News

Lil nas x reaguje na kontrowersje religijne dotyczące teledysków

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska30.01.20245 min.
Lil nas x reaguje na kontrowersje religijne dotyczące teledysków

Kontrowersyjny artysta Lil Nas X ponownie wzbudza emocje religijną symboliką w swoich teledyskach. Tym razem chodzi o utwór "J Christ", w którym raper pojawia się przybity do krzyża niczym Jezus Chrystus. Choć Lil Nas X tłumaczy, że chciał tylko zasygnalizować swój powrót do muzyki, teledysk spotkał się z falą krytyki ze strony chrześcijan. W wywiadzie dla podcastu On Purpose artysta przyznaje, że nie spodziewał się aż tak negatywnego odbioru i martwi się reakcją swojej rodziny. Czy kontrowersyjny raper posunął się za daleko w swojej wizji artystycznej?

Lil Nas X otwiera się na temat religijnego sprzeciwu wobec jego teledysków

Kontrowersyjny raper Lil Nas X od lat szokuje religijną symboliką w swoich teledyskach, wywołując gniewnie reakcje wśród chrześcijan. Tym razem posunął się jednak wyjątkowo daleko, umieszczając siebiesamego w pozie ukrzyżowanego Chrystusa w klipie do utworu "J Christ".

Artysta przyznaje, że nie spodziewał się aż tak negatywnego odbioru tego teledysku. "Nigdy wcześniej nie znajdowałem się w takim miejscu psychicznie i fizycznie, gdy wypuszczasz swoją sztukę na świat, a ona jest odbierana negatywnie przez większość" - wyznał raper w podcaście On Purpose.

Brak kontroli nad kontrowersyjnymi teledyskami

Lil Nas X zawsze lubił szokować i prowokować, jednak tym razem przyznaje, że stracił kontrolę nad odbiorem swojej twórczości. "Zazwyczaj jestem strategiczny w tym, co robię i potrafię sterować dyskusją" - mówi. "Teraz to utraciłem i jest to bardzo przygnębiające. Możesz stać się bardzo zły na samiego siebie."

Raper dodaje, że choć na początku myślał o teledysku "J Christ" jako o "żartobliwym, zabawnym klipie", to analizując go później uznał, iż "na papierze wygląda to naprawdę źle". Zwłaszcza sceny, gdzie artysta połyka opłatek, wywołały konsternację.

Analiza symboliki "J Christ" i jej odbioru

"Artystycznie teledysk miał pokazywać, że wracam, jestem z powrotem, wracam jak On, jeśli rozumiesz, co mam na myśli" - tłumaczy Lil Nas X. "Tymczasem z tego powstała cała afera, jakobym próbował się zemścić na chrześcijanach czy coś."

Raper nie ukrywa rozczarowania, że jego wizja artystyczna została całkowicie opacznie odebrana przez fanów. Jednocześnie przyznaje, że obawia się reakcji swojej chrześcijańskiej rodziny. "Pomyślałem sobie: czy oni też to tak odbierają? Jeśli tak, to naprawdę paskudne."

Debiut singla J Christ w zestawieniu Billboard Hot 100 69. pozycja
Zwykła pozycja singli Lil Nas X na liście Hot 100 Top 10, często 1. miejsce

Pomimo kontrowersji Lil Nas X jest dumny ze swojej twórczości

Mimo że singel "J Christ" zadebiutował w zestawieniu Hot 100 Billboardu na niskiej, 69. pozycji, Lil Nas X podkreśla, że jest dumny ze swojej piosenki i teledysku.

"Wszyscy spodziewali się, że będę zły czy coś. Ale jestem wdzięczny, że moje kawałki w ogóle znajdują się na listach przebojów i wciąż wywołują dyskusję" - przyznaje kontrowersyjny artysta.

Co prawda teledysk do "J Christ" nie zyskał aprobaty fanów i spotkał się z masową krytyką, jednak Lil Nas X nie żałuje swoich kontrowersyjnych działań artystycznych. Wierzy bowiem głęboko w wyrażaną przez siebie wizję, nawet jeśli dla wielu odbiorców jest ona zbyt szokująca.

"Jestem dumny ze swojej piosenki i teledysku. Każdy spodziewał się, że będę zły lub coś. Jestem wdzięczny, że wciąż jestem w dyskusji"

Czas pokaże, czy kolejne produkcje Lil Nas X będą równie kontrowersyjne i szokujące. Póki co raper nie zamierza schodzić ze swojej prowokacyjnej ścieżki artystycznej.

Czytaj więcej: Britney Spears potwierdza teorię fanów na temat tajemniczych zdarzeń

Podsumowanie

Lil nas x reaguje na kontrowersje religijne dotyczące teledysków

W powyższym artykule przyjrzałem się kontrowersjom wokół najnowszego teledysku rapera Lil Nas X zatytułowanego "J Christ". Artysta w klipie wciela się w ukrzyżowanego Chrystusa, wywołując oburzenie wśród chrześcijan. Przyznaje on, że nie spodziewał się aż tak negatywnej reakcji i traci kontrolę nad odbiorem swojej twórczości.

Lil Nas X tłumaczy ideę teledysku, który jego zdaniem miał sygnalizować powrót na scenę muzyczną po przerwie. Analizując jednak odbiór kontrowersyjnych scen, raper doszedł do wniosku, że "na papierze wygląda to naprawdę źle". Przy okazji martwi się reakcją własnej, chrześcijańskiej rodziny.

Mimo rozczarowującego debiutu singla "J Christ" na liście Billboard Hot 100, Lil Nas X podkreśla, że jest dumny ze swojego dzieła i nie zamierza zmieniać prowokacyjnego stylu. Nie obawia się też dalszych kontrowersji wokół przyszłych teledysków. Jak twierdzi, wierzy w wyrażaną przez siebie artystyczną wizję.

Jak widać, Lil Nas X konsekwentnie brnie ścieżką skandalizowania publiczności szokującą symboliką religijną. Czy granice dobrego smaku i przyzwoitości zostały już za bardzo przesunięte? A może to właśnie esencja sztuki - wywoływać kontrowersje i poruszać? Oceńcie sami.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  2. Syntezator muzyczny - Syntetyzator dźwięku online
  3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
  4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
  5. John Squire zachwala Liamo Gallaghera jako jednego z największych głosów rock and rolla wszech czasów
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły