News

Dolly Parton osiąga niebywały sukces na listach przebojów z nowym albumem Rockstar

Autor Halina Sikora
Halina Sikora28.11.20237 min.
Dolly Parton osiąga niebywały sukces na listach przebojów z nowym albumem Rockstar

Dolly Parton osiąga niebywały sukces na listach przebojów z nowym albumem "Rockstar". Jej 49. solowy album zadebiutował na bardzo wysokiej 3. pozycji listy Billboard 200, dzięki czemu stał się jej najwyżej notowanym albumem w historii. Ten rockowy longplay, na którym gościnnie wystąpili m.in. Miley Cyrus i Elton John, zebrał entuzjastyczne recenzje i cieszył się sporą popularnością wśród fanów, przynosząc 77-letniej gwieździe country jej najlepszy tydzień sprzedaży od 30 lat.

Kluczowe wnioski:
 • Album "Rockstar" zadebiutował na 3. miejscu listy Billboard 200.
 • Jest to najwyżej notowany album w całej karierze Dolly Parton.
 • Na płycie gościnnie wystąpili m.in. Miley Cyrus i Elton John.
 • Artystka osiągnęła najlepszy tydzień sprzedaży od 30 lat.
 • Jest to pierwszy rockowy album w jej bogatym dorobku.

Najwyżej notowany album w karierze piosenkarki

Nowy album Dolly Parton "Rockstar" z miejsca stał się jej najwyżej notowanym albumem w historii. Płyta zadebiutowała na znakomitej 3. pozycji prestiżowej listy Billboard 200, co jest ogromnym wyróżnieniem dla 77-letniej artystki. Dotychczas najlepszy wynik Dolly na tej liście to 10. miejsce za album "Blue Smoke" z 2014 roku. Tym razem udało jej się poprawić to osiągnięcie aż o 7 oczek!

Dla wielu fanów Dolly Parton tak wysokie miejsce może być zaskoczeniem, jednak znając jej nietuzinkowy talent i charyzmę, w pełni na to zasługuje. Choć ma już na koncie ponad 100 albumów, wciąż potrafi zaskakiwać i bić rekordy popularności. Trzecie miejsce dla "Rockstar" to kolejny dowód na to, że jest prawdziwą legendą i ikoną country.

Entuzjastyczny odbiór albumu

O przebojowości albumu świadczy nie tylko prestiżowe miejsce na liście Billboardu. Jak podano w informacji prasowej, "Rockstar" przyniósł Dolly Parton również jej najlepszy tydzień sprzedaży od 30 lat, bijąc wszelkie rekordy. Oznacza to, że płyta spotkała się z bardzo entuzjastycznym i szerokim odbiorem - zarówno ze strony fanów, jak i krytyków muzycznych.

Trudno się dziwić temu sukcesowi. Dolly udało się zaprosić do współpracy prawdziwą śmietankę gwiazd rocka - gościnnie na albumie wystąpili m.in. Miley Cyrus, Elton John, Paul McCartney czy Stevie Nicks. Taka obsada robi ogromne wrażenie i na pewno przełożyła się na popularność wydawnictwa.

Gościnne występy Miley Cyrus i Eltona Johna

Jedną z przyczyn sukcesu albumu "Rockstar" jest z pewnością plejada gwiazd rocka, które wsparły Dolly Parton gościnnymi występami. Szczególnie istotne wydają się udziały Miley Cyrus i Eltona Johna, ponieważ cieszą się oni ogromną rozpoznawalnością i popularnością.

Miley to oczywiście córka wieloletniego przyjaciela i współpracownika Dolly - legendarnego muzyka country Billy'ego Raya Cyrusa. Dzięki temu ma z piosenkarką bardzo bliskie relacje, nazywając ją nawet swoją chrzestną. Gościnny występ Miley z pewnością przyciągnął uwagę młodszych słuchaczy i fanów popu.

Współpraca z Eltonenem Johnem to spełnienie moich marzeń. To prawdziwa legenda światowej sceny muzycznej i jestem niezmiernie wdzięczna, że zgodził się dołączyć do albumu - wyznała sama Dolly.

Czytaj więcej: Przez 2 tygodnie na szczycie list: Jack Harlow z kawałkiem Lovin On Me dla polskiej społeczności

miejsce na liście Billboard 200

Choć album "Rockstar" to dopiero 49. solowy album w karierze Dolly Parton, osiągnął on coś, czego nie udało się żadnej z jej wcześniejszych płyt. Mowa o 3. miejscu na prestiżowej liście Billboard 200, zestawiającej najpopularniejsze albumy w Ameryce.

Wynik ten może robić wrażenie, biorąc pod uwagę wiek piosenkarki. Mając 77 lat wciąż potrafi przyciągać uwagę słuchaczy i notować świetne wyniki sprzedaży. Pokazuje to, że jej urok, charyzma i nietuzinkowe utwory ponadczasowo trafiają do kolejnych pokoleń fanów.

Trzecie miejsce to tym bardziej imponujące osiągnięcie, jeśli spojrzeć na całą historię jej kariery. Dotychczas najwyżej notowanym albumem Dolly była płyta "Blue Smoke" z 2014 roku. Udało jej się wtedy dotrzeć do 10. pozycji listy Billboard 200. Tym razem poprawiła zatem swój rekord aż o 7 miejsc!

Najwyżej notowany album Dolly Parton na liście Billboard 200 Pozycja
Rockstar (2022) 3. miejsce
Blue Smoke (2014) 10. miejsce

Najlepszy tydzień sprzedaży od 30 lat

Dolly Parton osiąga niebywały sukces na listach przebojów z nowym albumem Rockstar

Kolejnym papierkiem lakmusowym sukcesu albumu "Rockstar" jest rekordowy tydzień sprzedaży, jaki odnotowała płyta. Jak podaje informacja prasowa, Dolly Parton osiągnęła najwyższe wyniki sprzedaży od 30 lat i to pomimo swojego wieku.

Dowodzi to nie tylko ponadczasowości jej talentu, ale też umiejętności tworzenia muzyki, która porusza serca fanów. Mimo upływu dekad wciąż potrafi trafiać w ich gusta i dostarczać wzruszeń, bawiąc i inspirując swoją twórczością.

Tak dobre wyniki sprzedaży oznaczają również, że piosenkarka może się pochwalić szeroką i wierną publicznością. Choć na rynku pojawia się wielu utalentowanych artystów młodego pokolenia, ona wciąż z łatwością przyciąga uwagę fanów.

Ponad 100 milionów sprzedanych płyt

Dolly Parton może pochwalić się ogromnym, bo liczącym ponad 100 milionów egzemplarzy dorobkiem sprzedaży płyt. Jest zatem jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii muzyki country i pop. Nic zatem dziwnego, że jej nowy album spotkał się z gorącym odzewem fanów.

Pierwszy rockowy album w dorobku artystki

Choć Dolly Parton kojarzy się głównie z muzyką country, tym razem postanowiła spróbować swoich sił w rockowych brzmieniach. Album "Rockstar" to jej pierwszy album rockowy w bogatej, ponad 60-letniej karierze.

Jak pokazuje sukces płyty, był to strzał w dziesiątkę. Rockowe brzmienia idealnie współgrają z charyzmatycznym wokalem Dolly, tworząc wybuchową mieszankę, która podbiła serca słuchaczy. Nic dziwnego, skoro artystka mogła liczyć na wsparcie prawdziwych legend rocka.

Z pewnością ten genre muzyczny otwiera też Dolly drzwi do nowych grup odbiorców, którzy kojarzyli ją dotąd głównie z balladami country. Teraz mogą odkryć jej rockową stronę i docenić wokalne umiejętności.

 • Oprócz rockowych aranżacji, atutem albumu są gwiazdorskie kolaboracje z Mile Cyrus, Elton Johnem czy Paulem McCartneyem.
 • Płyta z miejsca podbiła listę Billboard 200, debiutując na znakomitym 3. miejscu.

Oficjalne wprowadzenie do Rock&Roll Hall of Fame

Choć o rockowych inklinacjach Dolly Parton mogło świadczyć wiele jej utworów z przeszłości, w tym słynne "Jolene", oficjalne uhonorowanie jej zasług dla rocka nastąpiło w ubiegłym roku. W 2022 artystka została wprowadzona do legendy gatunku, czyli Rock&Roll Hall of Fame.

To dowód uznania dla jej twórczości i wpływu na rozwój muzyki rockowej. W końcu autorka takich standardów jak "I Will Always Love You" zasługuje na miejsce obok największych tuzów rocka.

Samo wprowadzenie do Rock & Roll Hall of Fame poprzedziła kampania fanów, zbierających podpisy pod petycją o jej nominację. Sam wybór był zatem w pełni zasłużony i oddający hołd jej niekwestionowanemu talentowi.

Podsumowanie

No i mamy kolejny sukces w dorobku niezwykłej Dolly Parton! Jej najnowszy album "Rockstar" bije rekordy popularności, debiutując na 3. miejscu prestiżowej listy Billboardu. To najwyżej notowana płyta w całej jej karierze. Dolly ponownie udowodniła, że mimo upływu lat wciąż potrafi zachwycać i bawić fanów.

Kluczem do sukcesu było połączenie charyzmatycznego wokalu Dolly z mocnymi, rockowymi brzmieniami. Do tego plejada sław rocka błyszcząca w roli gości specjalnych. Miley Cyrus, Elton John, Paul McCartney - takich nazwisk nie powstydziłby się żaden artysta!

Trzecie miejsce na liście Billboardu, rekordowe wyniki sprzedaży - "Rockstar" podbija serca słuchaczy i krytyków. A przecież to dopiero początek promocji tego wydawnictwa. Zakładam się, że jeszcze nie raz usłyszymy o tym spektakularnym sukcesie Dolly.

Jestem pewien, że album będzie notować świetną sprzedaż jeszcze długi czas. W końcu mamy do czynienia z artystką, która ma na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt! Jej twórczość to ponadczasowy klasyk, doceniany przez kolejne pokolenia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
 2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
 3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
 5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły