sira Roda Stewarta na powrót do Las Vegas dla polskiej społeczności

Autor Halina Sikora
Halina Sikora22.11.20238 min.
Wielkie plany Sira Roda Stewarta na powrót do Las Vegas dla polskiej społeczności

Legendarny brytyjski wokalista Sir Rod Stewart ogłosił właśnie powrót do Las Vegas z nową rezydenturą w Caesars Palace. Artysta, znany z takich przebojów jak "Maggie May" czy "Da Ya Think I'm Sexy", jest niezwykle popularny również wśród polskich fanów, dlatego jego koncerty w Vegas mogą okazać się świetną okazją do wyjazdu dla rodaków.

Kluczowe wnioski:
 • Rod Stewart wystąpi na scenie Colosseum w Caesars Palace od maja do października 2023 roku;
 • Fani docenią z pewnością jego charyzmatyczne show i rozpoznawalny, chropowaty głos;
 • Rezydentura artysty to dobra okazja, by połączyć wyjazd do Vegas z koncertem ulubionego wokalisty;
 • Bilety będą dostępne w regularnej sprzedaży od 24 lutego;
 • Trzymamy kciuki, aby polskim fanom udało się zdobyć wejściówki i spełnić marzenie o zobaczeniu Roda na żywo!

Planowane koncerty Sira Roda Stewarta w Las Vegas dla polskich fanów

Legendarny brytyjski wokalista Sir Rod Stewart ogłosił niedawno, że planuje powrócić do Las Vegas z nową rezydenturą. Tym razem chce zaprezentować specjalny program z udziałem big bandu, wykonującego utwory ze swingowej płyty nagranej z Joolsem Hollandem.

Informacja ta z pewnością ucieszy rzesze polskich fanów artysty, który od lat cieszy się w naszym kraju sporą popularnością. Jego charyzmatyczne show i rozpoznawalny, chropowaty głos przyciągają tłumy słuchaczy w każdym wieku.

Zainteresowanie Polaków występami Roda Stewarta

Największe przeboje Sira Roda, takie jak "Maggie May", "Sailing" czy "Da Ya Think I'm Sexy" można usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych niemal codziennie. W ostatnich latach artysta kilkukrotnie koncertował w Polsce, za każdym razem gromadząc komplety publiczności.

Dlatego zapowiedź specjalnych występów w Las Vegas również spotkała się z dużym entuzjazmem wśród rodzimych sympatyków jego twórczości. Wyjazd na koncert ulubionego wokalisty połączony ze zwiedzaniem słynnego miasta hazardu? Dla wielu brzmi jak plan idealny.

Kiedy odbędzie się koncert Sira Roda Stewarta w Las Vegas dla Polaków?

Jak na razie Sir Rod Stewart nie podał dokładnej daty swojej rezydentury w Las Vegas. Wiadomo jedynie, że jeśli album swingowy z Joolsem Hollandem okaże się sukcesem, artysta chciałby zaprezentować specjalny program oparty właśnie na tej płycie.

Można się więc spodziewać, że konkretne terminy występów poznamy najprawdopodobniej po premierze wspomnianego krążka. Przypuszczalnie nastąpi to jeszcze w 2023 roku. Kiedy dokładnie fani będą mogli zobaczyć Roda na żywo w Vegas? Tego wciąż nie wiemy, warto jednak śledzić na bieżąco wszystkie ogłoszenia ze strony artysty.

Największe przeboje Sira Roda, takie jak "Maggie May", "Sailing" czy "Da Ya Think I'm Sexy" można usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych niemal codziennie.

Czytaj więcej: Taylor Swift i Morgan Wallen triumfują na Billboard Music Awards, zobacz wyniki

Jak popularne jest nowe album Sira Roda Stewarta w Polsce?

Jak na razie nowy, swingowy album brytyjskiego wokalisty nagrany z Joolsem Hollandem jeszcze się nie ukazał. Nie ma zatem podstaw do stwierdzenia, jak będzie przyjęty przez polską publiczność po premierze.

Znając jednak popularność, jaką Sir Rod Stewart cieszy się w naszym kraju, można przypuszczać, że płyta spotka się z zainteresowaniem ze strony rodzimych fanów. Dodatkową zachętą będzie fakt, iż materiał na krążku wykonywany jest w konwencji swingowej, z towarzyszeniem wieloosobowej orkiestry.

Niewykluczone więc, że dla wielu miłośników twórczości artysty album stanie się kolejnym powodem do radości i będzie stanowił uzupełnienie kolekcji w ich prywatnych zbiorach.

Ocena nowego kierunku artystycznego

Trzeba przyznać, że swingowe brzmienia to dla Roda Stewarta swego rodzaju nowość. Jednak jego charakterystyczny, chrypliwy głos z pewnością odnajdzie się również i w tej konwencji muzycznej.

Być może dla niektórych słuchaczy będzie to więc ciekawy i niespodziewany zwrot w twórczości wokalisty. Pozostaje mieć nadzieję, że artysta sprosta nowemu wyzwaniu i przekona do siebie również fanów swingowych rytmów.

Dlaczego Sir Rod Stewart chce wrócić do Las Vegas dla polskiej społeczności?

Wielkie plany Sira Roda Stewarta na powrót do Las Vegas dla polskiej społeczności

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w planach Sira Roda Stewarta leży specjalne nastawienie jego występów w Las Vegas na polską publiczność. Raczej należy sądzić, że artysta po prostu kontynuuje swoją udaną passę koncertów rezydenckich w tym mieście, nie wyróżniając przy tym żadnej narodowości.

Niemniej faktem jest, że brytyjski wokalista od lat cieszy się sporą popularnością w Polsce, więc z pewnością liczy także na obecność rodaków podczas swoich występów. A Las Vegas jako atrakcyjna i rozpoznawalna lokalizacja z całą pewnością przyciągnie rzesze fanów z całego świata.

Co Polacy sądzą o występach Sira Roda w Vegas

Nasz rodaków na wieść o potencjalnych koncertach ulubionego artysty w mieście rozrywki ogarnął zrozumiały entuzjazm. W końcu to idealna okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym - posłuchać na żywo znakomitego muzyka i jednocześnie zwiedzić jedno z najsłynniejszych miejsc Ameryki.

Rod Stewart w Las Vegas z pewnością przyciągnie więc rzesze rodaków. A jego charyzmatyczne show na długo pozostanie w ich pamięci jako jedna z największych muzycznych atrakcji Vegas.

1984 Pierwsza rezydentura Roda Stewarta w Las Vegas
2011 Druga rezydentura Roda Stewarta w Vegas
2023 Planowany powrót Roda Stewarta ze specjalnym programem swingowym

Co Sir Rod Stewart planuje zrobić na koncercie w Las Vegas dla Polaków?

Jak już wspomniano, trudno stwierdzić, czy Sir Rod Stewart planuje jakieś specjalne akcenty skierowane bezpośrednio do polskiej widowni. Przygotowując show w Las Vegas artysta zapewne skupi się przede wszystkim na prezentacji materiału ze swingowej płyty nagranej z Joolsem Hollandem.

Być może padną również największe, ponadczasowe przeboje z jego bogatego dorobku artystycznego. Niewykluczone, że w setliście znajdą się np. „Maggie May”, „Sailing” czy „Da Ya Think I’m Sexy” - te piosenki z pewnością ucieszą polskich słuchaczy.

Bez względu jednak na ostateczny repertuar i formę show, występ charyzmatycznego Sira Roda w Las Vegas z całą pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń także fanom z Polski.

Czego mogą spodziewać się polscy fani?

Polacy zgromadzeni na koncercie Roda Stewarta w Las Vegas bez wątpienia usłyszą jego rozpoznawalny, charakterystyczny wokal, który już nie raz wprawiał w zachwyt rodzimą publiczność artysty. Być może padną również słowa uznania skierowane właśnie do przybyłych z Polski sympatyków twórczości muzyka.

Niezależnie od ewentualnych akcentów adresowanych do polskiej widowni, rodacy mogą być pewni, że czeka ich świetne show i niezapomniane przeżycia. A kto wie, może uda im się nawet zdobyć autograf mistrza na pamiątkę?

Hobby Sira Roda Stewarta - modelarstwo kolejowe - popularne wśród Polaków?

Modelarstwo kolejowe to hobby, któremu Sir Rod Stewart oddaje się od lat. Sam artysta przyznał, że spędza nad makietami nawet po kilka godzin dziennie. Jednak trudno stwierdzić, czy pasja ta podzielana jest przez szerokie grono jego polskich fanów.

Być może wśród rodzimych sympatyków twórczości wokalisty znajduje się garstka miłośników modeli kolei. Jednak z całą pewnością jest to niszowa grupa, nieporównywalna z popularnością samej muzyki artysty w naszym kraju.

 • Modelarstwo kolejowe wydaje się hobby raczej rzadko spotykanym w Polsce.
 • Niewielki odsetek rodaków interesuje się zapewne tą formą modelarstwa.

Dlatego trudno sądzić, aby fascynacja Sira Roda Stewarta makietami i pociągami przełożyła się w jakimś stopniu na wzrost popularności tego hobby wśród jego polskich fanów. Wydaje się, że rodacy pozostaną przede wszystkim wiernymi słuchaczami jego ponadczasowych przebojów.

Podsumowanie

Sir Rod Stewart z pewnością ucieszył swoich oddanych fanów zapowiedzią powrotu do Las Vegas. Tym razem legendarny artysta planuje zaprezentować specjalny program oparty na swingowym albumie nagranym z Joolsem Hollandem. Jego charakterystyczny, chrypliwy głos znakomicie odnajdzie się w tych tanecznych rytmach.

Polacy również entuzjastycznie przyjęli tę wiadomość. Koncert ulubionego wokalisty w słynnym mieście hazardu brzmi jak świetna okazja do wyjazdu marzeń. Nic więc dziwnego, że rodacy już nie mogą doczekać się ogłoszenia konkretnych terminów występów.

Bez względu na ostateczny kształt rezydentury, show Sira Roda w Las Vegas na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń także polskim sympatykom jego twórczości. A kto wie, być może artysta zaserwuje im jakieś dodatkowe niespodzianki skierowane specjalnie do przybyłych rodaków?

Jedno jest pewne - występy legendy brytyjskiej sceny muzycznej z pewnością na długo pozostaną w pamięci polskich słuchaczy. I być może zainspirują kolejnych fanów do podjęcia prób wokalnych? W końcu nie od dziś wiadomo, że głos Roda Stewarta uwielbiają naśladować i amatorzy, i profesjonalni artyści!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
 2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
 5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły