News

Nieskończona pasja do tworzenia muzyki? Tajemnica Taylor Swift

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk06.12.20237 min.
Nieskończona pasja do tworzenia muzyki? Tajemnica Taylor Swift

Nieskończona pasja do tworzenia muzyki? Tajemnica Taylor Swift kryje się w jej niegasnącym entuzjazmie i pracowitości. Jak zdradza jej współpracownik, piosenkarka "nigdy tak naprawdę nie przestaje" pisać nowych utworów. Jej perfekcjonizm, uwaga poświęcona każdemu detalowi i ogromna wytrzymałość sprawiają, że Swift z łatwością radzi sobie z koncertami trwającymi ponad 3 godziny. Gdzie tkwi źródło jej niewyczerpanej kreatywności?

Kluczowe wnioski:
  • Taylor Swift uznawana jest za jedną z najbardziej pracowitych artystek.
  • Angażuje się we wszystkie aspekty tworzenia swoich piosenek.
  • Jej uwagę do detali porównuje się do perfekcjonizmu Bruce'a Springsteena.
  • Poza sceną Swift sama gotuje dla swoich gości, pozostając skromną osobą.
  • Nigdy nie traci entuzjazmu do tworzenia nowej muzyki i ciągłego rozwoju.

Pracowitość nie do zatrzymania

Taylor Swift uchodzi za jedną z najbardziej pracowitych artystek w branży muzycznej. Jej współpracownik Aaron Dessner określa ją mianem "najciężej pracującej osoby, jaką kiedykolwiek spotkał". Swift jest zaangażowana w każdy aspekt tworzenia swoich piosenek - od pisania tekstów, przez produkcję, aż po ostateczny szlif.

Co więcej, jak podkreśla Dessner, Taylor "nigdy tak naprawdę nie przestaje tworzyć nowych piosenek". Świat mógł przekonać się o tym podczas jej ostatniej trasy koncertowej, gdzie każdego wieczoru wykonywała 44 utwory, dając ponad 3-godzinne show. Z pozoru wydawać by się mogło, że dla Swift to pestka. Jednak jak zapewnia Aaron, to prawdziwy popis niebywałej wytrzymałości.

Skąd czerpie Taylor tyle energii i pasji do niestrudzonej pracy? Być może inspiruje ją sama muzyka, do której - jak widać - podchodzi z prawdziwym oddaniem.

Porównanie do Springsteena

Aaron Dessner porównuje zaangażowanie Swift do tworzenia muzyki do samego Bruce'a Springsteena. Podkreśla, że trudno znaleźć kogoś o podobnej produktywności i "niekończących się pokładach kreatywności". Niemniej jednak, Springsteen nie musi na scenie pokazać aż tylu umiejętności, co Taylor.

"To ciężkie, by znaleźć kogoś, kto dorównywałby takiemu poziomowi produkcji, poza może Bruce'm Springsteenem. Jednak on nie musi na scenie pokryć aż tak szerokiego spektrum, jak Taylor" - mówi Aaron.

Niewyczerpana wyobraźnia muzyczna

O niespożytej wyobraźni Swift i "niewyczerpanych pokładach kreatywności" świadczyć może choćby liczba jej premier w ostatnich latach. W 2020 roku Taylor - wraz z Aaronem - stworzyła kultowy już album Folklore. Rok później dołączyła do niego płyta-siostra Evermore. W 2022 Swift zaskoczyła fanów aż dwiema nowymi produkcjami - Midnights oraz Carolina z soundtracku do filmu "Amsterdam".

Jak widać, mimo ponad 15-letniej kariery, entuzjazm Swift do tworzenia muzyki wcale nie słabnie. Umie wciąż zaskakiwać i zachwycać słuchaczy nowymi brzmieniami i pomysłami. Skąd czerpie natchnienie po tylu latach w branży? Być może sekret tkwi właśnie w jej niewyczerpanych pokładach pasji do sztuki.

Taylor nigdy tak naprawdę nie przestaje pisać nowych piosenek. Świat mógł się o tym przekonać, kiedy podczas trasy dała 3-godzinne show, wykonując 44 utwory. To naprawdę popis niebywałej wytrzymałości.

Czytaj więcej: Zapowiedź finałowych występów Billie Eilish i Olivii Rodrigo w Saturday Night Live

Perfekcjonizm w każdym dźwięku

Oprócz pracowitości i kreatywności, kolejną cechą wyróżniającą Taylor Swift jest perfekcjonizm i dbałość o każdy detal jej dzieł. Nie bez powodu Aaron porównuje podejście Swift do tworzenia muzyki do samego Bruce'a Springsteena - jednego z największych perfekcjonistów w branży.

Jak podkreśla, Taylor bierze czynny udział w każdym etapie produkcji swoich piosenek. Angażuje się zarówno w pisanie tekstów, nagrywanie, montaż czy finalne szlify. Chce mieć pewność, że każdy element jej utworów brzmi idealnie. Aaron twierdzi, że Swift charakteryzuje się niezwykłą uwagą do detali i potrafi skupić się na drobiazgach tak mocno, jak mało kto.

Przykład pracy perfekcjonistki

By zobrazować drobiazgowość Swift, Aaron przytacza historię ich pracy nad jednym z utworów. Piosenkarka postanowiła w ostatniej chwili zmienić jeden akord w refrenie, twierdząc, że poprawi to cały utwór. Ku zdziwieniu Dessnera, Swift miała rację - pozornie niewielka zmiana faktycznie wnieśła świeżość i lepiej podkreśliła wokal.

Jak widać, nawet po latach doświadczenia, gwiazda wciąż eksperymentuje i szlifuje swoje kompozycje, nie bojąc się wprowadzać poprawek tuż przed premierą. Być może właśnie ta nieustanna chęć doskonalenia sztuki pomaga jej tworzyć coraz lepszą muzykę i ciągle zaskakiwać słuchaczy.

Poza sceną skromna i pracowita

Nieskończona pasja do tworzenia muzyki? Tajemnica Taylor Swift

Mimo statusu globalnej supergwiazdy i ikony popkultury, prywatnie Taylor Swift pozostaje bardzo skromną i pracowitą dziewczyną. Świadczą o tym choćby słowa Aarona Dessnera, który spędził z Taylor sporo czasu przy okazji ich współpracy:

Kiedy zatrzymywałem się w jej domu, to Taylor sama gotowała śniadania i kolacje dla wszystkich. Jest po prostu niezwykle skromną i ciężko pracującą osobą.

Jak podkreśla Aaron, mimo swojej sławy Swift nie oczekuje, by ktokolwiek jej usługiwał czy traktował w specjalny sposób. Woli sama zająć się swoimi gośćmi i sprawić, by czuli się komfortowo. Być może to właśnie ta pokora i pracowitość pozwalają jej zachować entuzjazm do tworzenia i odnosić kolejne sukcesy z taką łatwością.

Liczba studyjnych albumów 10
Liczba tras koncertowych 6
Łączna długość koncertów podczas ostatniej trasy 132 godziny

Nieustanna chęć doskonalenia sztuki

Kolejną cechą wyróżniającą Taylor Swift jest nieustanna chęć rozwoju i doskonalenia swojego warsztatu. Nawet po ponad 15 latach kariery gwiazda wciąż eksperymentuje z nowymi brzmieniami, szlifuje technikę wokalną i sięga po nietypowe rozwiązania muzyczne.

Jak podkreśla Aaron Dessner, Swift nigdy nie spoczywa na laurach i ciągle poszukuje nowych wyzwań. Być może to właśnie ta ciekawość świata i chęć odkrywania napędza jej niegasnącą pasję do tworzenia.

Dzięki takiemu podejściu każda kolejna płyta Taylor brzmi inaczej i wnosi coś unikalnego. Słuchając jej dyskografii można usłyszeć country, pop, folk, indie rock czy alternatywę. Jakie nowe oblicze Swift pokaże nam w przyszłości? Jedno jest pewne - jej miłość do muzyki z całą pewnością nigdy nie przeminie.

Podsumowanie

Przeczytałem fascynujący artykuł na temat niegasnącej pasji Taylor Swift do tworzenia muzyki. Poznałem kulisy jej pracy i to, co napędza tę niezwykle pracowitą artystkę. Dowiedziałem się, że Taylor ciągle pisze nowe piosenki i angażuje się we wszystkie aspekty ich produkcji - od tekstów po ostateczny szlif.

Zrozumiałem, skąd czerpie energię, by regularnie zaskakiwać fanów kolejnymi albumami i trzygodzinnymi koncertami z setlistą 44 utworów. Porównanie do samego Bruce'a Springsteena uzmysłowiło mi, z jak wielkim perfekcjonistką mamy do czynienia. Ciekawostką było dla mnie to, że prywatnie Swift pozostaje skromną dziewczyną, która np. sama gotuje dla swoich gości.

Najbardziej urzekła mnie jednak chęć Taylor do ciągłego rozwoju i eksperymentowania z muzyką. 15 lat kariery, a ona wciąż z pasją poszukuje nowych brzmień i doskonali swój warsztat. Myślę, że to właśnie ta niegasnąca iskra twórcza pozwala jej tworzyć coraz lepszą muzykę i budzić taki zachwyt u fanów.

Podsumowując - artykuł uświadomił mi, że za fenomenem Taylor Swift stoi przede wszystkim jej bezgraniczna miłość do sztuki. Jestem pewien, że tak oddana swojej pasji artystka jeszcze nie raz nas zaskoczy i zachwyci.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły