News

Liam Gallagher nie zagra utworów z Oasis czy Stone Roses na nowej trasie koncertowej

Autor Halina Sikora
Halina Sikora29 stycznia 20245 min
Liam Gallagher nie zagra utworów z Oasis czy Stone Roses na nowej trasie koncertowej

Liam Gallagher, były wokalista Oasis, niedawno ogłosił, że nie zagra utworów swojego dawnego zespołu ani kultowej grupy Stone Roses podczas zbliżającej się trasy koncertowej. Artysta nagrał wspólny album z gitarzystą Johnem Squire z The Stone Roses i razem wybierają się w trasę, jednak zadeklarował, że na występach nie usłyszymy starych przebojów. Gallagher stwierdził, że tepiosenki są dla niego zbyt ważne, by "wyć" je na scenie. Fani mogą za to liczyć na premierę nowego materiału 1 marca i ekscytujące koncerty od 13 marca.

Liam Gallagher nie zagra hitów Oasis i The Stone Roses podczas trasy

Liam Gallagher, legendarny wokalista zespołu Oasis, ogłosił niedawno, że podczas zbliżającej się trasy koncertowej nie wykona żadnych utworów swojego dawnego zespołu, ani kultowej grupy The Stone Roses. Artysta nagrał bowiem wspólny album z gitarzystą Johnem Squirem z The Stone Roses i razem wybierają się w trasę promującą nowy materiał.

Gallagher wyjaśnił, że nie zagra starych przebojów, ponieważ te piosenki są dla niego zbyt ważne i bliskie sercu. "Nie chcę wyć tych kawałków na scenie" - powiedział. Dodał, że fani Oasis mogą się spodziewać nowej muzyki i klimatu koncertów.

Premiera albumu 1 marca

Nowy wspólny album Liam Gallagher i Johna Squire zatytułowany po prostu ich nazwiskami ukaże się 1 marca. Znajdą się na nim single "Just Another Rainbow" i "Mars to Liverpool", które zapowiadają melancholijny i mocny materiał.

Trasa koncertowa promująca płytę ruszy 13 marca i obejmie kluby w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Będzie to z pewnością wyjątkowa okazja, by posłuchać premierowego materiału na żywo.

Entuzjastyczne opinie artystów

Zarówno Liam Gallagher, jak i John Squire nie kryją entuzjazmu wobec wspólnego projektu. Gallagher stwierdził, że fani Oasis i The Stone Roses na pewno polubią nowy album, ponieważ jest on "mistyczny i kluczowy".

Squire dodał, że nowe utwory mają w sobie melancholijny klimat, ale też momenty zabawne i prowokacyjne. Jego zdaniem album ma świetne zróżnicowanie brzmienia. Obaj artyści są zgodni, że ich kolaboracja okazała się strzałem w dziesiątkę.

The Stone Roses i Oasis na zawsze w sercach fanów

Mimo premierowej trasy i albumu, fani Oasis i The Stone Roses na zawsze pozostaną wierni kultowym już hitom sprzed lat. Piosenki takie jak "Wonderwall", "Don't Look Back in Anger" czy "I Wanna Be Adored" na stałe wpisały się w kanon rocka brytyjskiego i na zawsze pozostaną w sercach słuchaczy.

Być może Liam Gallagher w przyszłości zagra te utwory ponownie, na razie jednak skupia się na nowym projekcie. Jego decyzja o niewykonywaniu starych hitów podczas trasy może spotkać się ze zrozumieniem fanów, dla których także te piosenki są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno Oasis jak i The Stone Roses na zawsze pozostaną kultowymi zespołami, których dorobek na stałe zapisał się w historii muzyki rockowej. Ich przeboje po dziś dzień elektryzują tłumy i zapewne będą grane jeszcze przez wiele lat.

Czytaj więcej: Przez 2 tygodnie na szczycie list: Jack Harlow z kawałkiem Lovin On Me dla polskiej społeczności

Nowy rozdział w karierze Gallaghera

Współpraca Liam Gallagher z Johnem Squire z The Stone Roses to z pewnością nowy, ekscytujący rozdział w jego karierze. Po rozpadzie Oasis w 2009 roku Gallagher kontynuował działalność solową, jednak wciąż był mocno kojarzony ze swoim poprzednim zespołem.

Projekt z gitarzystą The Stone Roses to okazja do zaprezentowania zupełnie nowego brzmienia i ukazania się z innej strony artystycznej. Mimo premierowej trasy, Gallagher wciąż podkreśla ogromne przywiązanie do hitów Oasis, które na zawsze pozostaną w jego sercu.

Być może w przyszłości artysta zagra te kultowe już piosenki ponownie. Na razie jednak daje sobie i fanom szansę na nowe brzmienie i świeże spojrzenie. Czas pokaże, jakie będą dalsze muzyczne plany Liam Gallagher po zakończeniu trasy z Johnem Squire.

Podsumowanie

Liam Gallagher nie zagra utworów z Oasis czy Stone Roses na nowej trasie koncertowej

W artykule przeczytaliśmy o planach koncertowych Liam Gallaghera, który zapowiedział, że podczas nadchodzącej trasy nie zagra hitów Oasis i The Stone Roses. Te kultowe już piosenki są dla artysty zbyt ważne, by "wyć" je na scenie. Gallagher nagrał nowy album z gitarzystą Stone Roses Johnem Squire i to właśnie ten materiał zaprezentuje fanom na koncertach od 13 marca.

Premiera wspólnej płyty Gallaghera i Squire'a odbędzie się 1 marca. Artyści dzielą się entuzjastycznymi opiniami na temat tego projektu, który określają jako mistyczny i trafiony. Trasa promująca album przebiegać będzie przez Wielką Brytanię, Irlandię, Europę i USA.

Choć Liam Gallagher odżegnuje się na razie od starych hitów, podkreśla jednocześnie ogromne przywiązanie do utworów Oasis, które na zawsze pozostaną w jego sercu. Być może w przyszłości znów je wykona. Tymczasem skupia się na nowym projekcie z Johnem Squirem, co stanowi dla niego ekscytujący, nowy rozdział artystyczny.

Podsumowując - fani Gallagera mogą liczyć na premierę świeżego materiału już 1 marca i trasę koncertową od 13 marca. Kultowe hity Oasis i The Stone Roses zabrzmią na żywo być może w przyszłości, na razie artysta serwuje fanom nowe brzmienie i współpracę z gitarzystą The Stone Roses.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły