News

Damon Albarn z Blur ogłasza kolejną przerwę w działalności zespołu

Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska07.12.20237 min.
Damon Albarn z Blur ogłasza kolejną przerwę w działalności zespołu

Damon Albarn z zespołu Blur ogłosił, że nadszedł czas, aby znów “zwinąć” działalność grupy po krótkotrwałym wznowieniu grania wspólnie. Legendarny wokalista nie wyklucza jednak kolejnego comebacku w przyszłości.

Kluczowe wnioski:
 • Powrót Blur na scenę muzyczną po wielu latach okazał się sukcesem, lecz dla Albarna trudne jest łączenie wielu projektów naraz.
 • Lider grupy chce teraz skoncentrować się na nowym albumie Gorillaz, a także nagraniu opery.
 • Albarn znany jest z nieustannego poszukiwania nowych inspiracji i chęci eksperymentowania z muzyką.
 • Pomimo konieczności pauzy w działalności Blur, możliwy jest w przyszłości kolejny comeback tej legendy britpopu.
 • Członkowie zespołu podkreślają też ogromny talent i kreatywność Albarna jako artysty.

Albarn ogłasza zawieszenie działalności Blur

Lider legendarnego zespołu Blur, Damon Albarn, ogłosił niedawno, że przyszedł czas, by grupa ponownie “zwinęła się” i zawiesiła działalność. Stało się tak po krótkotrwałym wznowieniu grania, które miało miejsce po latach przerwy. Albarn wyznał, że choć powrót Blur okazał się wielkim sukcesem, to łączenie wielu równoległych projektów muzycznych jest dla niego zbyt męczące.

Jak wiadomo, Blur w składzie z Albarnem, Grahamenem Coxonem, Alexem Jamesem i Dave’em Rowntree ponownie połączył siły, by nagrać pierwszy od 2015 roku album - “The Ballad of Darren”. Zespół odbył również serię koncertów w Ameryce Południowej. Jednak po ich zakończeniu frontman grupy ogłosił, że nadeszła pora, by zrobić przerwę.

Niemożność pogodzenia projektów

Albarn wyznał w wywiadzie, że chociaż powrót Blur i granie starych przebojów było “wspaniałym sukcesem”, to on sam nie potrafi już sprostać godzeniu ze sobą tylu różnych projektów.

Muzyk ma bowiem na głowie także pracę nad nowym albumem swojego animowanego zespołu Gorillaz, a także nagranie opery. Jak widać, harmonogram lidera Blur jest niezwykle napięty, stąd konieczność zrobienia przerwy w działalności kultowej grupy britpopowej.

Powrót na afisze po latach przerwy

Trzeba przyznać, że powrót Blur na scenę muzyczną po tak długiej nieobecności był sporym zaskoczeniem dla fanów. Grupa ponownie zagrała ze sobą po raz pierwszy od sześciu lat, wydając nowy album i ruszając w trasę koncertową.

I choć sam Albarn nie wyklucza kolejnego comebacku Blur w przyszłości, na razie fani cultowego zespołu będą musieli poczekać na jego reaktywację. Trudno im się jednak dziwić - ostatnie lata udowodniły, że Blur wciąż potrafi zelektryzować publiczność i przypomnieć, jak wielkim był fenomenem w latach 90.

Entuzjastyczne przyjęcie przez fanów

Powrót Blur spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony oddanych fanów, którzy przez lata wyczekiwali na wznowienie działalności uwielbianej grupy.

Bilety na koncerty rozeszły się błyskawicznie, a tabloidy rozpisywały się o “największym comebacku dekady”. Blur udowodnili, że pomimo upływu lat wciąż potrafią skupić na sobie uwagę milionów słuchaczy.

Czytaj więcej: Adele potwierdza: Wyszła za mąż za Richa Paula - najnowsze doniesienia

Trudności w godzeniu projektów muzycznych

Jak już wcześniej wspomniano, sam Albarn przyznał, że główną przyczyną zawieszenia działalności Blur jest dla niego konieczność skupienia się na innych projektach.

Jego harmonogram jest niezwykle napięty - oprócz nowego albumu Gorillaz i opery, muzyk pracuje również z The Good, The Bad & The Queen.

Nie mówię, że już nigdy nie zagram z Blur. Ale teraz muszę skoncentrować się na innych rzeczach - wyznał Albarn.

Łączenie kilku zespołów na raz okazało się zbyt męczące nawet dla tak pracowitego artysty. Stąd potrzeba zrobienia sobie przerwy i uporządkowania nawału obowiązków. Ale być może w przyszłości uda mu się ponownie połączyć z Grahamem, Alexem i Dave’em w Blur?

Priorytetem nowy album Gorillaz

Jak zdradził ostatnio basista Gorillaz, Seye Adelekan, nowy album kultowej kreskówkowej grupy jest obecnie priorytetem dla Albarna. Muzyk od dawna zapowiadał powrót swojego animowanego alter ego, a teraz w końcu będzie miał czas, by się za nie zabrać.

Co więcej, Adelekan zdradził, że według niego ogromnym talentem Albarna jest to, że zawsze stawia na współpracę z nietuzinkowymi artystami i nie boi się eksperymentować.

Być może właśnie te cechy pozwolą stworzyć kolejny genialny album Gorillaz, który zachwyci fanów i krytyków. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach świat usłyszy o animowanych bohaterach Albarna.

Otwartość na eksperymenty i zmiany

Albarn od zawsze słynął z tego, że ciągle poszukuje nowych inspiracji i nie boi się eksperymentować. Nieustannie próbuje nowych brzmień i angażuje do współpracy nietuzinkowych artystów.

Dlatego fani z ufnością czekają na jego nowe projekty - niby wiadomo, czego można się po nim spodziewać, ale zawsze jest w stanie zaskoczyć i zachwycić. Być może album Gorillaz ponownie okaże się arcydziełem, a opera spodoba się nawet tym, którzy na co dzień nie słuchają takiej muzyki?

 • Albarn znany jest ze stałego poszukiwania nowych inspiracji
 • Nie boi się eksperymentować i łączyć gatunki
 • Jego nowe projekty zawsze budzą zainteresowanie słuchaczy

Być może to właśnie ta artystyczna wolność i otwartość na zmiany pozwoliła mu przez lata tworzyć tak chwytliwą i lubianą muzykę? Przekonamy się niebawem, jakie nowe pomysły zrodziły się w jego niezwykle kreatywnej głowie.

Możliwy kolejny comeback Blur w przyszłości

Mimo konieczności zawieszenia działalności Blur, sam Albarn nie wyklucza, że formacja ponownie się kiedyś zgra. Jak przyznał, granie kultowych przebojów na żywo w towarzystwie dawnych przyjaciół było “pięknym sukcesem”.

Powrót po latach przerwy Sukces
Nowy album Sukces
Trasa koncertowa Sukces

Jak widać na powyższym zestawieniu, ostatnie miesiące działalności Blur okazały się pasmem sukcesów. Nic więc dziwnego, że fani z utęsknieniem czekają na kolejny moment, gdy ich idole ponownie połączą siły.

Być może po zakończeniu prac nad albumem Gorillaz i operą Albarn będzie miał ochotę powtórzyć ten sukces? Oczywiście pod warunkiem, że Carr, James i Rowntree również wyrażą na to zgodę. Ale patrząc na entuzjazm fanów, Blur z pewnością by na tym nie stracił.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem najnowsze doniesienia na temat kultowego zespołu Blur. Przybliżyłem sylwetkę charyzmatycznego lidera formacji, Damona Albarna, który w wywiadzie dla francuskiej prasy ogłosił, iż Blur znów zawiesza działalność. Jak tłumaczył, choć powrót po latach był wielkim sukcesem, dla niego samego granie w kilku projektach jednocześnie okazało się zbyt męczące.

Przypomniałem Czytelnikom ostatnią trasę koncertową Blur, nagranie nowej płyty i entuzjastyczną reakcję fanów. Następnie omówiłem plany Albarna związane z Gorillaz i operą, które muszą teraz stać się jego priorytetem. Starałem się wyjaśnić, skąd wzięła się potrzeba zrobienia przerwy akurat teraz, choć sam muzyk nie wyklucza kolejnego comebacku Blur w przyszłości.

W dalszej części artykułu przybliżyłem sylwetkę Albarna jako artysty, który ciągle poszukuje nowych inspiracji i chętnie eksperymentuje z muzyką. Jego nowe projekty zawsze elektryzują fanów i spotykają się z zainteresowaniem krytyków. Być może album Gorillaz ponownie okaże się prawdziwym arcydziełem?

Podsumowując, starałem się możliwie szczegółowo omówić okoliczności zawieszenia działalności Blur oraz dalsze plany ich lidera. Liczę, że artykuł pozwolił Czytelnikom lepiej zrozumieć tę dość zaskakującą decyzję i poznać kulisy jednego z najważniejszych wydarzeń na brytyjskiej scenie muzycznej w ostatnich miesiącach.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
 3. Czy gwiazdor KISS Paul Stanley obawiał się o swoje zdrowie? Szczegóły wstrząsającej sytuacji
 4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
 5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Marta Kwapińska
Marta Kwapińska

Wokalistka z duszą, zachęcam do eksploracji własnego głosu. Techniki wokalne i emocjonalny przekaz piosenek to moja specjalność. Muzyka łączy naszą duszę z melodią życia.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły