News

Billy joel łączy siły z don henley i sting w supergrupie

Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk16.02.20245 min.
Billy joel łączy siły z don henley i sting w supergrupie

Legendarny artysta Billy Joel wyjawił ostatnio, z kim chciałby stworzyć wymarzoną supergrupę rockową. W rozmowie z Howardem Sternem muzyk zdradził, że jego marzeniem jest współpraca z Donem Henleyem ze słynnych The Eagles, Stingiem z The Police oraz Johnnym Mayerem. Joel przyznał, że nigdy wcześniej nie zrealizował tego pomysłu, ponieważ wszyscy artyści byli zajęci swoimi solowymi karierami. Czy w przyszłości uda im się połączyć siły i zagrać razem? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej o planach Billy'ego Joela dotyczących supergrupy z udziałem rockowych legend.

Billy Joel wyjawia marzenie o supergrupie z Don Henley i Stingiem

Legendarny muzyk rockowy Billy Joel ujawnił niedawno, z kim chciałby stworzyć wymarzoną supergrupę. W rozmowie z prowadzącym programu radiowego Howard Stern, Joel zdradził, że jego marzeniem jest nagranie płyty i występy na scenie z takimi sławami jak Don Henley z The Eagles oraz Sting z The Police.

Joel powiedział, że wymarzonymi członkami jego supergrupy byliby również gitarzysta John Mayer. Artysta przyznał, że kilka razy myślał o stworzeniu takiego dream teamu, jednak nigdy wcześniej nie udało mu się zrealizować tego projektu.

Howard Stern pyta Joela o supergrupę z Georgem Harrisonem

Prowadzący Howard Stern zapytał Joela, czy nie żałuje, że nigdy nie dostał propozycji dołączenia do słynnej supergrupy The Traveling Wilburys razem z takimi legendami jak George Harrison czy Tom Petty. The Traveling Wilburys byli kultową grupą folkowo-rockową lat 80., w której grali m.in. Bob Dylan i Roy Orbison.

Jednak Joel odpowiedział, że wolałby stworzyć własną supergrupę z Henleyem, Stingiem i Mayerem. Dodał, że jego wymarzony skład byłby jeszcze uzupełniony o Paula McCartneya z The Beatles w roli basisty oraz Ringo Starra jako perkusistę.

Joel wymienia skład wymarzonej supergrupy

Billy Joel bardzo konkretnie określił, kto miałby wejść w skład jego wymarzonej supergrupy. Oprócz wspomnianych już Dona Henleya, Stinga i Johna Mayera, Joel wskazał także Paula McCartneya oraz Ringo Starra jako idealnych kandydatów.

Artysta argumentował, że mając takie rockowe legendy w jednym zespole, mógłby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i spełnić swoje muzyczne marzenia. Fani na całym świecie na pewno bardzo entuzjastycznie przyjęliby informację o takiej supergrupie i z niecierpliwością czekaliby na efekty ich współpracy.

Reakcja Howarda Sterna na propozycję Joela

Howard Stern był pod wrażeniem sugerowanych przez Joela członków supergrupy. Stwierdził, że sam Paul McCartney to już wystarczająco wielkie nazwisko i współpraca z nim na pewno byłaby spełnieniem marzeń Billy'ego. Jednak Joel podkreślił, że McCartney grał już w największej grupie wszechczasów, czyli The Beatles, więc on sam nie miałby odwagi proponować mu wspólnego grania.

Czytaj więcej: Paloma Faith i Nile Rogers na festiwalu w Pałacu Hampton Court

Dlaczego Joel nie stworzył jeszcze supergrupy?

Pomimo entuzjazmu i konkretnych planów, Billy Joel przyznał z żalem, że jak na razie nie udało mu się zrealizować marzenia o wspólnym graniu z rockowymi legendami. Głównym powodem był według niego brak czasu i zaangażowanie tych artystów w solowe projekty.

Joel stwierdził, że "każdy był zajęty swoją karierą", przez co nie doszło jak dotąd do wspólnych nagrań i występów. Fani mają jednak nadzieję, że w przyszłości uda im się połączyć terminy i zagrać razem przynajmniej kilka koncertów, jeśli nie całą trasę.

Współpraca Joela z Stingiem podczas trasy koncertowej

Billy joel łączy siły z don henley i sting w supergrupie

Jednym z artystów wymienionych przez Joela jako członek wymarzonej supergrupy był Sting. Choć na razie nie udało im się nagrać wspólnego materiału, to Sting występuje gościnnie podczas niektórych koncertów trasy Billy'ego Joela.

Fani mają więc okazję zobaczyć ich razem na scenie, co daje nadzieję, że w przyszłości mogłoby dojść między nimi do dalej idącej współpracy. Sting wykonał z Joelem na koncertach m.in. swoje przeboje "Roxanne" i "Message in a Bottle", które publiczność przyjęła owacjami na stojąco.

Podsumowanie

W artykule przeczytaliśmy o planach legendarnego artysty rockowego Billy Joela dotyczących stworzenia supergrupy z takimi sławami jak Don Henley czy Sting. Muzyk wyjawił, że od dawna marzył o nagraniu płyty i występach wspólnie z rockowymi legendami pokroju Henleya, Stinga czy Johna Mayera. Niestety, jak dotąd nie udało mu się zrealizować tych planów ze względu na zajęte terminy tych artystów. Być może jednak w przyszłości fani doczekają się występów wymarzonej supergrupy Billy'ego Joela.

Choć na razie pozostaje to w sferze marzeń, już samo wymienienie takich nazwisk jak Don Henley, Sting czy Paul McCartney w jednym zespole brzmi niezwykle ekscytująco. Fani z całego świata z pewnością z radością przyjęliby wieści o powstaniu takiej rockowej supergrupy złożonej z prawdziwych legend tego gatunku.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. "Hurt" Załogi G: Rozkodowanie emocji zawartych w tekście
  2. 2Koncerty wiolonczelowe: Unikaj wszelkich błędów i rozczarowań
  3. Jak wybrać wzmacniacz do gitary elektrycznej? Poradnik i wskazówki dla początkujących
  4. Biografia Mozarta: życie, dzieła, ciekawostki
  5. Niebywała okazja nabycia legendarnego naszyjnika Elvisa Presleya na aukcji
Autor Błażej Szewczyk
Błażej Szewczyk

Pasjonat gitar i instrumentów strunowych. Na blogu dzielę się wiedzą o grze i wyborze sprzętu. Muzyka to moja droga życiowa.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły