News

Rozwiązanie konfliktu braci z Jesus and Mary Chain - co to oznacza dla fanów?

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk29.11.20236 min.
Rozwiązanie konfliktu braci z Jesus and Mary Chain - co to oznacza dla fanów?

Rozwiązanie konfliktu braci z Jesus and Mary Chain - co to oznacza dla fanów? to temat, który interesuje wielu miłośników tego kultowego zespołu. Po latach sporów i kłótni, bracia Jim i William Reid postanowili na nowo odbudować relacje i razem wrócić do grania.

Kluczowe wnioski:
  • Bracia Reid nauczyli się nie prowokować wzajemnie konfliktów, by móc grać razem w zespole.
  • Ogłoszono premierę nowego albumu "Glasgow Eyes" i trasę koncertową z okazji 40-lecia debiutu zespołu.
  • Fani mogą liczyć na nową muzykę i występy na żywo po latach nieobecności The Jesus and Mary Chain.
  • Praca nad relacjami rodzinnymi pozwoliła braciom Reid stworzyć muzykę zainspirowaną przeszłością zespołu.
  • Rozwiązanie konfliktów to szansa dla fanów na ponowne spotkanie z kultowym brzmieniem Jesus and Mary Chain.

Sukces pojednania braci

Jim i William Reid z kultowego zespołu The Jesus and Mary Chain przez lata mieli burzliwe relacje, które doprowadziły nawet do rozpadu grupy w 1999 roku. Jak przyznaje Jim, bracia "musieli" nauczyć się żyć ze sobą, jeśli chcieli dalej grać razem. Dawniej specjalnie denerwowali się nawzajem, prowokując kłótnie i awantury. Dziś wiedzą już, że takie zachowanie jest niezdrowe i postanowili popracować nad swoimi relacjami.

Po latach rozstania Jim i William Reid podjęli decyzję o reaktywacji The Jesus and Mary Chain. Pogodzili się i z optymizmem patrzą w przyszłość, planując nagranie nowego albumu "Glasgow Eyes" oraz jubileuszową trasę z okazji 40-lecia powstania zespołu. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów, którzy z utęsknieniem czekali na powrót tej wyjątkowej grupy.

Praca nad rodzinnymi relacjami

Dla braci Reid pojednanie było możliwe dzięki miesiącom ciężkiej pracy nad odbudowaniem więzi rodzinnych. Jak twierdzi Jim, to rodzina zawsze jednoczy, nawet po latach sporów. Teraz bracia nie tylko grają razem, ale także mieszkają blisko siebie i regularnie ze sobą rozmawiają. Doskonale wiedzą, jakich tematów i zachowań należy unikać, by nie doprowadzać do kłótni. Stały kontakt i szczere rozmowy pomagają im utrzymać dobre relacje.

Co to znaczy dla ich twórczości

Pojednanie braci Reid daje nadzieję fanom The Jesus and Mary Chain na ponowne spotkanie z charakterystycznym brzmieniem, które tak kochają. Nowe piosenki powstawały w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia, dzięki czemu album "Glasgow Eyes" zapowiada się wyjątkowo interesująco. Nie zabraknie na nim odniesień do burzliwej przeszłości grupy, jak w utworze "jamcod" nawiązującym do rozpadu zespołu czy "Chemical Animal" o uzależnieniu Jima.

"It was about the break-up of the band. It was actually about the night in the House of Blues when the band broke up (in 1999.)"

Fascynujące jest to, jak bracia Reid w nowych piosenkach wracają pamięcią do przełomowych i bolesnych chwil z historii The Jesus and Mary Chain. Być może teraz, gdy ich relacja jest lepsza, łatwiej im razem tworzyć, czerpiąc inspirację z własnej dramatycznej przeszłości.

Czytaj więcej: Ed Sheeran prezentuje swój pierwszy klip muzyczny stworzony przez fanów

Powrót po latach przerwy

Fani The Jesus and Mary Chain z utęsknieniem czekali na jakiekolwiek wieści o zespole przez ponad 20 lat. Rozstanie braci Reid w 1999 roku wydawało się definitywne i nikt nie spodziewał się, że kultowa grupa jeszcze kiedyś zagra razem. Tym większą radość sprawiła wiadomość o ich pojednaniu i planach na wspólną płytę oraz trasę koncertową.

Zapowiedziana na 2024 rok trasa z okazji 40-lecia debiutanckiego singla "Upside Down" z pewnością przyciągnie na koncerty rzesze fanów. Będzie to dla nich szansa, by z bliska zobaczyć braci Reid grających w zgodzie i cieszących się wspólnym graniem. Myślę, że energia płynąca ze sceny dodatkowo zainspiruje muzyków do kolejnych projektów w przyszłości.

Lata aktywności 1983 - 1999
Wznowienie działalności 2007

Zmiana brzmienia

Choć The Jesus and Mary Chain z pewnością zachowają swój charakterystyczny styl, nowe nagrania mogą nieco różnić się brzmieniem od starych klasycznych albumów. Jim Reid zdradza, że zamierzają poeksperymentować z syntezatorami, by "troszkę zmodyfikować dźwięk". Bardzo ciekawe, jak te vintage'owe klimaty połączą się z nowoczesną elektroniką!

Muzyczna podróż w czasie

Rozwiązanie konfliktu braci z Jesus and Mary Chain - co to oznacza dla fanów?

Podczas słuchania nowego albumu "Glasgow Eyes" fani The Jesus and Mary Chain z pewnością będą przenosić się we wspomnieniach do przeszłości zespołu. Utwory takie jak "jamcod" stanowią swego rodzaju muzyczną podróż w czasie, nawiązując bezpośrednio do rozpadu grupy w 1999 roku. Inne piosenki również poruszają ważne, choć bolesne wydarzenia z życia muzyków.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że po latach bracia Reid patrzą ze wzruszeniem na własną historię, czerpiąc z niej inspirację. Bez wątpienia wielu fanów także powróci myślami do początków The Jesus and Mary Chain, znaczących momentów jego działalności oraz własnych wspomnień z nim związanych. To z pewnością wyjątkowy i nostalgiczny album.

Podsumowanie

Bracia Jim i William Reid z The Jesus and Mary Chain przeszli długą drogę, by ponownie grać razem. Kiedyś prowokowali się nawzajem do wściekłych kłótni, niszcząc tym samym zespół. Dziś wiedzą już, że takie zachowanie było bardzo szkodliwe. Postanowili ciężko popracować nad swoją relacją, bo jak mówi Jim, to rodzina zawsze łączy. W efekcie ogłosili reaktywację grupy, nowy album "Glasgow Eyes" i trasę z okazji 40-lecia istnienia The Jesus and Mary Chain.

Fani mają powody do radości. Nadchodzące nagrania i koncerty to dla nich szansa na spotkanie z ukochanym zespołem po latach nieobecności. Co więcej, bracia Reid zainspirowali się własną burzliwą historią, tworząc utwory nawiązujące m.in. do rozpadu grupy czy problematycznej przeszłości Jima. W nowych piosenkach próbują też eksperymentować z brzmieniem.

Fani z pewnością będą z nostalgią wracać do najważniejszych momentów w historii The Jesus and Mary Chain, słuchając "Glasgow Eyes". To swoisty hołd dla dawnych czasów przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznego stylu zespołu, który tak kochamy. Miejmy nadzieję, że bracia Reid utrzymają dobre relacje i jeszcze nie raz nas zachwycą!

Pojednanie Jima i Williams Reid po latach konfliktów to świetna wiadomość dla wszystkich miłośników The Jesus and Mary Chain. Fani mogą spodziewać się ciekawego albumu "Glasgow Eyes", łączącego brzmienie z przeszłości z nowoczesnymi eksperymentami. Przede wszystkim jednak, zobaczą braci grających razem w zgodzie – a na to czekali od bardzo dawna.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
  2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Bas gitara elektryczna - Najwiępszy wybór modeli
  5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły