News

Clean Bandit dołączają do ekskluzywnego klubu 4 miliardów streamów.

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk03.02.20249 min.
Clean Bandit dołączają do ekskluzywnego klubu 4 miliardów streamów.

Brytyjski zespół Clean Bandit właśnie dołączył do ekskluzywnego klubu artystów, którzy osiągnęli miliard streamów aż czterech swoich utworów. Ostatnio ten wyczyn udał się dzięki piosence "Solo" z gościnnym udziałem Demi Lovato. Wcześniej podobny sukces odniosły przeboje "Rather Be", "Rockabye" i "Symphony". Tym samym Clean Bandit zostali jedynym brytyjskim zespołem obok Queen, Coldplay, Arctic Monkeys i One Direction, który może pochwalić się aż czterema numerami z tak ogromną liczbą odtworzeń w serwisie Spotify. Wydana w 2018 roku piosenka "Solo" stała się czwartym brytyjskim numerem 1 Clean Bandit i pierwszym szczytowym singlem Demi Lovato. Teraz zespół dołączył do elitarnej grupy artystów z utworami miliard+.

Clean Bandit jako jedyny brytyjski zespół z 4 utworami z miliardami streamów

Brytyjski zespół Clean Bandit właśnie dołączył do bardzo ekskluzywnego klubu artystów, którym udało się osiągnąć miliard streamów aż czterech swoich utworów. Ten wyczyn stawia ich w jednej lidze z takimi gigantami jak Queen, Coldplay, Arctic Monkeys czy One Direction i czyni jedynym brytyjskim zespołem z aż czterema piosenkami z tak ogromną liczbą odtworzeń.

Ostatnio do grona utworów Clean Bandit z miliardami streamów dołączyła piosenka "Solo" nagrana z gościnnym udziałem Demi Lovato. Tym samym dołączyła do takich przebojów grupy jak "Rather Be", "Rockabye" i "Symphony", które wcześniej przekroczyły tę magiczną granicę.

Fakt, że Clean Bandit zdołali osiągnąć miliard streamów aż czterech swoich utworów jest ogromnym sukcesem i świadectwem ich popularności. Niewiele jest bowiem brytyjskich zespołów, którym udała się ta sztuka.

Z pewnością zasługuje to na miano wyjątkowego osiągnięcia i stawia Clean Bandit w ścisłej czołówce najpopularniejszych brytyjskich grup muzycznych ostatnich lat.

Fenomen albumu "What Is Love?"

Wszystkie cztery utwory Clean Bandit z miliardami streamów pochodzą z ich drugiego studyjnego albumu "What Is Love?" wydanego w 2018 roku. Krążek ten okazał się ogromnym sukcesem i zapewnił zespołowi status supergwiazdy.

Oprócz wspomnianych wcześniej hitów, na płycie znalazły się także inne przeboje radiowe jak "I Miss You", "Solo" czy "Baby". Całość utrzymana jest w charakterystycznym dla Clean Bandit połączeniu popu, elektroniki i elementów muzyki klasycznej.

Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy na całym świecie i pozwolił grupie wejść na wyższy level popularności. Bez wątpienia to właśnie "What Is Love?" przyczynił się do tego, że mogą się oni pochwalić aż 4 utworami z miliardami streamów.

Demi Lovato pomogła Clean Banditowi dołączyć do klubu miliarderów z utworem "Solo"

Jak już wspomniano, ostatnim hitem Clean Bandit, który dołączył do zaszczytnego klubu piosenek z miliardami streamów jest "Solo" nagrany z amerykańską wokalistką Demi Lovato.

Utwór miał swoją premierę w maju 2018 roku i błyskawicznie podbił listy przebojów. W Wielkiej Brytanii dotarł aż na pierwsze miejsce, stając się czwartym numerem jeden Clean Bandit w ojczyźnie zespołu.

Był to również pierwszy singiel w karierze Demi Lovato, który zdobył pozycję #1 w Wielkiej Brytanii. Wokalistka od lat cieszyła się sporą popularnością, ale wcześniej nie udało jej się tego przełożyć na listy przebojów w UK.

"Solo" pokazuje, że połączenie jej charyzmatycznego wokalu z elektronicznym brzmieniem Clean Bandit było strzałem w dziesiątkę i pozwoliło obu artystom wejść na nowy level kariery.

Teledysk z miliardem wyświetleń

Popularność "Solo" podkreśla również fakt, że wideoklip do tej piosenki zanotował już ponad miliard odsłon na Youtube. Jest to trzeci teledysk Clean Bandit z tak oszałamiającą liczbą wyświetleń.

Wcześniej podobny wynik uzyskały klipy do przebojów "Rockabye" i "Symphony". Wszystkie trzy zostały wyreżyserowane przez członków zespołu, co pokazuje ich wszechstronny talent i zmysł artystyczny.

Miliard wyświetleń dla teledysku "Solo" to kolejny dowód na sukces tej piosenki i niezwykłą popularność, jaką cieszy się wśród fanów Clean Bandit i Demi Lovato.

Rockabye, Symphony i Rather Be to przeboje Clean Bandit z miliardami streamów

Zanim w szeregi utworów Clean Bandit z miliardami streamów dołączyło "Solo", w tym zaszczytnym klubie znajdowały się już trzy inne przeboje zespołu - "Rockabye", "Symphony" i "Rather Be".

Wszystkie trzy piosenki pochodzą z albumu "What Is Love?" i przez długi czas zapewniały grupie dominację na listach przebojów. Są to charakterystyczne dla brzmienia Clean Bandit kompozycje łączące elementy muzyki elektronicznej, pop i klasyki.

"Rather Be" to ich debiutancki przebój z gościnnym udziałem Jess Glynne, który w 2014 roku dotarł na 1. miejsce UK Singles Chart. Piosenka nagrodzona Grammy stała się pierwszym globalnym hitem Clean Bandit.

Z kolei "Rockabye" to utwór nagrany z Seanem Paulem i Anne-Marie, który podbił listy przebojów w 2016 roku. Przez 9 tygodni utrzymywał się na szczycie w Wielkiej Brytanii, stając się najdłużej utrzymującym się na 1. miejscu hitem grupy.

"Symphony" to z kolei wspólny hit z Zarą Larsson. Podobnie jak pozostałe utwory, odniósł ogromny sukces komercyjny, docierając do TOP 5 w wielu krajach świata.

Fakt, że te trzy piosenki wraz z "Solo" osiągnęły już miliard streamów na Spotify jest ogromnym sukcesem Clean Bandit i dowodzi, że mają w swoim dorobku aż cztery ponadczasowe przeboje.

Solo stał się czwartym brytyjskim numerem 1 Clean Bandit

Clean Bandit dołączają do ekskluzywnego klubu 4 miliardów streamów.

"Solo" to czwarty utwór Clean Bandit, który dotarł na szczyt britpopowej listy przebojów UK Singles Chart. Wcześniej ta sztuka udała się przy singlach "Rather Be", "Rockabye" i "Symphony".

Dla Demi Lovato był to natomiast debiut na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii. Amerykańska wokalistka od lat cieszyła się sporą popularnością, ale do tej pory nie udało jej się tego przełożyć na listy przebojów w UK.

Jej współpraca z Clean Bandit okazała się strzałem w dziesiątkę i pozwoliła zdobyć upragniony numer jeden. Pokazuje to, że połączenie jej charyzmatycznego wokalu z elektronicznym brzmieniem brytyjskiej grupy było trafnym ruchem.

Dzięki temu hitowi Clean Bandit umocnili swoją pozycję jako jednego z najpopularniejszych zespołów popowych w ojczyźnie z największą liczbą numerów jeden na UK Singles Chart.

Potencjał przebojowy Clean Bandit

Fakt, że aż cztery single Clean Bandit sięgnęły szczytu listy przebojów w Wielkiej Brytanii pokazuje ich ogromny potencjał komercyjny i umiejętność tworzenia hitów podbijających serca słuchaczy.

Jest to tym bardziej imponujące, że grupa stawia na dość nietypowe połączenie elektroniki i muzyki poważnej. Mimo tego ich piosenki mają w sobie ten magiczny pierwiastek, który pozwala trafiać w gusta fanów.

Fakt, że aż 4 single Clean Bandit dotarły na szczyt UK Singles Chart pokazuje, że nie jest to jednorazowy przebłysk, ale potwierdzenie ich wyjątkowego talentu do tworzenia przebojów. Z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą kolejnymi numerami jeden.

Teledysk do Solo z miliardem wyświetleń, trzeci zespołu z takim wynikiem

Teledysk do piosenki "Solo" zanotował już ponad miliard odsłon na Youtube. Tym samym dołączył do dwóch innych klipów Clean Bandit z tak oszałamiającą liczbą wyświetleń - "Rockabye" i "Symphony".

Jest to ogromny sukces, ponieważ niewielu artystom udaje się mieć aż trzy teledyski z taką popularnością. Pokazuje to niezwykłą siłę oddziaływania Clean Bandit i ich talent do tworzenia zarówno świetnej muzyki, jak i ciekawych wizualnie klipów.

Dodatkowo wszystkie trzy widea zostały wyreżyserowane przez samych członków zespołu. Świadczy to o ich wszechstronności i zmysł artystyczny, który pozwala im samodzielnie kreować wizualną oprawę swoich produkcji muzycznych.

Miliard wyświetleń dla "Solo" jest kolejnym potwierdzeniem rosnącej popularności Clean Bandit i zapowiedzią dalszych sukcesów. Z taką pasją i kreatywnością z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Clean Bandit to obecnie jedyny brytyjski zespół z 4 utworami ponad miliardem streamów

Osiągnięcie miliarda streamów przez cztery single - "Rather Be", "Rockabye", "Symphony" i "Solo" - czyni Clean Bandit obecnie jedynym brytyjskim zespołem z aż czterema utworami z taką popularnością.

Jest to ogromny sukces, który stawia ich w ścisłej czołówce najpopularniejszych brytyjskich grup wszech czasów obok takich legendarnych formacji jak Queen, Coldplay, Arctic Monkeys czy One Direction.

Fakt, że Clean Bandit jako jedyni mają na koncie aż 4 piosenki z ponad miliardem odtworzeń na Spotify jest najlepszym dowodem na ich wyjątkową pozycję na brytyjskiej scenie muzycznej.

Pokazuje to również, że ich kreatywne połączenie elektroniki, popu i muzyki poważnej podbija serca fanów na całym świecie. Z takim dorobkiem i popularnością z pewnością jeszcze długo będą królować na listach przebojów.

Podsumowanie

W powyższym artykule przyjrzeliśmy się wyjątkowemu osiągnięciu brytyjskiego zespołu Clean Bandit. Udało im się dołączyć do elitarnego klubu artystów z czterema utworami, które przekroczyły miliard streamów. Ostatnio do tego zaszczytnego grona dołączyła piosenka "Solo" nagrana wspólnie z Demi Lovato. Wcześniej podobny sukces odniosły single "Rather Be", "Rockabye" i "Symphony". Dzięki temu Clean Bandit zostali jedynym brytyjskim zespołem, który może pochwalić się aż czterema tego typu przebojami.

Przyjrzeliśmy się bliżej każdemu z tych hitów, które pozwoliły formacji wejść na wyższy poziom popularności. Analizowaliśmy ich sukces komercyjny oraz wpływ na pozycję Clean Bandit na brytyjskiej scenie muzycznej. Zwróciliśmy też uwagę na fenomen albumu "What Is Love?", z którego pochodzą wszystkie cztery przeboje. To właśnie on wywindował zespół na szczyt i przyniósł miliardy streamów.

Sprawdziliśmy także, jak dużym osiągnięciem jest posiadanie aż 4 singli na 1. miejscu UK Singles Chart. Pokazuje to wyjątkowy talent Clean Bandit do tworzenia ponadczasowych hitów. Przeanalizowaliśmy również popularność teledysków, z których aż 3 mają już ponad miliard odsłon na YouTube. Jest to kolejne potwierdzenie rosnącej sławy zespołu.

Podsumowując - artykuł pokazuje, jak w ciągu zaledwie kilku lat Clean Bandit dzięki ciężkiej pracy i niezwykłemu talentowi zdołali wejść do ścisłej czołówki największych gwiazd brytyjskiej sceny muzycznej i podbić serca fanów na całym świecie swoją nietuzinkową muzyką.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Neli: tradycje i zwyczaje związane z tym świętym
  2. Piosenki Elżbiety Adamiak: magia kryjąca się w ich słowach
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Co oznacza kropka przy nucie - wyjaśnienie i przykłady
  5. Olivia Rodrigo przyznaje, że pisanie Guts było prawdziwym wyzwaniem dla jej pewności siebie
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły