News

Trudności z obsadą głównej roli w biograficznym filmie o Cher

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska01.12.20235 min.
Trudności z obsadą głównej roli w biograficznym filmie o Cher

Cher przyznała, że napotyka poważne trudności z obsadzeniem aktorki do głównej roli w filmie biograficznym o swoim życiu.

Kluczowe wnioski:
  • Artystka stwierdziła, że jest to "najtrudniejsza rzecz", jaką kiedykolwiek robiła, ze względu na swoją długą karierę i wiele osiągnięć.
  • Cher zaznaczyła, że sama wykona całą muzykę do filmu, ponieważ nie lubi imitacji.
  • Aktorka stanowczo zaprzeczyła, jakoby była diwą i stwierdziła, że takie zachowanie nie ma dla niej sensu.
  • Prace nad scenariuszem biograficznym Cher także idą opornie, artystka musiała wrócić do kilku fragmentów.
  • Filmowa biografia Cher jest w planach od 2018 roku, jednak dotychczas nie udało się sfinalizować obsady ani scenariusza.

Trudności z znalezieniem aktorki do głównej roli w filmie o Cher

Cher przyznała w programie Grahama Nortona, że napotyka ogromne problemy z obsadzeniem aktorki, która mogłaby ją zagrać w planowanym filmie biograficznym. Jak stwierdziła 77-letnia artystka, jest to "najtrudniejsza rzecz", jaką kiedykolwiek robiła.

"Mam za sobą zbyt długie życie i zbyt wiele osiągnięć, przez co niełatwo znaleźć kogoś, kto mógłby mnie odpowiednio sportretować" - wyjaśniła Cher. "Do tego scenariusz wciąż nie jest dokończony, więc obsada w zasadzie stoi w miejscu" - dodała.

Bogata kariera utrudnia znalezienie odpowiedniej aktorki

Jak zauważyła wokalistka, jej niezwykle bogata kariera, trwająca od lat 60. ubiegłego wieku, sprawia, że znalezienie aktorki, która wcieliłaby się w nią na różnych etapach życia, jest niezwykle trudne.

"Byłam i wciąż jestem aktywna na wielu polach - muzyka, kino, telewizja. Do tego moje życie osobiste też było dość burzliwe. Znalezienie kogoś, kto oddałby całą złożoność i wielowymiarowość mojej osoby będzie bardzo trudne" - przyznała Cher.

Prace nad scenariuszem postępują opornie

Jak zdradziła artystka, również prace nad scenariuszem filmu biograficznego napotykają liczne przeszkody. Cher początkowo nie była z siebie zadowolona i musiała wrócić do kilku fragmentów, by "zmężnieć" i umieścić w scenariuszu także mniej komfortowe dla niej wątki ze swojego życia.

"Po prostu się w pewnym momencie wycofałam, nie włączyłam kilku rzeczy, które powinny się tam znaleźć - choć nie są dla mnie komfortowe, to jednak są istotne dla całości. Więc musiałam się zmobilizować i do nich wrócić" - wyznała.

Te trudności sprawiają, że choć film o Cher zapowiedziany został już w 2018 r., przez ponad 5 lat nie udało się zamknąć prac nad scenariuszem i obsadą.

Czytaj więcej: Tajemnica odsłonięta: Pixie Lott ujawnia szczegóły na temat swojego nowego dziecka

Cher sama wykona muzykę do filmu

Jedno jest pewne - za muzykę do filmu w całości będzie odpowiadać sama Cher. Jak zaznaczyła, nie znosi imitacji i woli osobiście nagrać utwory do ścieżki dźwiękowej.

"Wykonam całą muzykę osobiście, ponieważ nie lubię imitacji" - oświadczyła stanowczo w programie Grahama Nortona.

Fani Cher z pewnością ucieszą się na wieść, że ich idolka zaśpiewa swoje największe przeboje w filmie opowiadającym jej historię. Choć na produkcję jeszcze trochę poczekamy, możemy być pewni, że pod względem muzycznym będzie ona miała najwyższą jakość.

Cher zaprzecza, jakoby była diwą

W programie The Graham Norton Show Cher została także zapytana wprost, czy jest diwą. Aktorka stanowczo temu zaprzeczyła.

"Nie bądźcie śmieszni, jestem najmniej diwowatą osobą na świecie... Takie zachowanie nie ma dla mnie sensu" - skwitowała.

Wygląda więc na to, że mimo statusu supergwiazdy, Cher pozostaje skromną i bezpretensjonalną osobą. Być może ta cecha charakteru także znajdzie odbicie w przygotowywanym filmie biograficznym?

Podsumowanie

Trudności z obsadą głównej roli w biograficznym filmie o Cher

W moim artykule omówiłem trudności, na jakie natknęła się Cher przy realizacji filmu biograficznego o swoim życiu. Przede wszystkim aktorka przyznaje, że niezwykle ciężko jest jej znaleźć kogoś do głównej roli - kogoś, kto oddałby w pełni wielowymiarowość jej barwnej osoby. Sama Cher podkreśla, że ma za sobą zbyt długą karierę i zbyt wiele osiągnięć, by łatwo było ją sportretować. Do tego scenariusz wciąż nie jest gotowy, przez co trudno ruszyć z produkcją.

Zwróciłem uwagę, że oprócz problemów z obsadą, powstawanie filmu utrudniają także komplikacje z dokończeniem scenariusza. Cher początkowo wycofała się z umieszczenia w nim kilku niewygodnych dla niej wątków. Jednak z czasem zmobilizowała się i postanowiła jednak je dodać, choć przyznaje, że nie jest jej z tym łatwo.

W artykule podkreśliłem, że mimo tych przeszkód, Cher osobiście zadba o muzykę do filmu, wykonując wszystkie piosenki sama. Jak stwierdziła, nie akceptuje imitacji i sama zaśpiewa swoje największe przeboje. Z pewnością zachwyci to jej oddanych fanów.

Na koniec wspomniałem także, że wbrew pozorom Cher pozostaje skromną osobą i wcale nie uważa się za diwę. Być może ta cecha charakteru znajdzie odzwierciedlenie w przygotowywanej produkcji? Mimo opóźnień, wierzę, że film w końcu powstanie i będzie wspaniałym hołdem dla niezwykłej artystki.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
  3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
  4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
  5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły