News

Kelly Clarkson zdobywa cenne zwycięstwo w sądzie przeciwko byłemu mężowi

Autor Halina Sikora
Halina Sikora01.12.20235 min.
Kelly Clarkson zdobywa cenne zwycięstwo w sądzie przeciwko byłemu mężowi

Kelly Clarkson zdobyła cenne zwycięstwo w sądzie przeciwko swojemu byłemu mężowi Brandonowi Blackstockowi, który został zobowiązany do zwrotu 2,6 miliona dolarów rzekomo nadpłaconych prowizji podczas pełnienia funkcji jej menedżera.

Kluczowe wnioski:
  • Komisarz pracy w Kalifornii orzekł, że Blackstock bezpodstawnie pobierał prowizje od angażu Clarkson jako jurorki The Voice.
  • 46-letni Blackstock musi zwrócić także 1,98 mln dol. prowizji za załatwienie roli w The Voice, co nie leżało w zakresie jego obowiązków.
  • Piosenkarka oskarżała byłego męża o działania na szkodę finansową podczas zatrudnienia jako jej menedżer.
  • Rozwód pary, która ma dwoje dzieci, został sfinalizowany w marcu 2022 roku z przyznaniem opieki Clarkson.
  • Blackstock zapowiedział apelację od niekorzystnego dla niego wyroku sądu.

Zwycięstwo w kalifornijskim sądzie

Kelly Clarkson odniosła znaczące zwycięstwo prawne nad swoim byłym mężem Brandonem Blackstockiem w kalifornijskim sądzie. Sędzia nakazał 46-letniemu Blackstockowi zwrot ponad 2,6 miliona dolarów rzekomo nadpłaconych prowizji, które pobierał, pełniąc funkcję menedżera gwiazdy.

Zdaniem sądu mężczyzna naruszył prawo stanu Kalifornia, nadmiernie obciążając finansowo piosenkarkę opłatami za pośrednictwo w zdobywaniu lukratywnych kontraktów. Blackstock bezpodstawnie inkasował wysokie prowizje m.in. od angażu Clarkson jako jurorki popularnego show The Voice, na co nie pozwalał zakres jego obowiązków jako menedżera.

Nieuprawnione pobieranie opłat

Jak wynika z dokumentów sądowych, kalifornijski komisarz pracy orzekł, że Brandon Blackstock dopuścił się poważnych nieprawidłowości finansowych. Prowizje, które musi zwrócić, obejmują 1,98 miliona dolarów zarobionych na zaangażowaniu Clarkson w The Voice.

Tymczasem umawianie kontraktów i występów dla artystów jest obowiązkiem agentów, a nie menedżerów. Blackstock wykorzystał zatem swoją pozycję jako mąż i współpracownik gwiazdy do nieuczciwego wzbogacenia się jej kosztem.

Były mąż nie przyznaje się do winy

Mimo niekorzystnego dla siebie wyroku Brandon Blackstock nie zamierza pogodzić się z decyzją sądu. Jego prawnicy już zapowiedzieli apelację od niekorzystnego rozstrzygnięcia. Blackstock twierdzi, że wszystkie pobrane przez niego opłaty i prowizje były zgodne z prawem i leżały w granicach umowy menedżerskiej z Clarkson.

Sprawa ma długą historię. Jeszcze w 2020 roku piosenkarka oskarżała byłego męża o działanie na jej szkodę podczas zatrudnienia jako menedżer. Jednak wówczas Blackstock konsekwentnie zaprzeczał zarzutom o nadużycia finansowe.

Ostatecznie w czerwcu 2020 doszło do rozwodu pary po siedmiu latach małżeństwa. W marcu 2022 Clarkson uzyskała wyrokiem sądu prawo do opieki nad ich dwojgiem dzieci. Mimo to nadal płaci byłemu małżonkowi 45 tys. dolarów miesięcznego alimentów.

Czytaj więcej: MOBO Awards zawita poza granicami Londynu po raz pierwszy - dowiedz się więcej!

Kolejna odsłona walki byłych małżonków

Decyzja kalifornijskiego sądu to kolejny etap trwającej już kilka lat batalii prawnej między Kelly Clarkson i Brandonem Blackstockiem po rozpadzie ich związku.

"To dla mnie bardzo bolesne rozstanie, ale muszę myśleć przede wszystkim o dobru naszych dzieci i własnym zdrowiu psychicznym" - komentowała całą sytuację Clarkson.

Tymczasem Blackstock nie zamierza odpuścić byłej żonie i najwyraźniej gotów jest walczyć o każdy grosz. Jego deklaracja o apelacji od niekorzystnego wyroku oznacza, że celebryci najprawdopodobniej spotkają się w sądzie ponownie.

Konsekwencje dla Blackstocka

Jeśli ostatecznie Brandon Blackstock przegra w sądzie, będzie musiał zwrócić Clarkson prawie 3 miliony dolarów nieuczciwie zarobionych pieniędzy. To olbrzymia suma, która może poważnie nadszarpnąć jego finanse. Były mąż jurorki The Voice stanie również w obliczu poważnych konsekwencji prawnych za nadużycia finansowe.

Podsumowanie

Kelly Clarkson zdobywa cenne zwycięstwo w sądzie przeciwko byłemu mężowi

W moim artykule omówiłem głośny wyrok kalifornijskiego sądu, który zobowiązał byłego męża Kelly Clarkson, Brandona Blackstocka, do zwrotu ponad 2,6 miliona dolarów rzekomo zawyżonych prowizji. Sprawa ma długą historię i stanowi element szerszego konfliktu między byłymi małżonkami po ich rozwodzie w 2020 roku.

Przedstawiłem kluczowe fakty dotyczące zarzutów Clarkson o nieuczciwe działania Blackstocka, gdy ten pełnił funkcję jej menedżera. Sąd uznał, że bezpodstawnie pobierał on wysokie prowizje m.in. od angażu gwiazdy w show The Voice. Blackstockowi nie przysługiwały tak wysokie opłaty z tytułu zdobywania kontraktów dla piosenkarki.

W artykule cytuję również zapowiedź Blackstocka o zaskarżeniu niekorzystnego wyroku. Nie przyznaje się on do stawianych mu zarzutów. Jeśli ostatecznie przegra w sądzie, będzie musiał zwrócić Clarkson prawie 3 miliony dolarów i stanie przed poważnymi konsekwencjami finansowymi. Sprawa zapewne jeszcze trochę potrwa.

Cała opisywana sytuacja to smutny rozdział w życiu kiedyś szczęśliwej pary, która doczekała się dwojga dzieci. Clarkson przyznała, że rozstanie było dla niej bolesne, ale musiała zadbać o dobro pociech. Niestety były mąż najwyraźniej postanowił jej to uniemożliwić.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
  2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Bas gitara elektryczna - Najwiępszy wybór modeli
  5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły