News

Dare, Bolis Pupul, Angelica Garcia na The Great Escape 2024

Autor Halina Sikora
Halina Sikora01.02.20247 min.
Dare, Bolis Pupul, Angelica Garcia na The Great Escape 2024

The Great Escape, jeden z największych festiwali muzycznych w Wielkiej Brytanii, ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają podczas tegorocznej edycji w dniach 15-18 maja w Brighton. Wśród nowych gwiazd znalazły się amerykański zespół indie rockowy The Dare, belgijska artystka Bolis Pupul oraz amerykańska piosenkarka i autorka tekstów Angelica Garcia.

Dare, Bolis Pupul i Angelica Garcia gwiazdami The Great Escape 2024

Tegoroczna edycja festiwalu The Great Escape, który co roku odbywa się w Brighton w Wielkiej Brytanii, zapowiada się wyjątkowo interesująco. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejnych artystów, którzy pojawią się na scenie w dniach 15-18 maja 2024 roku.

Wśród nowo potwierdzonych gwiazd znalazły się m.in. amerykański zespół The Dare grający indie rocka, belgijska artystka Bolis Pupul oraz amerykańska piosenkarka Angelica Garcia. To właśnie ci artyści budzą aktualnie największe zainteresowanie fanów i krytyków.

Kim są nowe gwiazdy festiwalu?

The Dare to obiecujący zespół z Los Angeles, który zyskał już miano jednej z najciekawszych grup na amerykańskiej scenie indie rockowej. Ich mroczny, pełen seksualnych aluzji styl porównywany jest do twórczości The Strokes czy Arctic Monkeys.

Bolis Pupul to z kolei reprezentantka belgijskiej sceny elektroniki. Jej taneczna muzyka łączy w sobie house, techno i disco. W 2022 roku artystka wydała swój debiutancki album "Rebirth", który zebrał bardzo dobre recenzje.

Trzecią nową gwiazdą festiwalu jest Angelica Garcia - amerykańska piosenkarka pochodzenia meksykańskiego. Jej muzyka to połączenie folku, soulu i rocka z domieszką latynoskich rytmów. Angelica ma na koncie 2 albumy: "Cha Cha Palace" z 2019 roku oraz "Tejana" z 2022.

Nowe gwiazdy The Great Escape 2024

Tegoroczna, 19. edycja The Great Escape zapowiada się jako jedna z najciekawszych w historii festiwalu. Szacuje się, że na różnych scenach Brighton wystąpi aż 400 artystów z całego świata. To o 100 więcej niż podczas poprzedniej edycji!

Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak obszernego i zróżnicowanego lineupu. Od rocka po elektronikę, od indie po hip-hop - każdy znajdzie coś dla siebie - mówi dyrektor festiwalu.

Oprócz wspomnianych już The Dare, Bolis Pupul i Angeliki Garcia, na festiwalu pojawią się też m.in. londyński zespół Flat Party, duet Frost Children grający hyperpop czy pochodząca z Birmy piosenkarka Lucy Tun.

Bilety i informacje

Karnety na tegoroczną edycję The Great Escape są już dostępne w sprzedaży. Ich cena zaczyna się od 219 funtów za karnet 3-dniowy. Więcej informacji na temat festiwalu i lineupu można znaleźć na stronie organizatorów.

Czytaj więcej: Courtney Love wyraża swoją opinię o Baby Queen - Poznaj jej punkt widzenia!

The Dare, Bolis Pupul i Angelica Garcia dołączają do lineupu

Organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali showcasowych w Europie - The Great Escape - właśnie ogłosili kilkudziesięciu nowych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznej edycji wydarzenia.

Wśród artystów, których koncerty będziemy mogli obejrzeć w maju w Brighton, znaleźli się m.in. amerykański zespół The Dare mieszający rocka z indie, belgijska producentka Bolis Pupuloraz amerykańska wokalistka pochodzenia meksykańskiego - Angelica Garcia.

The Dare zespół grający mieszankę rocka i indie
Bolis Pupul producentka muzyki elektronicznej
Angelica Garcia wokalistka łącząca brzmienia folk, rocka i muzyki latynoskiej

Te trzy wyjątkowe artystki uzupełnią i tak już imponującą listę wykonawców 19. edycji festiwalu The Great Escape. Wśród pozostałych gwiazd znajdziemy m.in. duet Frost Children, gitarzystkę bluesową Muireann Bradley czy londyński zespół Flat Party.

Rozbudowany lineup The Great Escape 2024

Dare, Bolis Pupul, Angelica Garcia na The Great Escape 2024

Tegoroczna, 19. edycja festiwalu The Great Escape odbędzie się w dniach 15-18 maja w Brighton i zapowiada się wyjątkowo interesująco. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejnych artystów, którzy pojawią się na scenach nadmorskiego kurortu.

Wśród nowo potwierdzonych wykonawców znaleźli się m.in. amerykański zespół The Dare, belgijska producentka Bolis Pupul, amerykańska wokalistka Angelica Garcia, londyński zespół Flat Party czy pochodząca z Birmy artystka Lucy Tun.

Dzięki temu tegoroczna edycja festiwalu będzie mogła pochwalić się rekordową liczbą artystów. Szacuje się, że na różnych scenach Brighton wystąpi ok. 400 wykonawców z całego świata! Dla porównania podczas poprzedniego festiwalu było ich "tylko" 300.

Różnorodność gatunkowa

Charakterystyczną cechą The Great Escape jest różnorodność gatunkowa prezentowanych artystów. Obok rockowych i indie rockowych zespołów, na scenach pojawiają się też wykonawcy z innych gatunków - elektroniki, folku, soulu czy hip-hopu.

Dzięki temu każdy fan muzyki, niezależnie od swoich upodobań, znajdzie na festiwalu coś dla siebie. Nic więc dziwnego, że The Great Escape cieszy się tak dużą popularnością i co roku przyciąga rzesze fanów z całej Europy.

Festiwal The Great Escape ponownie w Brighton

Jeden z najważniejszych europejskich festiwali muzycznych - The Great Escape - w maju 2024 roku ponownie odbędzie się w brytyjskim nadmorskim kurorcie Brighton. Impreza potrwa od 15 do 18 maja.

Tegoroczna edycja The Great Escape zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejnych artystów, którzy zagrają podczas 4-dniowego maratonu koncertowego.

Wśród nowych gwiazd znaleźli się m.in. amerykański zespół The Dare, belgijska producentka Bolis Pupul, amerykańska wokalistka Angelica Garcia oraz londyński zespół Flat Party. Dzięki temu całkowita liczba artystów występujących na festiwalu przekroczy 400!

Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak obszernego lineupu. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich muzycznych upodobań - mówią organizatorzy.

Bilety na The Great Escape 2024 są już dostępne w sprzedaży. Cena karnetu 3-dniowego zaczyna się od 219 funtów. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Przegląd artystów The Great Escape 2024

Tegoroczna edycja festiwalu The Great Escape, który odbywa się co roku w maju w Brighton, zapowiada się niezwykle ciekawie. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejną partię artystów, którzy pojawią się na scenach podczas 4-dniowego maratonu koncertowego (15-18 maja 2024).

Kto tym razem dołączył do już i tak imponującego lineupu? Przede wszystkim amerykański zespół The Dare grający mieszankę rocka i indie, belgijska producentka muzyki elektronicznej Bolis Pupul oraz amerykańska piosenkarka Angelica Garcia łącząca brzmienia folk, rocka i muzyki latynoskiej.

Pozostali nowi artyści to m.in. londyński zespół Flat Party, 18-letnie duo Frost Children grające hyperpop, pochodząca z Birmy wokalistka Lucy Tun oraz blues rockowa gitarzystka Muireann Bradley.

Dzięki tak zróżnicowanemu lineupowi, tegoroczny festiwal The Great Escape z pewnością zadowoli fanów wielu gatunków - od rocka po elektronikę, od bluesa po hyperpop.

Podsumowanie

W artykule omówiono tegoroczną edycję festiwalu The Great Escape, który po raz kolejny odbędzie się w maju w brytyjskim Brighton. Przybliżono sylwetki nowych artystów, którzy wzbogacą i tak już imponujący lineup wydarzenia. Wśród nich znaleźli się m.in. amerykański zespół The Dare, belgijska producentka Bolis Pupul czy wokalistka Angelica Garcia.

Podkreślono rekordową liczbę artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji (400!). Omówiono różnorodność gatunkową festiwalu - oprócz rocka i indie, będzie można posłuchać też elektroniki, folku czy hip-hopu. Przybliżono również praktyczne informacje dotyczące zakupu biletów i dostępu do pełnego lineupu.

Przedstawiono także sylwetki pozostałych nowych artystów, którzy uświetnią festiwal swoimi występami. Wspomniano m.in. o londyńskim zespole Flat Party, hyperpopowym duecie Frost Children czy blues rockowej gitarzystce Muireann Bradley.

Podsumowując - tegoroczny The Great Escape prezentuje lineup godny najlepszych światowych festiwali. Różnorodność gatunków i mnóstwo świetnych artystów sprawiają, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Gorąco zachęcam do zakupu biletów!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
  2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły