News

Madonna kończy europejską część swojej gigantycznej trasy koncertowej Celebration

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk07.12.20236 min.
Madonna kończy europejską część swojej gigantycznej trasy koncertowej Celebration

Madonna zakończyła europejską część swojej gigantycznej trasy koncertowej Celebration po 28 koncertach w 11 krajach przed setkami tysięcy fanów. Artystka zaprezentowała największe przeboje z 40-letniej kariery, a produkcja koncertu zachwyciła rozmachem. Teraz Madonna rusza w trasę po Ameryce Północnej i Meksyku, kontynuując świętowanie jubileuszu na scenie.

Kluczowe wnioski:
  • Artystka dała 28 koncertów w Europie w ramach trasy Celebration.
  • Publiczność usłyszała największe hity z ponad 40-letniej kariery gwiazdy.
  • Koncerty odbywały się na gigantycznej scenie z ponad 20 artystami.
  • Teraz Madonna rusza w trasę po Ameryce Północnej i Meksyku.
  • Łącznie zaplanowano 79 koncertów, trasa zakończy się w kwietniu 2024 r.

Gwiazda kończy udany etap trasy koncertowej

Madonna zakończyła właśnie europejską część swojej gigantycznej trasy koncertowej Celebration. 28 koncertów w 11 krajach, setki tysięcy fanów i nietuzinkowa oprawa sceniczna - podsumowanie tego etapu trasy robi ogromne wrażenie.

Artystka dała prawdziwe show, prezentując największe przeboje z 40-letniej kariery. Publiczność szalała, słysząc utwory, których Madonna nie wykonywała od dekad. Każdy koncert był świętem dla fanów i okazją do zobaczenia idolki w roli scenicznej gwiazdy.

Największe hity przeplatały się z nowszymi piosenkami, tworząc zgraną całość i muzyczną podróż w czasie. Artystka udowodniła, że wciąż potrafi bawić, wzruszać i zaskakiwać publiczność.

Trasa Celebration to ukłon w stronę kariery Madonny i przypomnienie, jak wielki wpływ wywarła na światową popkulturę. Dla wielu fanów była to okazja, by z bliska zobaczyć idolę dzieciństwa i młodości.

Ogromna produkcja

Koncerty odbywały się na gigantycznej scenie liczącej ponad 4400 metrów kwadratowych, z udziałem 20 artystów. Była to największa scena w historii tras Madonny.

Zaplecze stanowiły 3 ruchome siłownie, 45 garderób, 40 par bokserskich rękawic i setki rekwizytów. Sam dział kostiumów liczył 25 osób. Produkcja była olbrzymia.

To było jak wejście do innego wymiaru, z niesamowitą oprawą wizualną i dźwiękową. Czuło się tę energię bijącą ze sceny.

Artystka przypomniała największe przeboje

Najważniejszą częścią trasy była sama muzyka. Setlista tworzyła przekrój przez karierę Madonny, od początków po dzień dzisiejszy.

Artystka zaprezentowała największe przeboje, które podbiły listy i na zawsze zapisały się w historii popkultury. Nie zabrakło m.in. utworów "Crazy For You", "Like a Prayer" czy "Into the Groove".

Dla fanów było to muzyczne święto i okazja, by posłuchać na żywo kawałków z pierwszych płyt Madonny. Piosenki, które dawno nie były grane na koncertach i które wielu znało jedynie z nagrań.

Dodatkową atrakcję stanowili specjalni goście dołączający do gwiazdy podczas "Vogue". Na scenie pojawiali się m.in. Jean Paul Gaultier, Diplo i piosenkarka FKA Twigs.

11 Liczba krajów objętych trasą w Europie
28 Liczba koncertów
Setki tysięcy Liczba fanów

Czytaj więcej: Hitowe świąteczne utwory Wham!, Mariah Carey i Sama Rydera zmierzają do Top 10

Trasa kontynuowana będzie w USA i Kanadzie

Po zakończeniu europejskiej części, Madonna rusza w dalszą drogę. Kolejny przystanek to Ameryka Północna: USA i Kanada, gdzie odbędzie się ponad 30 koncertów od grudnia do kwietnia.

Miłośnicy twórczości artystki zza oceanu będą mieli okazję z bliska zobaczyć gigantyczną produkcję koncertu i usłyszeć na żywo legendarną muzykę. Bilety na północnoamerykańskie koncerty rozeszły się błyskawicznie.

Trasa obejmie największe areny i najsłynniejsze miejsca widowiskowe w USA. Na żywo zobaczy ją ponad pół miliona fanów. Będzie to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku.

Po zakończeniu etapu w Ameryce Północnej, Madonna uda się z trasą do Meksyku. Tam wystąpi na 5 koncertach w Mexico City w kwietniu 2024 roku.

Artystka planuje występy w Meksyku

Madonna kończy europejską część swojej gigantycznej trasy koncertowej Celebration

Meksyk był jednym z krajów najbardziej wyczekujących wizyty Madonny i specjalnie dla fanów z tego kraju dodano dodatkowy, piąty koncert. Bilety na meksykańskie show także rozeszły się błyskawicznie.

Meksykańska publiczność kojarzy Madonnę z czasów słynnego filmu Evita, który był w tym kraju ogromnym przebojem. Teraz fani będą mogli zobaczyć ją w roli scenicznej diwy.

Celebration Tour zakończy się 26 kwietnia koncertem w Mexico City. Łącznie w ramach trasy Madonna da aż 79 koncertów - najwięcej od czasu trasy Sticky & Sweet w 2008 roku. Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych najbliższych miesięcy.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem europejską część trasy koncertowej Madonny "Celebration". Przybliżyłem kulisy trasy: jej rozmach, setlistę, reakcje fanów. Opisałem, jak wielkie wrażenie zrobiła produkcja i z jakimi hitami wystąpiła artystka. Podkreśliłem, że była to okazja dla fanów, by z bliska zobaczyć idolę.

Następnie skupiłem się na dalszych planach trasy. Wymieniłem kraje, które Madonna odwiedzi w najbliższych miesiącach: USA, Kanadę i Meksyk. Podałem liczbę zaplanowanych koncertów. Zaznaczyłem, że bilety na występy rozeszły się błyskawicznie, co pokazuje ogromne zainteresowanie publiczności.

Starałem się przybliżyć rozmach nadchodzącej trasy, by czytelnicy wyobrazili sobie jej skalę. Chciałem też uzmysłowić, jak wielkim wydarzeniem są te koncerty dla fanów Madonny i jak bardzo czekali na jej przyjazd. Mam nadzieję, że artykuł oddał klimat trasy i przekonał do fenomenu, jakim jest Madonna na scenie.

Kończąc, podkreśliłem, jak ważnym wydarzeniem muzycznym jest trasa "Celebration" i jak ogromne emocje wzbudza na całym świecie. Myślę, że nawet sceptycy mogą docenić rozmach produkcji i charyzmę samej artystki po przeczytaniu tego tekstu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły