News

Sarah Harding daje zielone światło dla ponownego zjednoczenia Girls Aloud

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk24.11.20236 min.
Sarah Harding daje zielone światło dla ponownego zjednoczenia Girls Aloud

Sarah Harding, członkini brytyjskiego girls bandu Girls Aloud, zmarła we wrześniu 2021 roku w wieku 39 lat na raka piersi. Jednak przed śmiercią, Sarah dała swoje błogosławieństwo na ponowne połączenie Girls Aloud i powiedziała koleżankom z zespołu: „Wiecie, kiedy mnie już nie będzie, dziewczyny powinny coś razem zrobić”. Dlatego Cheryl, Kimberley, Nadine i Nicola zdecydowały się zorganizować trasę koncertową Greatest Hits w maju i czerwcu 2024 roku, aby uczcić pamięć Sarah i 21. rocznicę zwycięstwa Girls Aloud w programie „Popstars: The Rivals”.

Kluczowe wnioski:
 • Sarah Harding wyraziła chęć, aby po jej śmierci Girls Aloud znowu wystąpiły razem na scenie
 • Dziewczyny planowały reaktywację zespołu, ale zawiesiły te plany po diagnozie raka piersi Sarah
 • Cheryl ujawniła, że to było jedno z ostatnich życzeń Sarah, żeby Girls Aloud ponownie się połączyły
 • Trasa Greatest Hits Girls Aloud w 2024 r. ma oddać hołd zmarłej Sarah Harding
 • Bilety na trasę będą dostępne od 1 grudnia 2023 roku

Sarah Harding życzyła sobie ponownego połączenia Girls Aloud

Sarah Harding, członkini brytyjskiej grupy Girls Aloud, zmarła we wrześniu 2021 roku w wieku 39 lat na raka piersi. Jednak jeszcze przed śmiercią Sarah wyraziła chęć, aby po jej odejściu dziewczyny z Girls Aloud znowu połączyły siły i wystąpiły razem.

Jak ujawniła Cheryl, Sarah powiedziała kiedyś do niej: "Wiecie, kiedy mnie już nie będzie, dziewczyny powinny coś razem zrobić". Te słowa Sarah okazały się prorocze i skłoniły pozostałe członkinie zespołu - Cheryl, Kimberley Walsh, Nadine Coyle i Nicola Roberts - do zorganizowania wspólnej trasy koncertowej Greatest Hits w maju i czerwcu 2024 r.

Trasa będzie hołdem dla zmarłej koleżanki i uczczeniem 21. rocznicy zwycięstwa Girls Aloud w programie "Popstars: The Rivals", dzięki któremu grupa powstała w 2002 roku.

Dziewczyny wstrzymały plany po diagnozie Sarah

Girls Aloud od pewnego czasu nosiły się z zamiarem reaktywacji, jednak plany ponownych występów odłożyły na półkę, gdy u Sarah Harding zdiagnozowano raka piersi. Cały zespół skupił się wtedy na wsparciu koleżanki w walce z chorobą.

Po śmierci Sarah w 2021 roku dziewczyny nie czuły się jednak na siłach, by planować powrót na scenę bez niej. Dopiero słowa, które wypowiedziała Sarah, dodały im odwagi.

Cheryl: to było jedno z ostatnich życzeń Sarah

Jak wyznała Cheryl w wywiadzie dla brytyjskiego Vogue'a, ponowne połączenie Girls Aloud było jednym z ostatnich życzeń Sarah Harding przed jej śmiercią.

- Kiedy jesteś twarzą w twarz z kimś umierającym, wszyscy mieliśmy nadzieję na cud. Myśleliśmy, że może uda się nam jeszcze zrobić coś razem - powiedziała Cheryl.

Okazało się jednak, że dziewczyny spełnią marzenie Sarah, tyle że już po jej odejściu. Zrobią to właśnie podczas specjalnej trasy Greatest Hits zaplanowanej na maj i czerwiec 2024 roku.

Czytaj więcej: Adele potwierdza: Wyszła za mąż za Richa Paula - najnowsze doniesienia

Tournée zespołu ma uczcić pamięć Sarah

Kimberley Walsh w jednym z wywiadów podkreśliła, że trasa koncertowa Girls Aloud będzie przede wszystkim okazją do uczczenia pamięci Sarah Harding, która zawsze darzyła grupę ogromną miłością i pasją.

Zawsze mówiłyśmy o tym, jak bardzo Sarah kochała Girls Aloud. To był dla niej najwspanialszy czas. W miesiącach przed śmiercią ciągle do nas wracała i opowiadała, jak bardzo to kochała. Na pewno ucieszyłoby ją, że dziewczyny znów będą razem na scenie.

Trasa koncertowa z hitami Girls Aloud rusza 18 maja 2024 roku w Dublinie, a zakończy się 29 czerwca w Liverpoolu. Bilety trafią do sprzedaży już 1 grudnia 2023 roku.

Kimberley: Sarah kochała Girls Aloud

Sarah Harding daje zielone światło dla ponownego zjednoczenia Girls Aloud

Kimberley Walsh występując w programie Heart Breakfast powiedziała:

 • Sarah Harding bardzo kochała Girls Aloud, dla niej to był najpiękniejszy czas w życiu;
 • W miesiącach przed śmiercią często wracała myślami do Girls Aloud, oglądając z dziewczynami stare nagrania i wspominając wspaniałe chwile;
 • Zdaniem Kimberley, Sarah na pewno ucieszyłaby się z faktu, że dziewczyny ponownie połączą siły i wyruszą w trasę koncertową Greatest Hits.

Dziewczyny znowu razem na scenie w 2024 roku

Fani Girls Aloud z niecierpliwością mogą wyczekiwać na koncerty ulubionego zespołu. Po ponad 2 latach przerwy Cheryl, Kimberley, Nadine i Nicola znów połączą siły na scenie, aby zaprezentować największe hity formacji.

START TRASY 18 maja 2024 r.
MIEJSCE 3Arena, Dublin
KONIEC TRASY 29 czerwca 2024 r.
MIEJSCE M&S Bank Arena, Liverpool

Przedsprzedaż biletów rusza już 1 grudnia 2023 roku. Trasa Greatest Hits będzie zwieńczeniem ponad 20-letniej kariery Girls Aloud i jednocześnie hołdem dla nieżyjącej już członkini formacji, Sarah Harding.

Podsumowanie

Artykuł przybliża historię brytyjskiego girls bandu Girls Aloud, który po ponad 2-letniej przerwie spowodowanej śmiercią członkini zespołu Sarah Harding, ponownie wyrusza w trasę koncertową. Dowiadujemy się, że to właśnie Sarah wyraziła przed śmiercią chęć, aby po jej odejściu dziewczyny zebrały się razem i zagrały dla fanów.

Zespół zawiesił wcześniejsze plany reaktywacji, gdy u Sarah zdiagnozowano raka piersi. Cały Girls Aloud skupił się wtedy na wsparciu koleżanki. Po jej śmierci w 2021 roku dziewczyny potrzebowały czasu, by dojść do siebie po stracie bliskiej osoby. Ostatecznie to właśnie słowa Sarah dodały im odwagi do zorganizowania wspólnej trasy Greatest Hits.

Jak podkreślają członkinie Girls Aloud, zbliżające się tournée będzie przede wszystkim sposobem na uczczenie pamięci Sarah Harding, która darzyła zespół ogromną miłością i pasją. Fani także nie kryją ekscytacji - bilety na koncerty trafią do przedsprzedaży już 1 grudnia 2023 roku.

Artykuł przywołuje wypowiedzi samych zainteresowanych, czyli Cheryl, Kimberley Walsh czy Nadine Coyle, dzięki czemu czytelnik może lepiej zrozumieć emocje i motywacje stojące za decyzją Girls Aloud o ponownym połączeniu po śmierci koleżanki z zespołu.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
 2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Muzyczny wstęp do opery - Co musisz wiedzieć
 5. Potwierdzone: Charli XCX powiedziała tak! Zobaczcie najnowsze szczegóły zaręczyn!
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły