News

John Squire zachwala Liamo Gallaghera jako jednego z największych głosów rock and rolla wszech czasów

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska20.12.20235 min.
John Squire zachwala Liamo Gallaghera jako jednego z największych głosów rock and rolla wszech czasów

John Squire, były gitarzysta The Stone Roses, zachwyca się talentem wokalnym Liam Gallaghera z Oasis, porównując go do takich legend rocka jak Bob Dylan, John Lennon czy Mick Jagger. W swoim najnowszym poście na Instagramie Squire umieścił nagranie z występu Gallaghera, pisząc w podpisie, że jego głos zasługuje na miano jednego z największych w historii rock and rolla. Docenia również jego osobowość sceniczną. Te ciepłe słowa to zapowiedź ich wspólnego albumu, planowanego na 2024 rok, który ma być według Liam Gallaghera lepszy od legendarnego "Revolvera" Beatlesów.

Liam Gallagher porównany do wielkich legend rocka

John Squire, były gitarzysta kultowego zespołu The Stone Roses, porównał wokal Liam Gallaghera do takich legend rocka jak Bob Dylan, John Lennon, Mick Jagger czy Johnny Rotten. W swoim poście na Instagramie określił go jako "jeden z największych głosów rock and rolla wszech czasów".

Squire podzielił się nagraniem z występu Liam Gallaghera, pisząc w podpisie, że jego głos zasługuje na miano jednego z największych w historii rocka. Docenił również jego charyzmę i osobowość sceniczną, stawiając go w jednym szeregu z takimi idolami jak Dylan, Lennon, Jagger czy Rotten.

Te ciepłe słowa to zapowiedź ich wspólnego albumu planowanego na 2024 rok. Liam Gallagher już teraz chwali się, że będzie to "najlepsza płyta od czasów Revolvera Beatlesów".

Liam Gallagher fanem talentu gitarowego Squire'a

Docenienie jest obopólne. Kilka dni wcześniej sam Liam Gallagher również pochwalił umiejętności Johna Squire'a, nazywając go "bez wątpienia najlepszym gitarzystą swojego pokolenia".

Obaj artyści od dawna podziwiali swoją twórczość i uznawali się za inspirację. Teraz w końcu zdecydowali się na współpracę, która z pewnością zaowocuje wyjątkowym albumem łączącym dwa wyjątkowe talenty.

Zapowiedź płyty lepszej od kultowego "Revolvera" Beatlesów

Liam Gallagher nie ukrywa, że nowy album nagrany z Johnem Squirem ma ambicję przebić nawet tak kultową płytę jak "Revolver" The Beatles z 1966 roku. W jednym z wpisów w mediach społecznościowych muzyk bezpośrednio stwierdził, że ich wspólne dzieło "jest najlepszą płytą od czasu Revolvera".

Fani dobrze wiedzą, jak wielkim fanem Beatlesów jest Gallagher, więc nie jest to pusta przechwałka. Jeśli twierdzi, że nowy album przebije arcydzieło zespołu z Liverpoolu, to znak, że naprawdę wierzy w jego wyjątkowość.

Pierwsza współpraca Gallaghera i Squire'a na żywo

Projekt wspólnej płyty pomiędzy Gallegherem i Squirem jest kontynuacją ich wcześniejszej współpracy na scenie. Premierowy występ razem miał miejsce podczas koncertu Liam Gallaghera w Knebworth w czerwcu 2022 roku.

Squire wyszedł wtedy jako gość specjalny, by zagrać z Gallagherem kultowy utwór Oasis "Champagne Supernova". Obaj muzycy zachwycali chemią i zgraniem na scenie, zapowiadając tym samym owocną przyszłą kolaborację studyjną.

Czytaj więcej: Potwierdzone: Charli XCX powiedziała tak! Zobaczcie najnowsze szczegóły zaręczyn!

Potwierdzenie wspólnych planów w wywiadzie

Sam John Squire w jednym z ostatnich wywiadów potwierdził, że faktycznie planuje nagranie wspólnego albumu z Liamem Gallagherem. Jak stwierdził, jest to muzyk, którego podziwia i z którym chciałby stworzyć coś wyjątkowego.

Tak, na poważnie. Mamy jednak najpierw pewne rzeczy do zrobienia, a on ma sprawy do załatwienia. Ale zdecydowanie w przyszłości zamierzam coś z nim zrobić - powiedział Squire.

Dodał również, że pierwsze rozmowy na temat albumu miały miejsce podczas wspomnianego wcześniej występu w Knebworth. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na efekty tych ustaleń i mieć nadzieję, że wspólna płyta Gallaghera i Squire'a faktycznie powstanie i zachwyci fanów.

Podsumowanie

John Squire zachwala Liamo Gallaghera jako jednego z największych głosów rock and rolla wszech czasów

W moim artykule omówiłem wyjątkowe wyznanie Johna Squire'a, w którym porównał on wokal Liam Gallaghera do takich legend rocka jak Bob Dylan czy John Lennon. Podzielił się nagraniem koncertowym Gallaghera, doceniając jego niezwykły głos i charyzmę. To zapowiedź ich wspólnego albumu w 2024 roku, który ma być według słów Gallaghera lepszy od kultowego "Revolvera" Beatlesów.

Przytoczyłem również wypowiedź samego Gallaghera, który w podobny sposób pochwalił talent gitarowy Squire'a, nazywając go najlepszym gitarzystą swojego pokolenia. Obaj artyści wymieniają się ciepłymi słowami i zgodnie twierdzą, że ich kolaboracja zaowocuje czymś wyjątkowym.

Ponadto opisałem ich pierwszy wspólny występ w czerwcu zeszłego roku, kiedy to Squire gościnnie zagrał z Gallagherem podczas koncertu w Knebworth. To była świetna zapowiedź tego, jak dobrze potrafią współpracować na scenie.

Na koniec przytoczyłem słowa samego Squire'a z niedawnego wywiadu, w którym potwierdził on plany stworzenia albumu z Gallagherem. Jak stwierdził, podziwia go jako artystę i wierzy, że razem stworzą coś wyjątkowego. Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać na efekt ich współpracy.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły