News

Szokujące oskarżenia przeciwko Seanowi 'Diddy' Combsowi. Czy to prawda?

Autor Halina Sikora
Halina Sikora07.12.20236 min.
Szokujące oskarżenia przeciwko Seanowi 'Diddy' Combsowi. Czy to prawda?

Szokujące oskarżenia o gwałty i handel ludźmi wysunęły w ostatnim czasie przeciwko Seanowi "Diddy'emu" Combsowi cztery kobiety, w tym jego była partnerka oraz anonimowe ofiary.

Kluczowe wnioski:
 • Muzyk stanowczo zaprzecza oskarżeniom i twierdzi, że to próba wymuszenia na nim pieniędzy.
 • Jedna z ofiar twierdzi, że została zgwałcona w 2003 roku, gdy miała 17 lat.
 • Była partnerka oskarża go o gwałt, handel ludźmi i przemoc domową.
 • Inna anonimowa kobieta twierdzi, że Diddy odurzył ją i zgwałcił w 1991 roku.
 • Artysta milczał na temat oskarżeń przez wiele lat, dopiero teraz się do nich odniósł.

Zarzuty gwałtów i handlu ludźmi

Sean "Diddy" Combs, słynny muzyk i producent muzyczny, został oskarżony przez cztery kobiety o przestępstwa na tle seksualnym, w tym gwałt i handel ludźmi. Sprawa nabiera rozgłosu, a artysta postanowił zabrać głos w tej bulwersującej sprawie.

16 listopada pozew przeciwko Combsowi złożyła jego była partnerka, Casandra "Cassie" Ventura. Oskarżyła go o gwałt, handel ludźmi i przemoc domową. Dzień później doszło między nimi do ugody. Kobieta wyjaśniła, że zdecydowała się „polubownie rozwiązać tę sprawę na warunkach zapewniających jej pewien poziom kontroli”.

Kilka godzin przed oświadczeniem Combsa w mediach pojawiły się również zarzuty od anonimowej kobiety, która twierdzi, że w 2003 roku, mając 17 lat, została zgwałcona przez muzyka, Harve Pierre'a (byłego prezesa wytwórni Bad Boy Entertainment należącej do Combsa) oraz trzecią nieujawnioną osobę. Miała zostać odurzona alkoholem i narkotykami, po czym zgwałcona przez całą trójkę mężczyzn.

Inne ofiary i oskarżenia

To nie jedyne zarzuty pod adresem kontrowersyjnego artysty. W 1991 roku miał on odurzyć i zgwałcić Joi Dickerson-Neal, pozostawiając ją ledwo żywą. Ponadto anonimowa kobieta oskarżyła Combsa i piosenkarza Aarona Halla o zgwałcenie jej i jej przyjaciółki na początku lat 90. w Nowym Jorku.

Gdy sprawa nabrała rozgłosu, sam zainteresowany postanowił się w końcu odnieść do bulwersujących oskarżeń pod swoim adresem.

Reakcja muzyka na oskarżenia

Combs zamieścił oświadczenie na Instagramie, w którym stanowczo zaprzeczył stawianym mu zarzutom. „Nadeszła pora, by powiedzieć: dość. Od kilku tygodni milcząco przyglądałem się, jak ludzie próbują zniszczyć mój charakter, moją reputację i moje dziedzictwo” – napisał.

„Rzucane są obrzydliwe oskarżenia przez osoby liczące na szybki zarobek. Chcę jasno powiedzieć: nie zrobiłem żadnych okropnych rzeczy, o które jestem oskarżany. Będę walczył o swoje imię, rodzinę i prawdę” – dodał stanowczo muzyk.

Celowe działanie czy ujawnienie prawdy?

Faktycznie wiele wskazuje, że oskarżycielki mogły się skrzyknąć, by uderzyć w majątek i reputację znanego artysty. Z drugiej strony, nie można wykluczyć, iż dopiero teraz znalazły w sobie odwagę, by opowiedzieć swoje historie i ujawnić prawdę na temat traumatycznych wydarzeń z przeszłości.

Niewykluczone, że zarzuty to element nagonki na Combsa lub próba wymuszenia na nim pieniędzy. Jednak biorąc pod uwagę liczbę oskarżycielek, istnieje spore prawdopodobieństwo, iż przynajmniej część z nich mówi prawdę. Sprawa wstrząsnęła opinią publiczną i z pewnością jeszcze długo będzie odbijać się szerokim echem.

Czytaj więcej: Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji

Milczenie i zaprzeczenia przez lata

Zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat żadna z ofiar nie powiadomiła organów ścigania o swoich traumatycznych przeżyciach. Choć może to wynikać z poczucia wstydu, strachu czy niechęci do upublicznienia tych wydarzeń, to po latach kobiety postanowiły przerwać milczenie.

Nie można wykluczyć, iż dopiero teraz znalazły w sobie odwagę, by opowiedzieć swoje historie i ujawnić prawdę na temat traumatycznych wydarzeń z przeszłości.

Sam Combs również nigdy wcześniej się do sprawy nie odnosił. Przez lata konsekwentnie milczał lub zaprzeczał oskarżeniom. Być może liczył, że sprawy same przycichną lub da się je zatuszować. Jednak obecnie, gdy coraz więcej kobiet podnosi oskarżenia, dalsze milczenie byłoby nierozsądne.

1991 Oskarżenie o gwałt Joi Dickerson-Neal
2003 Oskarżenie o gwałt zbiorowy anonimowej 17-latki
Listopad 2022 Pozew Cassandry Ventury o gwałt i handel ludźmi

Jak widać z cronologii zdarzeń, pierwsze oskarżenia pojawiły się już na początku lat 90. Jednak Combs konsekwentnie je negował lub bagatelizował. Przez lata żadna ze spraw nie trafiła nawet do sądu. Być może ofiary obawiały się procesu ze znanym i wpływowym muzykiem albo w ogóle zgłaszać spraw na policję. Może to tłumaczyć ich wieloletnie milczenie.

Czy to sprawiedliwość czy pieniądze?

Szokujące oskarżenia przeciwko Seanowi 'Diddy' Combsowi. Czy to prawda?

Najnowsze wydarzenia pokazują, że choć od pierwszych zarzutów minęły dekady, sprawy wracają ze zdwojoną siłą. Pytanie, czy kobiety działają w imię sprawiedliwości, czy to zemsta i chęć wzbogacenia się kosztem sławnego artysty?

Z jednej strony faktycznie zbieżność zarzutów od różnych kobiet może budzić podejrzenia. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze milczenie pokrzywdzonych. Być może to element przemyślanej nagonki.

 • Jednak z drugiej strony, jeśli choć część oskarżeń jest prawdziwa, oznaczałoby to, że przez lata muzyk bezkarnie popełniał przestępstwa na tle seksualnym.
 • W tej sytuacji działania kobiet, choć spóźnione, miałyby na celu ukaranie winnego i zapobieżenie kolejnym nadużyciom z jego strony.

Niewykluczone więc, że to zemsta ofiar, a nie chęć wzbogacenia się. Tylko dalsze dochodzenia i ewentualny proces pozwolą zweryfikować oskarżenia i ustalić prawdę w tej bulwersującej sprawie.

Podsumowanie

W moim artykule omówiłem bulwersującą sprawę oskarżeń pod adresem znanego muzyka Seana "Diddy'ego" Combsa. Aż cztery kobiety, w tym była partnerka artysty, oskarżają go o tak poważne przestępstwa jak gwałt czy handel ludźmi. To dopiero teraz, po latach milczenia, decydują się mówić o traumatycznych przeżyciach z przeszłości.

Przedstawiłem kluczowe zarzuty, daty oraz osoby zaangażowane. Sam Combs wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że to próba wymuszenia na nim pieniędzy. Ja jednak zastanawiam się, czy aby na pewno wszystkie oskarżycielki kłamią. Skoro tylu niezależnym od siebie kobietom udało się zebrać na odwagę, by mówić o swoich traumach, zapewne przynajmniej częściowo mówią prawdę.

Zadaję pytanie, czy to zemsta pokrzywdzonych kobiet, czy może próba wzbogacenia się ich kosztem. Choć nie da się wykluczyć drugiej opcji, wydaje mi się, że gdyby całkowicie kłamały, narażałyby się na oskarżenia o zniesławienie ze strony wszechpotężnego muzyka. A przecież zapewne zdają sobie sprawę z konsekwencji.

Podsumowując, uważam tę sprawę za bulwersującą i godną dalszego zbadania. Nawet jeśli część zarzutów to kłamstwa, inne mogą okazać się prawdziwe. Wtedy oznaczałoby to, że Combs przez lata bezkarnie łamał prawo. I należałoby go surowo ukarać za te haniebne czyny.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
 2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Muzyczny wstęp do opery - Co musisz wiedzieć
 5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły