News

Ladbaby nie weźmie udziału w walce o świąteczne miejsce numer 1 na liście hitów

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk22.11.20235 min.
Ladbaby nie weźmie udziału w walce o świąteczne miejsce numer 1 na liście hitów

Ladbaby, zwycięzca świątecznej listy przebojów w Wielkiej Brytanii w ostatnich czterech latach, ogłosił, że w tym roku nie weźmie udziału w walce o pierwsze miejsce. Mimo że jego przeboje stały się tradycją świąteczną, artysta postanowił dać szansę innym wykonawcom. Jakie są tego powody i jakie będą konsekwencje tej niespodziewanej decyzji?

Kluczowe wnioski:
  • Ladbaby rezygnuje, by inni artyści mieli szansę na sukces.
  • Fani będą rozczarowani, ale docenią jego gest.
  • Walka o #1 będzie w tym roku bardziej zacięta.
  • Być może Ladbaby powróci za rok z nowym przebojem.
  • Jego dotychczasowe przeboje pozostaną świątecznym hitem.

Ladbaby ogłasza rezygnację ze startu w walce o świąteczne #1

Popularny youtuber i jego żona, znani jako Ladbaby, ogłosili we wtorek, że w tym roku nie wezmą udziału w walce o pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów w okresie świątecznym. Para, której prawdziwe nazwiska to Mark i Roxanne Hoyle, zdominowała zestawienie w ostatnich latach, plasując się na szczycie aż pięciokrotnie z rzędu.

Ich świąteczne piosenki, żartobliwie opowiadające o miłości Marka do bułek z parówkami, nie tylko bawiły fanów, ale przede wszystkim zbierały fundusze dla organizacji charytatywnej The Trussell Trust, wspierającej banki żywności. Jednak w tym roku Ladbaby postanowił "przekazać pałeczkę" innym artystom.

Pięć przebojów z rzędu na szczycie listy

Przygoda Ladbaby ze świątecznym zestawieniem zaczęła się w 2018 roku, kiedy to wydał utwór "We Built This City". Kolejne lata przyniosły takie przeboje jak "I Love Sausage Rolls" (2019), "Don’t Stop Me Eatin'" (2020) czy też "Sausage Rolls For Everyone" nagrany z Edem Sheeranem i Eltoniem Johnem (2021).

Ostatni rok to triumf z piosenką "Food Aid". Każdy z tych utworów łączył humor sytuacyjny z przesłaniem wspierającym działalność The Trussell Trust.

Podziękowania dla fanów

W specjalnym filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych Mark i Roxanne podziękowali fanom za wsparcie ich działalności charytatywnej.

- Mieliśmy najwspanialsze i najbardziej niewiarygodne 5 lat. Chcemy podziękować wam za pomoc w umieszczeniu The Trussell Trust na pierwszym planie w okresie Bożego Narodzenia. To czas dzielenia się i wspierania rodzin. Jesteśmy wam dozgonnie wdzięczni! - powiedzieli.

Nigdy nie spodziewaliśmy się jednego świątecznego numeru jeden dla organizacji charytatywnej, a tym bardziej pięciu! - dodał Mark.

Wpływ piosenek charytatywnych

Roxanne podkreśliła również, jak ważny może być wpływ tego typu inicjatyw na zbiórki pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego.

- Widzieliśmy bezpośrednio, co taka piosenka może zrobić dla organizacji charytatywnej. Chcemy więc oddać pałeczkę innym artystom, którzy chcieliby nagrać charytatywny utwór w tym roku świątecznym - stwierdziła.

Czytaj więcej: Sean Diddy Combs załatwia sprawę sądową z Cassie - Najnowsze wieści ze świata gwiazd

Ladbaby z ostawia sobie furtkę na przyszłość

Mimo że w tym roku Ladbaby zrezygnował ze ścigania się o miano króla świątecznej listy przebojów, jego oświadczenie pozostawia pewną furtkę na przyszłość.

- Chcę tylko powiedzieć, że się nie wycofuję. To nie znaczy, że kończę na dobre. Tylko w tym roku nie startuję - zaznaczył Mark.

Być może więc za rok ponownie usłyszymy nowy świąteczny hit w wykonaniu ulubieńca fanów bułek z parówkami. Póki co przyjdzie nam rozkoszować się dotychczasowym dorobkiem Ladbaby, który na zawsze wpisał się w historię świątecznej listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Podsumowanie

Ladbaby nie weźmie udziału w walce o świąteczne miejsce numer 1 na liście hitów

Ladbaby, czyli Mark i Roxanne Hoyle, po pięciu latach dominacji na świątecznej liście przebojów w UK postanowili tym razem nie brać udziału w wyścigu o numer jeden. Ich przeboje nie tylko bawiły fanów, ale przede wszystkim zbierały fundusze dla organizacji The Trussell Trust. Teraz nadszedł jednak czas, by przekazać pałeczkę innym artystom.

Przez te 5 lat para celebrytów zebrała ogromne sumy na wsparcie banków żywności. Ich świąteczne hity na zawsze już zapiszą się w historii brytyjskiej sceny muzycznej. Trudno powiedzieć, czy zobaczymy Ladbaby ponownie w walce o miano króla świątecznej listy za rok. Ale bez względu na to, ich dotychczasowy wkład w promocję The Trussell Trust jest nie do przecenienia.

Ladbaby z pewnością zasłużył na odpoczynek od świątecznej rywalizacji. Jednocześnie otworzył furtkę innym artystom, by nagrali własne piosenki dla organizacji charytatywnych. Kto wie, może w przyszłym roku zobaczymy nowego pretendenta do tytułu króla świątecznej listy przebojów w postaci innego charytatywnego hitu.

Bez względu na rozwój wydarzeń, dorobek Ladbaby pozostanie wyjątkowy i na zawsze zmienił oblicze walki o świąteczne #1. Z pewnością jeszcze usłyszymy o tej barwnej parze celebrytów w przyszłości!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
  2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Bas gitara elektryczna - Najwiępszy wybór modeli
  5. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły