News

Sąd pozwał 50 Centa za rzucenie mikrofonu w twarz kobiety

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska26.01.20247 min.
Sąd pozwał 50 Centa za rzucenie mikrofonu w twarz kobiety

Popularny amerykański raper 50 Cent znów wpakował się w kłopoty. Tym razem gwiazdor został pozwany do sądu przez kobietę, która twierdzi, że artysta celowo rzucił w nią mikrofonem podczas jednego z koncertów. Poszkodowana Bryhana Monegain utrzymuje, że w wyniku uderzenia mikrofonem doznała poważnych obrażeń, w tym wstrząśnienia mózgu i rozcięcia nad czołem. Kobieta trafiła do szpitala tuż po incydencie i nadal uskarża się na bóle głowy, zawroty i nudności. 50 Cent jak na razie nie skomentował oskarżeń.

Sąd pozwał 50 Centa za rzucenie mikrofonu w twarz kobiety

Popularny raper 50 Cent znów ma kłopoty z prawem. Tym razem piosenkarz został pozwany do sądu przez kobietę, która oskarża go o spowodowanie poważnych obrażeń ciała. Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku podczas koncertu 50 Centa. Wokalista rzucił wtedy mikrofonem w publiczność, trafiając Bryhanę Monegain prosto w twarz.

Jak wynika z dokumentów sądowych, poszkodowana twierdzi, że w wyniku uderzenia doznała licznych obrażeń, w tym wstrząśnienia mózgu, rozcięcia nad czołem oraz bólu w lewym nadgarstku. Zaraz po incydencie kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Skarżyła się na zawroty głowy, bóle głowy, wrażliwość na światło i dźwięk oraz nudności.

Dochodzenie w sprawie napaści

W momencie zdarzenia 50 Cent był już badany przez organy ścigania pod kątem popełnienia przestępstwa napaści. Jednak prokuratura ostatecznie zdecydowała się umorzyć sprawę i nie wniosła oskarżenia przeciwko raperowi.

Mimo to poszkodowana postanowiła dochodzić sprawiedliwości na drodze cywilnej i wytoczyła gwiazdorowi proces o odszkodowanie. W pozwie podkreśla, że wciąż odczuwa skutki obrażeń oraz cierpi psychicznie z powodu całego zdarzenia.

50 Cent rzucił mikrofonem w tłum podczas koncertu

Do incydentu z udziałem 50 Centa doszło we wrześniu 2022 roku podczas jego koncertu w Kalifornii. Nagranie z momentu zdarzenia trafiło wówczas do internetu i wywołało spore poruszenie.

Na filmiku widać, jak sfrustrowany problemami z nagłośnieniem raper chwyta mikrofon i z całej siły ciska nim w kierunku fanów. Niestety trafia prosto w twarz stojącej w pierwszym rzędzie Bryhany Monegain, powodując u niej obrażenia.

Artysta tłumaczył się problemami technicznymi

50 Cent początkowo tłumaczył się, że stracił panowanie nad sobą z powodu fatalnie działającego sprzętu nagłaśniającego. Twierdził, że chciał jedynie zwrócić w ten sposób uwagę obsługi technicznej na problemy z dźwiękiem.

Jednak taka reakcja na trudności techniczne wydaje się mocno przesadzona. Rzucanie przedmiotami w kierunku fanów stanowi niedopuszczalne zachowanie, które łatwo może prowadzić do poważnych obrażeń, o czym przekonała się poszkodowana kobieta.

Czytaj więcej: Planuje potężną trasę koncertową: Czy Dua Lipa zagra na największych stadionach świata?

Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami po uderzeniu mikrofonem

Bryhana Monegain będąca na koncercie 50 Centa została trafiona mikrofonem rzuconym przez wokalistę. Jak wynika z informacji przekazanych przez jej prawników, doznała bardzo poważnych obrażeń.

Zaraz po uderzeniu została zabrana do szpitala, gdzie stwierdzono u niej m.in. wstrząśnienie mózgu, rozcięcie nad czołem i uraz lewego nadgarstka. Oprócz tego uskarżała się na typowe objawy wstrząśnienia - zawroty głowy, bóle głowy, wrażliwość na bodźce oraz nudności.

Tego rodzaju kontuzje potrafią dać bardzo uciążliwe i długotrwałe dolegliwości. Nie dziwi więc fakt, że poszkodowana postanowiła pociągnąć winnego tego zdarzenia do odpowiedzialności.

Rzucanie jakimkolwiek przedmiotem w kierunku fanów na koncercie jest niedopuszczalne i stanowi poważne wykroczenie

Raper wcześniej był badany za napaść, ale nie oskarżono go

Sąd pozwał 50 Centa za rzucenie mikrofonu w twarz kobiety

Choć prokuratura ostatecznie umorzyła dochodzenie przeciwko 50 Centowi i nie postawiła mu zarzutów, to początkowo sprawa była prowadzona pod kątem ewentualnej napaści.

Miało to związek z nagraniem, na którym wokalista wściekły cisnął mikrofonem w kierunku fanów. Filmik szybko rozpowszechnił się w mediach, przez co organy ścigania z urzędu zajęły się tą sprawą.

Ostatecznie jednak uznano, że brak jest wystarczających dowodów, by postawić raperowi zarzuty. Być może zaważyły na tym tłumaczenia artysty, który twierdził, że nie miał zamiaru nikogo skrzywdzić.

Poszkodowana sama wytacza proces cywilny

Pomimo umorzenia dochodzenia karnego, sprawa ma swój finał w sądzie. Poszkodowana kobieta postanowiła na własną rękę wytoczyć proces cywilny przeciwko raperowi.

W pozwie domaga się zadośćuczynienia za doznane obrażenia i cierpienia. Jej zdaniem działania 50 Centa były nie tylko lekkomyślne, ale wręcz celowo zmierzały do wyrządzenia jej krzywdy.

Poszkodowana twierdzi, że nadal cierpi z powodu obrażeń

Mimo upływu kilku miesięcy od incydentu, Bryhana Monegain wciąż odczuwa negatywne skutki uderzenia mikrofonem przez 50 Centa. W pozwie sądowym podkreśla, że w wyniku zdarzenia nadal cierpi z powodu obrażeń oraz doświadcza problemów natury psychicznej.

Jak twierdzi, nadal odczuwa silny ból głowy, zawroty i nudności. Poza tym skarży się na trudności w koncentracji i problemy ze snem spowodowane traumatycznymi wspomnieniami całego zajścia.

Tego typu dolegliwości potrafią utrzymywać się przez dłuższy czas nawet po stosunkowo niewielkich urazach głowy. Tym bardziej więc nie dziwi fakt, że poszkodowana wciąż odczuwa skutki uderzenia mikrofonem w twarz.

Kobieta domaga się zadośćuczynienia

W związku z tym, że obrażenia ciągle dają o sobie znać, Bryhana Monegain domaga się od 50 Centa zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Uważa, że gwiazdor celowo naraził ją na niebezpieczeństwo i powinien ponieść konsekwencje swojego czynu.

Sprawa na pewno jeszcze długo będzie się ciągnąć w sądzie i przyciągać uwagę mediów. W końcu procesy z udziałem sławnych artystów zawsze wzbudzają spore zainteresowanie.

50 Cent jeszcze nie odpowiedział na oskarżenia

Pomimo głośnego pozwu sądowego, 50 Cent jak dotąd nie ustosunkował się publicznie do stawianych mu zarzutów. Ani on sam, ani jego prawnicy nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Być może raper nie chce komentować toczącego się postępowania i woli zaczekać na jego rezultat. Możliwe też, że wcale nie zamierza przyznawać się do winy i stara się grać na zwłokę.

Niezależnie od przyczyny milczenia gwiazdora, sprawa na pewno jeszcze trochę potrwa. Sądowa batalia między poszkodowaną kobietą a raperem zapewne obfitować będzie w wiele zwrotów akcji.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiono głośną sprawę prawną z udziałem znanego rapera 50 Centa. Przedstawiono przebieg zdarzeń z jednego z jego koncertów, kiedy to artysta rzucił mikrofonem w kierunku fanów, trafiając kobietę w twarz. Opisano obrażenia, jakich doznała poszkodowana po uderzeniu i jej późniejszą walkę o sprawiedliwość na drodze sądowej.

Przybliżono kulisy całego zajścia i reakcje opinii publicznej na incydent z udziałem popularnego gwiazdora. Zrelacjonowano działania organów ścigania, które początkowo prowadziły dochodzenie w sprawie, a także późniejszą decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania przeciwko raperowi.

Przedstawiono również dalsze losy sprawy, kiedy to pokrzywdzona kobieta postanowiła na własną rękę wytoczyć proces cywilny przeciwko 50 Centowi. Opisano jej argumenty i żądania zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Całość zaś uzupełniono o informacje na temat dalszych losów tej głośnej batalii sądowej.

Podsumowując, artykuł w sposób wyczerpujący przedstawia kontrowersyjną sprawę prawną z udziałem znanego rapera oskarżonego o spowodowanie obrażeń u fanki. Jest to interesujące kompendium wiedzy na temat tego głośnego zdarzenia i jego prawnych konsekwencji.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły