News

Gwiazda Red Hot Chili Peppers kontuzjowana, koncert na Boże Narodzenie odwołany

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska07.12.20235 min.
Gwiazda Red Hot Chili Peppers kontuzjowana, koncert na Boże Narodzenie odwołany

Kontuzja członka zespołu Red Hot Chili Peppers zmusiła grupę do odwołania ich świątecznego koncertu w Los Angeles. Rockmani mieli wystąpić w sobotę na corocznym festiwalu Almost Acoustic Christmas organizowanym przez radio KROQ, jednak odniesiona przez jednego z muzyków nieujawniona kontuzja uniemożliwiła zagranie koncertu przez przynajmniej 6 tygodni.

Kluczowe wnioski:
  • Nieujawniony członek Red Hot Chili Peppers doznał kontuzji tuż przed koncertem
  • Zespół musiał odwołać występ na festiwalu Almost Acoustic Christmas w LA
  • Fani będą mogli wykorzystać bilety na nowy koncert 2 marca 2024 r.
  • Wokalista Anthony Kiedis w przeszłości występował z urazem ścięgna
  • Perkusista Chad Smith określił obecną kontuzję kolegi jako "naprawdę straszną"

Kontuzja członka zespołu

Jak poinformowano w oświadczeniu, tuż przed zaplanowanym na sobotę występem na festiwalu Almost Acoustic Christmas organizowanym przez rozgłośnię radiową KROQ, kontuzji doznał nieujawniony z nazwiska członek grupy Red Hot Chili Peppers. Nie podano również, o jaki konkretnie uraz chodzi. Wiadomo jedynie, że uniemożliwił on muzykowi grę przez co najmniej 6 tygodni.

Fani z pewnością są rozczarowani odwołaniem występu ich ulubionego zespołu. Red Hot Chili Peppers mieli być gwiazdą wigilijnego koncertu, na który bilety zostały dawno wyprzedane.

Skład zespołu Red Hot Chili Peppers

W skład Red Hot Chili Peppers wchodzą Anthony Kiedis (wokal), Flea (bas), Chad Smith (perkusja) oraz John Frusciante (gitara). Ta czwórka stanowi trzon zespołu od lat 80., choć na przestrzeni dekad w grupie pojawiało się też kilku innych gitarzystów.

Niestety kontuzjowany muzyk, którego personaliów nie ujawniono, nie będzie mógł zagrać z kolegami przez prawie półtora miesiąca. A szkoda, bo fani czekali na świąteczny występ ich idoli.

Koncert na Boże Narodzenie odwołany

Jak czytamy w oświadczeniu, "z głębokim żalem" zespół musiał odwołać swój udział w tegorocznym festiwalu Almost Acoustic Christmas organizowanym przez rozgłośnię KROQ. Wydarzenie miało odbyć się już 9 grudnia, a Red Hot Chili Peppers byli jego główną gwiazdą.

Fani, którzy z niecierpliwością wyczekiwali występu swoich idolów, zostali więc rozczarowani. Jednak zespół i radio KROQ przygotowali dla nich rekompensatę.

Nowy termin koncertu

Choć grudniowy festiwal się nie odbędzie z udziałem Red Hot Chili Peppers, to fani będą mogli zobaczyć ich na scenie już 2 marca 2024 roku. Zostanie wtedy zorganizowany specjalny koncert, na który będą honorowane bilety zakupione na odwołane wydarzenie.

Jak dodano, miłośnicy zespołu już teraz mogą świetnie bawić się na festiwalu w najbliższy weekend, a swoje bilety schować na przyszłoroczny dodatkowy koncert ich ulubieńców.

Czytaj więcej: Niespodziewane odnowienie znajomości Paris Hilton z Lindsay Lohan – wzajemne starcia!

Kontuzje wokalisty Anthony'ego Kiedisa

Lider Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis nie raz zmagał się z kontuzjami i innymi problemami zdrowotnymi, które utrudniały koncertowanie.

Jak mówił w jednym z wywiadów, ciągłe koncertowanie i szalone akrobacje na scenie prowadzą do licznych urazów. Obijanie się i naprawianie należą do jego rutyny. W 2017 roku muzyk występował na scenie ze zdartego ścięgna w kostce, choć i tak nie wyhamowywał tempa.

Z powodu skrajnych bólów żołądka Kiedis trafił też kiedyś do szpitala tuż przed ważnym festiwalem. Z konieczności odwołano wtedy występ grupy.

Jak przyznał perkusista Chad Smith, stan zdrowia kolegi z zespołu był wtedy "naprawdę straszny". Cała reszta martwiła się o niego bardziej niż o odwołany koncert.

Oświadczenie zespołu i stacji radiowej KROQ

Gwiazda Red Hot Chili Peppers kontuzjowana, koncert na Boże Narodzenie odwołany

W wydanym oświadczeniu przedstawiciele Red Hot Chili Peppers wyrazili głęboki żal z powodu konieczności odwołania udziału w festiwalu Almost Acoustic Christmas radiostacji KROQ.

Jednocześnie podkreślono ekscytację związaną z przygotowaniem specjalnego koncertu 2 marca 2024 r. jako rekompensaty dla rozczarowanych fanów. Zaznaczono również, że na marcowy występ będą honorowane bilety zakupione na odwołane grudniowe wydarzenie.

Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót kontuzjowanego muzyka do zdrowia i życzymy wszystkim fanom Red Hot Chili Peppers udanej zabawy na noworocznym koncercie ich idoli!

Podsumowanie

W moim artykule opisałem smutną wiadomość dla fanów zespołu Red Hot Chili Peppers. Tuż przed świątecznym koncertem w Los Angeles doszło do nieznanej bliżej kontuzji jednego z członków grupy. Niestety uniemożliwiło to ich występ na corocznym festiwalu radiowej stacji KROQ.

Przybliżyłem też sylwetki muzyków tworzących ten znakomity zespół - Anthony'ego Kiedisa, Fleę, Chada Smitha i Johna Frusciante. Ten pierwszy nieraz mierzył się z problemami zdrowotnymi utrudniającymi granie koncertów.

Fani nie powinni się jednak załamywać. Zarówno grupa, jak i radio KROQ przygotowały dla nich rekompensatę w postaci specjalnego występu zaplanowanego na 2 marca 2024 roku. Bilety z grudniowego odwołanego koncertu będą honorowane.

Na koniec przytoczyłem oficjalne oświadczenie Red Hot Chili Peppers, w którym wyrazili żal z powodu konieczności rezygnacji z festiwalu, ale też ekscytację nowym marcowym występem. Trzymamy kciuki za powrót kontuzjowanego artysty do zdrowia!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
  3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
  4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
  5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły