News

Oficjalni Artyści Muzyczni UEFA EURO: Meduza, Kim Petras i OneRepublic - Kto jeszcze?

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska04.12.20235 min.
Oficjalni Artyści Muzyczni UEFA EURO: Meduza, Kim Petras i OneRepublic - Kto jeszcze?

Trzej sławni artyści - włoscy producenci Meduza, amerykański zespół OneRepublic i niemiecka piosenkarka Kim Petras - połączą siły, aby stworzyć oficjalną piosenkę Mistrzostw Europy UEFA EURO 2024.

Kluczowe wnioski:
 • Artyści zaprezentują wspólnie nagrany utwór na wiosnę 2024 roku.
 • Piosenka ma oddawać ducha jedności, pasji i różnorodności charakteryzujące turniej.
 • Wszyscy artyści wyrazili zaszczyt, że mogą zaangażować się w tak prestiżowe wydarzenie.
 • Finałowa ceremonia UEFA EURO 2024 odbędzie się na żywo w Berlinie z udziałem artystów.
 • Mecze turnieju rozegrane zostaną w 10 miastach gospodarzach w Niemczech latem 2024 roku.

Trzej sławni artyści połączą siły dla UEFA EURO 2024

Podczas losowania finałów UEFA EURO 2024 w Hamburgu ogłoszono, że włoscy producenci Meduza, amerykański zespół OneRepublic oraz niemiecka piosenkarka Kim Petras połączą siły, aby stworzyć oficjalną piosenkę tego turnieju.

Ci trzej artyści ujawnią swój wspólny utwór na wiosnę 2024 roku. Ma on szansę stać się prawdziwym przebojem i soundtrakiem nadchodzącego lata. Towarzyszyć mu będą inne elementy muzyczne, jak dźwięk wyjścia zawodników na boisko czy sekwencje telewizyjne, które oddadzą ducha jedności, pasji i różnorodności piłki nożnej.

Włoscy Meduza nie kryją zaszczytu

Meduza to włoscy DJ-i i producenci, nominowani do Grammy w 2019 roku. Wyrazili ogromny zaszczyt, że mogą zaangażować się w stworzenie hymnu tak prestiżowej imprezy sportowej:

To dla nas honor, że możemy stworzyć piosenkę, która odda pasję EURO 2024 i trafi do serc kibiców piłkarskich.

OneRepublic: piłka nożna to moja pasja od dziecka

Amerykański zespół OneRepublic to prawdziwi giganci sceny muzycznej XXI wieku - mają na koncie miliony sprzedanych płyt i miliardy streamów. Wokalista Ryan Tedder wyznał, że gra w piłkę nożną i futbol amerykański od 5. roku życia, więc występ na ceremonii zamknięcia EURO 2024 w Berlinie to dla niego ogromny zaszczyt.

- Energia, jaka towarzyszy temu sportowi, jest niepowtarzalna. Nie możemy się już doczekać - stwierdził.

Kim Petras "w domu" czuje futbol

Kim Petras to obecnie prawdziwa niemiecka gwiazda popu, która w 2023 roku podbiła listy przebojów na całym świecie. Jak sama przyznała, w swojej ojczyźnie zawsze odczuwała, jak wielką rolę odgrywa piłka nożna.

- Mam tyle pięknych wspomnień, oglądając mecze z przyjaciółmi i rodziną. To ogromny zaszczyt móc dołączyć do Meduzy i OneRepublic przy tworzeniu hymnu EURO 2024 - powiedziała.

Artysta Kraj Osiągnięcia
Meduza Włochy - nominacja do Grammy (2019)
OneRepublic USA - miliardy streamów i sprzedanych płyt
- nominacja do Grammy
Kim Petras Niemcy - światowy przebój z Sam Smithem (2023)
- zdobywca Grammy

Czytaj więcej: Hitowe świąteczne utwory Wham!, Mariah Carey i Sama Rydera zmierzają do Top 10

Połączenie muzyki i futbolu

Guy-Laurent Epstein z UEFA podkreślił, że połączenie tak popularnych pasji, jakimi są muzyka i piłka nożna, pozwoli stworzyć wyjątkowe doświadczenie EURO 2024. Zróżnicowany i wyjątkowy talent zaproszonych artystów doskonale oddaje ideę jedności poprzez futbol.

Finałowa ceremonia UEFA EURO 2024 odbędzie się na żywo w Berlinie z udziałem Meduzy, OneRepublic i Kim Petras, którzy wykonają na scenie oficjalną piosenkę turnieju. Będzie to zwieńczenie sportowego święta, celebrującego nie tylko umiejętności piłkarskie, ale też kulturową różnorodność i jedność Europy.

10 miast gospodarzy w Niemczech

Oficjalni Artyści Muzyczni UEFA EURO: Meduza, Kim Petras i OneRepublic - Kto jeszcze?

UEFA EURO 2024 odbędzie się w dniach 14 czerwca - 14 lipca 2024 roku w 10 miastach-gospodarzach w Niemczech: Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie.

 • Mecze odbędą się na 10 stadionach w całych Niemczech.
 • Finał zaplanowano na stadionie Olympiastadion w Berlinie.

Podsumowanie

W artykule przedstawiłem informację o tym, jak podczas losowania finałów UEFA Euro 2024 ogłoszono, że włoscy producenci Meduza, amerykański zespół OneRepublic oraz niemiecka wokalistka Kim Petras połączą siły przy tworzeniu oficjalnego hymnu turnieju. Wszyscy artyści wyrazili zaszczyt, że mogą wziąć udział w tej prestiżowej kolaboracji.

Przybliżyłem sylwetki każdego z zaproszonych wykonawców - ich osiągnięcia, motywacje. Ryan Tedder z OneRepublic przyznał, że gra w piłkę od dziecka, więc występ w Berlinie będzie dla niego spełnieniem marzeń. Finałowa ceremonia z udziałem artystów ma być zwieńczeniem sportowego święta, które odbędzie się w 10 miastach gospodarzach w Niemczech latem 2024 roku.

Starałem się przedstawić najważniejsze fakty dotyczące tej wyjątkowej kolaboracji świata muzyki i futbolu. Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Ci lepiej zrozumieć tę inicjatywę i poczuć atmosferę zbliżającego się turnieju piłkarskiego.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat UEFA Euro 2024 i zaplanowanych wydarzeń muzycznych, zachęcam do ponownego przeczytania mojego tekstu. Postarałem się zebrać w nim kluczowe informacje.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
 2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Bas gitara elektryczna - Najwiępszy wybór modeli
 5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły