News

Trasa koncertowa KISS z Avatar rozpoczęcie wkrótce

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska24 grudnia 20234 min
Trasa koncertowa KISS z Avatar rozpoczęcie wkrótce

Trasa koncertowa KISS z Avatar rozpoczęcie wkrótce. Legendarne amerykańskie zespoły muzyczne KISS zaskoczył fanów podczas swojego ostatniego występu na żywo w Madison Square Garden w Nowym Jorku, prezentując awatary członków zespołu. Te cyfrowe wersje Gene Simmonsa, Paula Stanleya i pozostałych mają dać początek nowej erze koncertów wirtualnych, których premiera planowana jest na 2027 rok. Zespół zainwestuje w ten projekt około 200 milionów dolarów, aby stworzyć jak najbardziej realistyczne awatary. Fani mogą spodziewać się nie tylko wiecznie młodych i ikonicznych muzyków na scenie, ale też efektów specjalnych niemożliwych do osiągnięcia przez żywych artystów.

Gene Simmons o awatarach: będziemy wiecznie młodzi

Legendarne rockowe zespoły, takie jak KISS, zawsze wyprzedzały swoje czasy. KISS już w latach 70. budował swój wizerunek na efektownych strojach, makijażu i widowiskowych koncertach. Teraz muzycy postanowili wejść w erę wirtualnej rozrywki za sprawą awatarów - cyfrowych odpowiedników członków zespołu.

Jak zdradził basista Gene Simmons, zespół zainwestuje w ten projekt około 200 milionów dolarów. Dzięki nowoczesnej technologii fani będą mogli zobaczyć wiecznie młode wersje muzyków KISS na scenie. Co więcej, dzięki możliwościom technicznym awatarów, widzowie będą świadkami efektów specjalnych i akrobacji, które przerastają możliwości żywych artystów.

Symmons porównał awatary KISS do rewolucyjnego show szwedzkiego zespołu ABBA. Fani byli zachwyceni jakością cyfrowych kopii członków zespołu, ich realizmem i możliwościami. KISS chce pójść o krok dalej i zaprezentować awatary nowej generacji.

Premiera wirtualnej trasy koncertowej w 2027 roku

KISS ogłosił zakończenie działalności koncertowej po trasie "End Of The Road", która zakończyła się 2 grudnia 2022 roku w Madison Square Garden. Podczas ostatniego występu muzycy po raz pierwszy zaprezentowali awatary i zapowiedzieli trasę koncertową z ich udziałem. Premiera awatarowego show planowana jest na 2027 rok.

Fani byli zaskoczeni i podekscytowani tym pomysłem. To szansa, by zobaczyć uwielbiany zespół w nowej, cyfrowej odsłonie. KISS już wcześniej nie bał się eksperymentować, a awatary to kolejna śmiała wizja przyszłości rocka.

Ace Frehley krytykuje pomysł wirtualnych koncertów KISS

Nie wszyscy byli jednak zachwyceni wizją KISS z awatarami. Były gitarzysta zespołu, Ace Frehley, skrytykował ten pomysł w rozmowie z Radiem Rock Antenne. Jego zdaniem to rozwiązanie bardziej pasuje do show dla dzieci niż prawdziwego, rockandrollowego grania.

"Nie rozumiem tego całego szaleństwa z avatarami. Obejrzałem fragment wideo na YouTube i wyglądało to jak program dla dzieciaków, a nie rock and roll. Ja po prostu wychodzę na scenę, podłączam gitarę do wzmacniacza Marshall i gram. Zawsze tak robiliśmy i zawsze będziemy robić" - powiedział Ace Frehley.

Trudno się dziwić rozczarowaniu Frehleya. On jest przywiązany do tradycyjnej formy koncertów rockowych. Tymczasem KISS od zawsze szukał nowych pomysłów na siebie, czemu trudno odmówić konsekwencji.

Czytaj więcej: Peter Gabriel wyprzedza ATEEZ i zdobywa trzecie miejsce na liście albumów z I/o

Awatarowe show ma dać nową erę zespołu KISS

W materiale wideo zamieszczonym po ostatnim koncercie, KISS ogłosił awatary początkiem "nowej ery". Dzięki cyfrowym technologiom, członkowie zespołu mogą być "wiecznie młodzi i ikoniczni". Co więcej, zespół będzie mógł zabrać fanów w podróż do miejsc, o których nawet nie śnili.

Możliwości awatarów KISS
  • Wieczna młodość wizerunku zespołu
  • Widowiskowe efekty specjalne
  • Akrobacje niemożliwe dla żywych artystów

Gene Simmons zapowiedział również, że nowoczesna technologia pozwoli wokaliście Paulovi Stanleyowi skakać na scenie wyżej, niż kiedykolwiek wcześniej. Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę ekscytująco.

Technologia sprawi, że Paul Stanley będzie skakał wyżej

Trasa koncertowa KISS z Avatar rozpoczęcie wkrótce

KISS zawsze słynął z ekstrawaganckich strojów, charakteryzacji i akrobacji na scenie. Nic więc dziwnego, że awatary mają posunąć rockowe widowisko na nowy poziom. Jak zapowiedział Gene Simmons, nowoczesna technologia pozwoli Paulowi Stanleyowi - wokaliście zespołu - skakać na scenie wyżej niż kiedykolwiek wcześniej.

Trudno wyobrazić sobie, do czego zdolne będą cyfrowe odpowiedniki członków legendarnych zespołów rockowych. Być może w przyszłości koncerty staną się wirtualną rzeczywistością, w której nie będzie ograniczeń. Na razie KISS stawia pierwsze kroki w tym kierunku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2027 roku fani będą świadkami zupełnie nowego rodzaju widowiska muzycznego.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem zapowiedź wirtualnej trasy koncertowej legendarnego zespołu KISS z udziałem awatarów muzyków. Opisałem, jak podczas pożegnalnego koncertu 2 grudnia 2022 roku w Nowym Jorku po raz pierwszy pokazano cyfrowe wersje członków grupy i ogłoszono premierę awatarowego show w 2027 roku.

Przytoczyłem słowa Gene Simmonsa, który wyjawił, że zespół zainwestuje około 200 milionów dolarów w technologię awatarów. Ma to pozwolić oddać realizm i niemożliwe w rzeczywistości umiejętności cyfrowych muzyków KISS.

Zacytowałem również krytyczne słowa byłego gitarzysty Ace Frehleya, według którego wirtualne koncerty bardziej pasują do show dla dzieci niż rock and rolla. Jednak Simmons ma odmienne zdanie i uważa awatary za szansę na "wieczną młodość i ikoniczność" zespołu.

Starałem się obiektywnie przedstawić zalety i wady awatarowych koncertów KISS. Myślę, że to fascynujący projekt, który może na zawsze zmienić oblicze sceny muzycznej. Przekonamy się w 2027 roku, kiedy odbędzie się premiera wirtualnej trasy koncertowej. Będę z niecierpliwością wyczekiwał efektu prac nad awatarami i obserwował dalszy rozwój tej technologii.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Muzyczny wstęp do opery - Co musisz wiedzieć
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły