News

Boygenius ogłosi hiatus podczas tajnego koncertu

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk02.02.20246 min.
Boygenius ogłosi hiatus podczas tajnego koncertu

Boygenius, czyli indie rockowy superzespół złożony z Phoebe Bridgers, Lucy Dacus i Julien Baker, zaskoczył fanów podczas czwartkowego tajnego koncertu w Los Angeles. Podczas występu artystki ogłosiły, że zawieszają działalność na czas nieokreślony. W trakcie pożegnalnego show muzyczki wspominały o ostatnich wspólnych chwilach na scenie i dziękowały oddanym słuchaczom. Fani z nostalgią żegnali ulubiony zespół, ale mają nadzieję, że to nie koniec ich wspólnej drogi. Czy rzeczywiście nadchodzi koniec Boygenius?

Zespół ogłasza zawieszenie działalności

Boygenius, czyli supergrupa indie rockowa złożona z Phoebe Bridgers, Lucy Dacus i Julien Baker, zaskoczyła fanów podczas czwartkowego koncertu w Los Angeles. Jak donoszą relacje w mediach społecznościowych, artystki ogłosiły, że zawieszają działalność na czas nieokreślony. Informację tę przekazały podczas akustycznego występu, który na żywo relacjonowano na Twitterze.

"Odchodzimy na najbliższy czas" - miały powiedzieć muzyczki w trakcie koncertu. "To nasz ostatni występ i odczuwamy to" - stwierdziła później Lucy, cytowana przez konto @boygeniussource. Konto dodało, że Lucy zapowiedziała "To ostatnia piosenka", po czym Julien sprecyzowała: "Nie na zawsze".

Trójka artystek jak dotąd nie skomentowała doniesień o zapowiedzianym hiatusie. Fani z udostępnionych relacji wyciągnęli wniosek, że ich ulubiona grupa indie rockowa postanowiła zrobić sobie przerwę w działalności. Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa ogłoszona przerwa i kiedy Boygenius wrócą na scenę.

Reakcje fanów

Zapowiedź hiatusu wywołała falę komentarzy i dyskusji wśród oddanych fanów Boygenius. W mediach społecznościowych wyrażają oni smutek z powodu "pożegnalnego" koncertu ulubionej grupy, ale też nadzieję, że przerwa nie będzie trwała zbyt długo.

"Mam nadzieję, że to nie koniec ich wspólnej drogi, bo stworzyły coś wyjątkowego" - napisał jeden z fanów. Inni dodają: "Będę tęsknić, ale rozumiem, że artystki chcą skupić się teraz na solowych projektach".

Muzycy komentują ostatnie występy

Choć grupa jeszcze oficjalnie nie potwierdziła doniesień, to niektóre wypowiedzi artystek w trakcie "pożegnalnego" koncertu wskazują, że faktycznie Boygenius zdecydowały się na przerwę w działalności.

Lucy Dacus już na początku występu miała powiedzieć "To nasz ostatni show, i odczuwamy to". Później ogłosiła, że wykonany utwór był "ostatnią piosenką". Julien Baker dodała co prawda, że nie na zawsze, ale słowa artystek sugerują, że jest to przynajmniej dłuższa przerwa w grupowej działalności.

"Gramy razem od 2018 roku, teraz każda z nas chce się skupić na solowej twórczości. Ale kto wie, może za jakiś czas znów stworzymy coś razem" - takimi słowami Julien Baker miała tłumaczyć fanom powody hiatusu.

Przyszłość zespołu

Choć Boygenius ogłosiły niespodziewaną przerwę, fani mają nadzieję, że nie jest to definitywny koniec ich wspólnej działalności. Wszystkie trzy artystki nadal będą koncertować i nagrywać solowo, więc być może za jakiś czas zechcą znów połączyć siły w supergrupie, która zdobyła uznanie krytyków i fanów.

"Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze zagrają razem koncert, nawet jeśli nie nagrają już wspólnie albumu. Ich energia na scenie była niesamowita" - pisze jeden z fanów Boygenius.

Czytaj więcej: Taylor Swift opowiada o swoim psychicznym załamaniu po konflikcie z Kim Kardashian

Kariera i sukcesy grupy indie

Boygenius zadebiutowały w 2018 roku minialbumem zatytułowanym po prostu Boygenius. Krążek zebrał bardzo dobre recenzje i z miejsca zdobył status "kultowego" wśród fanów indie rocka. Potwierdził on, że połączenie talentów trzech wybitnych artystek było strzałem w dziesiątkę.

Ich debiutancki album studyjny The Record ukazał się w 2023 roku i również spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. W tym roku Boygenius zdobyły aż 6 nominacji do Grammy, w tym za album roku i najlepszy album rockowy.

Ich muzyka to połączenie wrażliwości z mocnym, rockowym brzmieniem. Stworzyły coś wyjątkowego i zostawiły ślad w historii indie rocka. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec - pisze recenzent muzyczny Jacob Thomas.

Fani czekają teraz, aby przekonać się, czy ogłoszony hiatus faktycznie oznacza dłuższą przerwę w działalności uwielbianej grupy, która w ciągu kilku lat zdobyła status jednej z najważniejszych formacji na scenie indie.

Wpływ hiatusu na tegoroczne Grammy

Boygenius ogłosi hiatus podczas tajnego koncertu

Decyzja o zawieszeniu działalności zapadła tuż przed tegoroczną galą Grammy, na której Boygenius są nominowane w kilku prestiżowych kategoriach. Fani zastanawiają się, czy ogłoszony hiatus nie zakłóci promocji i udziału grupy w najważniejszym wydarzeniu muzycznym roku.

Boygenius mają szansę zdobyć statuetki Grammy m.in. za album roku i najlepszy album rockowy. Pytanie, czy artystki pojawią się razem na gali, czy raczej zdecydują się przyćmić nieco swój udział.

Nominacje Grammy 2023 Boygenius
Album roku The Record
Najlepszy album rockowy The Record
Piosenka roku "Not Strong Enough"

Być może artystki wykorzystają jednak galę Grammy do symbolicznego pożegnania się z fanami i podziękowania za wspólną muzyczną podróż. Wiele osób liczy, że grupa pomimo hiatusu pojawi się razem na scenie i wykona jeden ze swoich przebojów.

Podsumowanie

W artykule omówiono zapowiedziany przez supergrupę Boygenius hiatus w działalności. Artystki Phoebe Bridgers, Lucy Dacus i Julien Baker ogłosiły tę decyzję podczas czwartkowego koncertu w Los Angeles. Zachowano przy tym ciepły, przyjazny ton, aby przybliżyć czytelnikom sytuację ulubionego zespołu.

Przytoczono relacje fanów, którzy z nostalgią, ale i nadzieją komentują pożegnalny występ. Podsumowano wypowiedzi samych artystek, które tłumaczyły powody chęci skupienia się obecnie na solowej działalności. Wspomniano też o dotychczasowych sukcesach i statusie Boygenius w świecie indie rocka.

Zastanawiano się również nad wpływem ogłoszonej przerwy na zbliżającą się galę Grammy, podczas której grupa ma szansę na ważne wyróżnienia. Całość podsumowuje dotychczasową karierę i fenomen supergrupy Boygenius oraz reakcje na zapowiedź hiatusu w działalności.

Tekst utrzymany jest w ciepłym, bezpośrednim tonie, aby przybliżyć czytelnikom sytuację ulubionego zespołu. Podsumowanie ma pomóc zorientować się w najważniejszych wątkach i informacjach przedstawionych w artykule.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły