News

Chris Brown pod ostrzałem za kontrowersyjny taniec podczas nowej piosenki Kanye Westa

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk27.11.20237 min.
Chris Brown pod ostrzałem za kontrowersyjny taniec podczas nowej piosenki Kanye Westa

Chris Brown znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak w sieci pojawiło się nagranie, na którym raper tańczy i uśmiecha się podczas odtwarzania nowego kontrowersyjnego utworu Kanye Westa zatytułowanego "Vultures". Utwór ten odnosi się do zeszłorocznej afery z antysemickimi wypowiedziami Westa i zawiera obraźliwe sformułowania pod adresem Żydów. Wielu fanów oskarżyło Chrisa Browna o brak wrażliwości i promowanie mowy nienawiści. Artysta bronił się twierdząc, że nie jest antysemitą i nie popiera takich poglądów. Mimo to incydent pokazuje, jak łatwo popularni muzycy mogą znaleźć się w centrum kontrowersji związanych z treścią prezentowanych tekstów.

Kluczowe wnioski:
 • Chris Brown oskarżony o taniec do antysemickiego tekstu Kanye Westa
 • W utworze "Vultures" padają obraźliwe słowa dotyczące Żydów
 • Raper bronił się, ale mimo to spotkał się z falą krytyki
 • Incydent pokazuje wpływ celebrytów na popularność szkodliwych treści
 • Fani domagają się większej wrażliwości ze strony idoli

Chris Brown broni się przed oskarżeniami o antysemityzm

Chris Brown znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak tańczy i uśmiecha się podczas odtwarzania nowego kontrowersyjnego utworu Kanye Westa zatytułowanego "Vultures". Utwór ten odnosi się do zeszłorocznej afery z antysemickimi wypowiedziami Westa i zawiera obraźliwe sformułowania pod adresem Żydów.

Po fali krytyki za brak wrażliwości i promowanie mowy nienawiści, Brown bronił się twierdząc, że nie jest antysemitą. W oświadczeniu zamieszczonym na Instagramie stwierdził: "W żaden sposób nie jestem antysemitą!!! Jestem zwolennikiem życia i tworzę muzykę dla całego świata!!!". Jak dodał, jego celem jest dotarcie do milionów młodych ludzi i nie chce ich wprowadzać w błąd co do szerzenia nienawiści.

Piosenkarz spotkał się z falą krytyki

Mimo zapewnień Browna o braku antysemickich poglądów, incydent spotkał się z szeroką krytyką. Wielu fanów uznało tłumaczenia gwiazdora za niewystarczające i domagało się bardziej stanowczego potępienia treści zawartych w kontrowersyjnym utworze.

Zdaniem komentatorów sam uśmiech i taniec Browna do obraźliwych słów pod adresem Żydów był wyrazem braku wrażliwości i promowaniem nietolerancji. Przypomniano również, że to nie pierwszy tego typu wybryk Westa, który od dłuższego czasu szokuje opinię publiczną antysemickimi wypowiedziami.

Fani krytykują rapera za brak wrażliwości

Afera z udziałem Browna i Westa ponownie rozpaliła dyskusję na temat wpływu celebrytów na popularyzację szkodliwych treści. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów fanów, którzy ostro skrytykowali obu artystów za brak wrażliwości i nieodpowiedzialność.

Nie wystarczy później przepraszać i umywać ręce. Trzeba mieć świadomość, jaki wpływ ma się na miliony młodych ludzi i zachowywać się odpowiedzialnie

Jednocześnie wielu komentatorów zwróciło uwagę, że środowisko celebrytów powinno zdecydowanie bardziej piętnować tego typu zachowania i wykazywać zero tolerancji dla mowy nienawiści.

Celebryci nie potępiają szkodliwych treści

Niestety, jak zauważają eksperci, w branży muzycznej wciąż brakuje stanowczych reakcji i jednoznacznego potępienia gwiazd szerzących obraźliwe i krzywdzące treści. Pobłażliwość i brak zdecydowanych sankcji tylko utwierdzają takie osoby w przekonaniu, że mogą bezkarnie głosić szkodliwe poglądy.

Czytaj więcej: Dolly Parton twierdzi, że aby znaleźć się w Rock & Roll Hall of Fame, musisz to zasłużyć

Artysta przeprasza i zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom

Po fali oburzenia w mediach Chris Brown ponownie odniósł się do całej sprawy, tym razem przepraszając wszystkich urażonych swoim zachowaniem. Podkreślił, że nie akceptuje i nie popiera w żaden sposób antysemickich poglądów, a jego reakcja na koncercie była niestosowna i świadczyła o braku wrażliwości.

Data incydentu Listopad 2022
Miejsce zdarzenia Impreza w Dubaju

Jednocześnie Brown zaznaczył, że rozumie oburzenie fanów i obiecał większą rozwagę przy doborze repertuaru i współpracowników. Zadeklarował również, że nigdy więcej nie wystąpi u boku Kanye Westa, którego poglądy uznał za nie do zaakceptowania.

Bujająca się do utworu gwiazda spotyka się z oburzeniem

Chris Brown pod ostrzałem za kontrowersyjny taniec podczas nowej piosenki Kanye Westa

Cała afera pokazuje, jak łatwo popularni i podziwiani artyści mogą stracić zaufanie i szacunek fanów. Wystarczy chwila nieuwagi i brak rozwagi, by z tańczącej i uśmiechniętej gwiazdy stać się obiektem powszechnej krytyki.

Dla wielu osób radość Browna i entuzjazm, z jakim reagował na antysemickie teksty, były zwyczajnie oburzające i nie do zaakceptowania. I choć artysta szybko próbował się tłumaczyć, to w oczach fanów jego wizerunek już na zawsze pozostanie nadszarpnięty.

 • Incydent miał miejsce w listopadzie 2022 r. w Dubaju
 • Brown tańczył i uśmiechał się do antysemickich tekstów

Warto z tego wyciągnąć wnioski, że w dzisiejszych czasach opinia publiczna nie wybacza już tak łatwo podobnych wybryków, zwłaszcza jeśli dotykają wrażliwych kwestii z zakresu nietolerancji i mowy nienawiści.

West ponownie szokuje tekstami pełnymi nienawiści

Sprawa z udziałem Browna i Westa po raz kolejny uwypukliła skandaliczne zachowanie tego drugiego rapera, który od miesięcy szokuje opinię publiczną antysemickimi i rasistowskimi wypowiedziami.

Mimo że jego kariera legła w gruzach, a wiele osób odwróciło się od niego, to wciąż znajduje się grono fanów i celebrytów gotowych go wspierać. Najwyraźniej również Chris Brown do niedawna należał do tego grona, choć po falach krytyki się z tego wycofał.

Wiele osób zastanawia się, czy West kiedykolwiek zmieni swoje podejście i zrozumie, jak wielką krzywdę wyrządził już swoimi wypowiedziami. Na razie nic na to nie wskazuje, bo w nowym utworze "Vultures" ponownie szerzy mowę nienawiści i antysemickie treści.

Podsumowanie

Cała sprawa z udziałem Chrisa Browna pokazała, jak mocno gwiazdy muzyki mogą negatywnie wpłynąć na fanów. Nawet chwilowa nieuwaga i brak rozwagi mogą zepsuć wizerunek idola. Dlatego tak ważna jest świadomość tego, jaką siłę mają słowa, zwłaszcza te pełne nienawiści i pogardy.

Zachowanie Browna spotkało się ze zrozumiałym oburzeniem, bo taniec do obraźliwych tekstów traktowany jest jako akceptacja i promowanie szkodliwych treści. Na szczęście artysta dość szybko zreflektował się, przeprosił i obiecał więcej rozwagi. Jednak pozostawił niesmak i musi odbudować zaufanie fanów.

Jednocześnie cała afera uwypukliła toksyczne zachowanie Kanye Westa, który od dawna prowokuje antysemickimi i rasistowskimi tekstami. On jednak wciąż nie wykazuje skruchy, więc wiele osób zadaje pytanie - czy w ogóle zasługuje na miano artysty i autorytetu?

Mamy nadzieję, że ten przykład będzie dla wszystkich celebrytów ostrzeżeniem, by bardziej odpowiedzialnie i rozważnie podchodzili do tworzonych treści. W erze mediów społecznościowych opinia publiczna nie wybacza już tak łatwo błędów, zwłaszcza jeśli dotykają wrażliwych sfer życia.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
 2. Instrument muzyczny puzon - Opis, Historia, Zastosowanie
 3. RZA z Wu-Tang Clan nie może przestać słuchać albumu na flet Andre 3000
 4. Tuba - historia, rodzaje i budowa tego dętego instrumentu muzycznego
 5. 10 istotnych faktów o... horrified, ale zaskoczeni przez wynik
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły