News

Noah kahan utrzymuje się miesiąc na pozycji numer 1 ze swoim singlem stick season i zdobywa najwyższe miejsce z nowym utworem homesick z samem fenderem

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska26.01.20245 min.
Noah kahan utrzymuje się miesiąc na pozycji numer 1 ze swoim singlem stick season i zdobywa najwyższe miejsce z nowym utworem homesick z samem fenderem

Noah Kahan kontynuuje swój zwycięski pochód na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Jego hit "Stick Season" już czwarty tydzień z rzędu utrzymuje się na pierwszym miejscu, a do tego ma najwyższą liczbę streamów w kraju. Na tym jednak nie koniec sukcesów Amerykanina. Jego nowy utwór "Homesick" nagrany z Samem Fenderem, debiutuje od razu na 5. pozycji i zapewnia obu artystom drugi przebój w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii.

Stick Season utrzymuje się na szczycie list przebojów przez miesiąc

Singiel "Stick Season" Noah Kahana nie schodzi z pierwszego miejsca oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii już czwarty tydzień z rzędu. To ogromny sukces dla amerykańskiego wokalisty i autora tekstów, który zdominował zestawienie i utrzymuje pozycję numer jeden przez pełny miesiąc.

"Stick Season" jest również najczęściej streamowanym utworem w kraju z wynikiem 8,7 miliona odsłuchań. Popularność piosenki nie słabnie, a wręcz rośnie z każdym tygodniem.

Kontynuacja pasma sukcesów

Dla Noah Kahana to jednak nie koniec dobrych wiadomości. Jego nowy utwór "Homesick" nagrany w duecie z Samem Fenderem, zadebiutował od razu na 5. miejscu listy przebojów.

Oznacza to drugi przebój w pierwszej dziesiątce dla obu artystów w Wielkiej Brytanii. Sukces "Homesick" sprawił również, że poprzedni hit Fendera "Seventeen Going Under" powrócił do pierwszej czterdziestki zestawienia, docierając do 32. pozycji.

Sophie Ellis-Bextor ponownie na 2. miejscu po 21 latach

Brytyjska piosenkarka Sophie Ellis-Bextor osiągnęła w tym tygodniu nowy sukces swoim hitem "Murder On The Dancefloor" z 2001 roku. Utwór ponownie wskoczył na 2. miejsce listy przebojów, powtarzając swój najlepszy dotychczasowy wynik sprzed 21 lat.

Tak znakomity rezultat to efekt ponownego zainteresowania publiczności przebojami z przeszłości, ale również nawiązania do utworu w nowym filmie "Saltburn" w reżyserii Emerald Fennell, nominowanym do tegorocznych nagród BAFTA.

Fenomen "Murder On The Dancefloor" pokazuje, że przeboje sprzed lat wciąż potrafią poruszyć słuchaczy i zaskoczyć sukcesami na listach przebojów.

Powrót hitu po 18 latach nieobecności

Podobnie jak "Murder On The Dance Floor", przebój "Unwritten" Natashy Bedingfield z 2004 roku powrócił na listy przebojów. Po 18 latach nieobecności utwór wskoczył z numerem 13, co jest jego najlepszym wynikiem od premiery.

Na ten sukces złożyło się kilka czynników - moda na nostalgię, wykorzystanie sample'a z "Unwritten" w nowej komedii romantycznej "Anyone But You" oraz niesłabnąca popularność tego klasyka pop w serwisach streamingowych.

Czytaj więcej: Niespodziankowy powrót Fairytale of New York The Pogues po śmierci Shane MacGowana do Top 40

Benson Boone po raz pierwszy w Top 20

Amerykański wokalista Benson Boone po raz pierwszy trafił do pierwszej dwudziestki zestawienia w Wielkiej Brytanii ze swoim najnowszym singlem "Beautiful Things". To świetny wynik jak na debiutanta i gwiazdę TikToka.

Utwór zadebiutował na 18. miejscu, dzięki czemu Boone dołączył do grona czołowych wykonawców na Wyspach. Sukces ten potwierdza, że młodzi artyści internetowi coraz śmielej podbijają mainstreamowe listy przebojów.

Kygo i Ava Max łączą siły w nowym hicie

Noah kahan utrzymuje się miesiąc na pozycji numer 1 ze swoim singlem stick season i zdobywa najwyższe miejsce z nowym utworem homesick z samem fenderem

Norweski DJ Kygo połączył siły z amerykańską wokalistką Avą Max przy nagraniu wspólnego singla "Whatever". Utwór mocno nawiązuje do megahitu Shakiry "Whenever, Wherever" z 2001 roku, wykorzystując podobny sample.

"Whatever" zadebiutował na 38. miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii. To dziesiąty przebój Kygo w pierwszej czterdziestce i szósty dla Avy Max. Dla wokalistki to pierwszy sukces od prawie trzech lat.

Współpraca tych dwóch artystów rokuje na kolejny hit, który być może wkrótce awansuje w zestawieniu jeszcze wyżej.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiliśmy kilka ciekawych wydarzeń ze świata muzyki. Przede wszystkim skupiliśmy się na pasmie sukcesów, jakie odnosi w ostatnim czasie Noah Kahan. Jego singiel "Stick Season" już czwarty tydzień utrzymuje się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów, a do tego ma najwięcej streamów w kraju.

Kahan ma powody do radości także za sprawą nowego utworu "Homesick" nagranego z Samem Fenderem, który zadebiutował na 5. pozycji zestawienia. To drugi przebój w pierwszej dziesiątce dla obu artystów w Wielkiej Brytanii.

W artykule piszemy również o niespodziewanym sukcesie starego hitu Sophie Ellis-Bextor "Murder On The Dancefloor", który 21 lat po premierze ponownie dotarł do 2. miejsca listy. Podobnie przebój "Unwritten" Natashy Bedingfield wrócił na listy po 18 latach nieobecności i jest notowany na 13. pozycji.

Wreszcie warto dodać, że po raz pierwszy do pierwszej dwudziestki przebojów trafił Benson Boone ze swoim singlem "Beautiful Things". Natomiast Kygo połączył siły z Avą Max przy nagraniu nowego hitu "Whatever", który zadebiutował na 38. miejscu zestawienia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły