News

Billy Joel, Stevie Nicks i Sting na wspólnej trasie koncertowej

Autor Halina Sikora
Halina Sikora05.01.20246 min.
Billy Joel, Stevie Nicks i Sting na wspólnej trasie koncertowej

Legendarny pianista i wokalista Billy Joel wyrusza w 2024 roku w trasę koncertową po Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Będzie występował solo, a także zaprosi na scenę swoich przyjaciół – Stevie Nicks z Fleetwood Mac oraz Stinga. Fani tych wykonawców będą mogli zobaczyć ich na wspólnych koncertach m.in. w Teksasie, Illinois, na Florydzie, w Kalifornii i w Missouri. Bilety na te wydarzenia rozchodzą się w zawrotnym tempie.

Trasy koncertowe artystów

Legenda muzyki rozrywkowej Billy Joel wyrusza w trasę koncertową w 2024 roku razem ze Stevie Nicks z zespołu Fleetwood Mac oraz Stingiem, byłym wokalistą grupy The Police. Będzie to niezwykła okazja, aby zobaczyć tych wybitnych artystów na jednej scenie.

Joel zaplanował serię koncertów w Ameryce Północnej, które potrwają od stycznia do września 2024 roku. W kilku z nich będzie występował z gośćmi specjalnymi. Ze Stevie Nicks zaśpiewa m.in. w Teksasie i Illinois, a ze Stingiem na Florydzie, w Kalifornii i Missouri.

Oprócz USA, Joel wybiera się również do Wielkiej Brytanii, gdzie 9 sierpnia 2024 roku wystąpi na stadionie Principality Stadium w Cardiff z Chrisem Isaakiem.

Bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie, co pokazuje niegasnącą popularność tych wykonawców.

Koncerty w Europie

Choć trasa koncertowa Billy'ego Joela koncentruje się głównie na Ameryce Północnej, artysta zagra również jeden koncert w Europie - 9 sierpnia 2024 roku w Cardiff w Walii.

Wystąpi tam na stadionie Principality Stadium. Towarzyszyć mu będzie Chris Isaak, amerykański piosenkarz i autor tekstów.

Jest to doskonała okazja dla europejskich fanów talentu Joela, aby posłuchać jego największych przebojów na żywo.

Koncerty z gośćmi specjalnymi

Billy Joel zaprosił do wspólnych występów dwoje swoich dobrych znajomych ze świata muzyki - Stevie Nicks i Stinga. Ta trójka artystów z pewnością zagwarantuje niezapomniane widowisko.

Stevie Nicks, ikoniczna wokalistka Fleetwood Mac, zaśpiewa z Joelem m.in. w Teksasie i Illinois. Sting natomiast pojawi się wraz z nim na scenie m.in. na Florydzie, w Kalifornii i Missouri.

Te gwiazdy dobrze się znają i szanują nawzajem swoją twórczość, więc występy zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco

Trudno przewidzieć, jakie utwory wykonają wspólnie ci artyści, ale z pewnością będzie to prawdziwa ucztą dla fanów.

Goście specjalni na koncercie

Oprócz wspólnych występów ze Stevie Nicks i Stingiem, Joel zaprosił także innych gości.

Podczas koncertu w Cardiff w Walii 9 sierpnia 2024 roku towarzyszyć mu będzie amerykański piosenkarz Chris Isaak.

Isaak słynie z takich przebojów jak "Wicked Game", "Baby Did a Bad Bad Thing" czy "Somebody's Crying". Jego charakterystyczny, chrapliwy głos z pewnością wzbogaci występ Joela.

Czytaj więcej: Najnowsze kanały RSS: ostatnie wiadomości i aktualności

Koncert kończący rezydenturę w Nowym Jorku

Trasa koncertowa Billy'ego Joela będzie przeplatać się z jego ostatnimi występami w ramach rezydentury w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Artysta regularnie koncertował tam od 2014 roku. Jego ostatni koncert odbędzie się 25 lipca 2024 roku i będzie 150. wydarzeniem w tej rezydenturze.

Joel jest pod wrażeniem, że jego stałe występy w MSG trwały tak długo. Jak stwierdził, mógłby nadal przyciągać publiczność, ale po 10 latach i 150 koncertach nadszedł czas na zakończenie tego rozdziału.

Rozpoczęcie rezydentury w MSG Styczeń 2014
Ostatni koncert rezydentury 25 lipca 2024
Liczba koncertów 150

Jedyną poważną przerwą była pandemia COVID-19, gdy artysta nie mógł przez 18 miesięcy występować na żywo.

Przerwa w trakcie pandemii COVID-19

Billy Joel, Stevie Nicks i Sting na wspólnej trasie koncertowej

W 2020 roku, gdy wybuchła pandemia koronawirusa, życie koncertowe na całym świecie zamarło. Nie ominęło to również rezydentury Billy'ego Joela w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Artysta musiał zrezygnować z występów na 18 miesięcy w związku z lockdownem. Była to jedyna poważna przerwa od rozpoczęcia jego stałych koncertów tam w 2014 roku.

Wznowienie występów na żywo było możliwe dopiero we wrześniu 2021 roku. Joel kontynuował rezydenturę aż do lipca 2024 roku, kiedy to zagrał po raz ostatni w MSG.

Tęsknota fanów

Przymusowa przerwa w koncertach spowodowała ogromną tęsknotę wśród fanów Joela, którzy przyzwyczaili się do regularnych występów swojego idola.

Gdy tylko pojawiła się możliwość, publiczność licznie wróciła na koncerty, aby nadrobić stracony czas i raz jeszcze posłuchać największych hitów artysty.

Rekordowa liczba koncertów w MSG

150 koncertów w jednej hali to spory wyczyn. Billy Joel pobił rekord wszech czasów pod względem liczby występów artysty-rezydenta w Madison Square Garden.

  • Rozpoczął występy tam w 2014 roku.
  • Koncertował regularnie do 2020 roku, z przerwą na pandemię.
  • Jego ostatnie show odbyło się 25 lipca 2024 roku.

Żaden inny wykonawca nie może pochwalić się aż 150 koncertami w MSG w ramach rezydentury. To pokazuje wyjątkową pozycję Joela w Nowym Jorku i niesłabnącą sympatię tamtejszej publiczności.

MSG na zawsze pozostanie domem Billy'ego Joela, choć jego historyczna rezydentura dobiegła końca po 10 latach i 150 niezapomnianych występach.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiono plany koncertowe legendarnego artysty Billy'ego Joela na 2024 rok. Obejmują one trasę po Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, podczas której wystąpi z zaproszonymi gośćmi - Stevie Nicks i Stingiem. Trasa będzie przeplatać się z ostatnimi koncertami rezydentury Joela w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Dowiadujemy się, że artysta zagra łącznie około 20 koncertów od stycznia do września przyszłego roku. Część z nich odbędzie się ze Stevie Nicks lub Stingiem u boku. W Cardiff Joel wystąpi z Chrisem Isaakiem. Szczegółowo opisano lokalizacje i daty najważniejszych występów.

Następnie wyjaśniono kontekst zbliżającego się zakończenia rezydentury Joela w MSG, trwającej nieprzerwanie od 2014 r. Przypomniano o pandemicznej przerwie w 2020-21. Podkreślono wyczyn 150 koncertów w jednej hali i uznanie, jakim artysta się tam cieszy.

Podsumowując, jest to kompleksowy przewodnik po nadchodzących koncertach amerykańskiej gwiazdy z udziałem jego sławnych przyjaciół. Tekst oddaje rangę wydarzenia, jakim jest pożegnanie Joela z MSG po dekadzie niezwykłych występów. Lektura obowiązkowa dla fanów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Imieniny Wiktora: tradycje i zwyczaje obchodzenia imienin
  2. Szalony tekst Aerosmith: poznaj jego znaczenie i siłę
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Krzesimir Dębski - polski kompozytor
  5. Światowym zaskoczeniem- Sean 'Diddy' Combs rezygnuje z Revolt po głośnej aferze
Autor Halina Sikora
Halina Sikora

Recenzentka koncertów i ekspertka muzyki klasycznej. Moje pióro maluje dźwięki na papierze, analizując dzieła mistrzów. Zapraszam do odkrywania świata dźwięków.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły