News

Gwiazda All Saints relansuje karierę solową w 2024 roku

Autor Halina Sikora
Halina Sikora27.12.20236 min.
Gwiazda All Saints relansuje karierę solową w 2024 roku

Shaznay Lewis, gwiazda brytyjskiego girlsbandu All Saints, ogłosiła powrót do kariery solowej w 2024 roku. Artystka pracuje obecnie w studiu nad nowym materiałem, który ma ukazać się latem z okazji 20. rocznicy wydania jej debiutanckiego albumu "Open". 48-letnia wokalistka słynie z chwytliwych melodii i nietuzinkowego głosu, dzięki którym All Saints zdobywały szczyty list przebojów. Shaznay zaprezentuje nowe utwory podczas tegorocznej edycji Mighty Hoopla Festival, a potem wyda swój długo wyczekiwany comeback.

Powrót Shaznay Lewis po 20 latach

Shaznay Lewis, gwiazda brytyjskiego girlsbandu All Saints, ogłosiła swój powrót do kariery solowej w 2024 roku. Będzie to jej pierwszy solowy projekt od ponad 20 lat. Ostatni raz artystka wydała solowy album "Open" w 2004 roku.

Teraz, po tak długiej przerwie, 48-letnia wokalistka postanowiła wrócić z nową muzyką. Jak donoszą media, Lewis od jakiegoś czasu intensywnie pracuje w studiu nad nowymi piosenkami. Premiera jej nowego materiału zaplanowana jest na lipiec 2024 roku i będzie zbiegać się z 20. rocznicą wydania debiutanckiego albumu "Open".

Fani z niecierpliwością czekają na efekty solowej pracy Lewis. Artystka słynie bowiem ze swojego nietuzinkowego, charakterystycznego głosu i znakomitego talentu do pisania chwytliwych melodii. Dzięki temu All Saints, z którymi Lewis współpracowała, mogły pochwalić się takimi przebojami jak "Pure Shores" czy "Never Ever". Teraz fani liczą, że solowy materiał gwiazdy również zachwyci ich i radiostacje.

Premiera podczas Mighty Hoopla Festival

Nie trzeba jednak czekać do lipca 2024 roku, aby usłyszeć premierowe utwory Lewis. Jak donoszą media, część nowych piosenek artystka zaprezentuje już w czerwcu podczas występu na Mighty Hoopla Festival. Impreza odbędzie się w londyńskim Brockwell Park i oprócz Lewis w line-upie znaleźli się tacy wykonawcy jak Anastacia, Gabrielle czy Atomic Kitten.

Dla Shaznay Lewis będzie to znakomita okazja, aby "rozgrzać" publiczność przed właściwą premierą albumu miesiąc później. Artystka sprawdzi, jak nowe piosenki zostaną przyjęte przez fanów, a fani będą mogli zapoznać się z nowym brzmieniem swojej idoli.

Współpraca z gwiazdami popu

Shaznay Lewis jest nie tylko utalentowaną solową artystką, ale również cenioną autorką tekstów dla innych gwiazd popu. Na swoim koncie ma już wiele udanych kolaboracji z popularnymi wykonawcami.

Jak podaje prasa, Lewis była współautorką takich hitów girlsbandu All Saints jak "Bootie Call", "Pure Shores" czy "Never Ever". Jej talent docenili również członkowie innych zespołów - Lewis pisała teksty dla Little Mix i Stooshe. W 2019 roku współtworzyła również motyw przewodni do serialu Netfliksa "Turn Up Charlie" z udziałem Idrisa Elby.

Jak widać, o jej umiejętności zawsze pamiętano w branży. Nic więc dziwnego, że Lewis jest tak dobrze rozpoznawalna na brytyjskiej scenie muzycznej i cieszy się statusem prawdziwej gwiazdy popu. Być może nadchodzący solowy album przyniesie jej kolejne sukcesy - zarówno jako wokalistce, jak i autorce tekstów.

Czytaj więcej: Seye Adelekan z Gorillaz ujawnia sekretne supermoce Damona Albarna

Doświadczenia z rasizmem w branży

Choć Shaznay Lewis cieszy się uznaniem za swój talent i dorobek artystyczny, jej droga na szczyt nie zawsze była usłana różami. Jak sama przyznała kilka lat temu, podczas swojej kariery doświadczyła także rasizmu ze strony branży muzycznej.

Nie wiem, czy moje piosenki odniosłyby aż taki sukces, gdybym wydała je solo lub w girlsbandzie, w którym wszystkie członkinie byłyby czarne - wyznała Lewis.

Słowa te padły z ust jej menadżera - Johna Bensona. Stwierdził on, że to za sprawą obecności trzech białych koleżanek w zespole All Saints, piosenki Lewis trafiły na szczyty list przebojów. Sam menadżer przyznał, że nie miał złych intencji wypowiadając te słowa. Chciał jedynie zwrócić uwagę na nierówności rasowe, które wciąż pokutują w show-biznesie.

Lewis w pełni się z nim zgodziła. Jak podkreśliła, branża muzyczna faktycznie faworyzuje białych artystów. Utożsamia sukces wyłącznie ze sprzedażą i zyskami, przez co czarnoskórzy wykonawcy często czują się niedoceniani i odsunięci na boczny tor.

Miejmy nadzieję, że wraz z rosnącą świadomością społeczną na temat nierówności rasowych, sytuacja w branży muzycznej również ulegnie poprawie. Lewis swoją odwagą i szczerym świadectwem z pewnością przyczyniła się do obalenia stereotypów i uprzedzeń. Być może jej najnowszy, solowy album będzie dowodem na zmianę postaw i większe docenienie czarnoskórych artystów.

Pozostałe członkinie All Saints zawieszają działalność

Gwiazda All Saints relansuje karierę solową w 2024 roku

Oprócz Lewis, w skład zespołu All Saints wchodziły także Melanie Blatt oraz siostry Natalie i Nicole Appleton. Girlsband okazjonalnie reaktywował się na przestrzeni lat, wydając pojedyncze single lub biorąc udział w trasach koncertowych. Jednak od pewnego czasu pozostałe członkinie zespołu skupiły się na solowych projektach.

Ostatni raz All Saints pojawiły się razem na scenie w 2020 roku. Wówczas to wydały cover przeboju Stinga "Message in a Bottle". Jednak jak na razie, nie zapowiedziały powrotu do regularnej działalności jako zespół. Tym samym pole do popisu ma Lewis, która ponownie stawia na karierę solową.

Melanie Blatt 48 lat
Natalie Appleton 50 lat
Nicole Appleton 49 lat

Jak widać na powyższym zestawieniu, wszystkie artystki są w podobnym wieku. Być może dlatego postanowiły zwolnić tempo działalności girlsbandu All Saints i skupić się bardziej na solowych projektach i życiu prywatnym. Tym bardziej warto docenić determinację Lewis, która mimo upływu lat, nadal rozwija swoją karierę muzyczną.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem powrót Shaznay Lewis do kariery solowej po ponad 20 latach przerwy. Przybliżyłem informacje na temat intensywnej pracy artystki w studio nad nowymi piosenkami. Ponadto, wspomniałem o planowanym występie Lewis na Mighty Hoopla Festival w czerwcu, który będzie okazją do zaprezentowania fragmentów nadchodzącego materiału.

Nie zabrakło również wzmianki o bogatym dorobku Lewis jako autorki tekstów dla takich wykonawców jak All Saints, Little Mix czy Idris Elba. Podkreśliłem, że cieszy się ona mianem prawdziwej gwiazdy brytyjskiego popu.

Poruszony został także ważny temat nierówności rasowych, z jakimi zmagała się Lewis w trakcie kariery. Przytoczyłem jej szczerą wypowiedź na temat faworyzowania przez branżę muzyczną wykonawców białych. Wyraziłem nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie.

Na koniec dodałem informację, że pozostałe członkinie All Saints obecnie skupiły się na własnych projektach. Podkreśliłem determinację Lewis, która mimo upływu lat nadal rozwija swoją solową działalność artystyczną.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły