DYSKOGRAFIA

Wśród licznych, nagranych przez Ewę Podleś CD znajdują się:

- Pierwsze światowe nagranie TE DEUM Krzysztofa Pendereckiego
pod dyrekcją kompozytora (EMI).

- Airs Célebres (FORLANE), Grand Prix du Disque „Orphée d’Or”.

- Mélodies Russes (FORLANE), z pianistą Grahamem Johnsonem.
Grand Prix de l’Académie Française du Disque.

- TANCREDI G.Rossiniego, pod dyrekcją Alberto ZEDDY (NAXOS).
Nominacja do The Grammy Award 1996, Nagroda The best Buy 1995 CD Classics London.

- Recital Arii Rossiniego (NAXOS).
Nagroda Preis der Deutschen Schallplatten Kritik 1996, Płyta Roku 1996 przyznana przez Magazyn Płytowy „STUDIO“, oraz The American Critics Choice Award 1997.

- ARMIDE Ch.W.Glucka i ARIODANTE G.Händla z Les Musiciens du Louvre dla Deutsche Grammophon Gesellschaft – Archiv Produktion Diapason d’Or 1998.

- SYMFONIA II, G.Mahlera (FORLANE), Orchestre National de Lille.
Nagrody: Palmarés de Palmarés Nouvelle Académie du Disque,
Un événement exceptionnel Télérama.

- Wszystkie Pieśni Fr. Chopina z pianistą Abdel Rachman el Bacha (FORLANE), Grand Prix de l’Académie Française du Disque 2000.

- Wszystkie Pieśni Fr.Chopina z pianistą Garrickiem Ohlssonem (ARABESQUE).

- Wszystkie arie z „RINALDA” i „ORLANDA” G.Händla z The Moscow Chamber Orchestra dla DELOS.

- Arie Rosyjskie z The Philharmonia of Russia pod dyr. Constantina Orbeliana dla DELOS.

- Rossini Gala, Orkiestra Leopoldinum pod dyr.Wojciecha Michniewskiego. DUX. Nagroda Fryderyka



1. CHOPIN Mélodies, Abdel Rachman el Bacha – piano, FORLANE 16795
2. CHOPIN Songs, Garrick Ohlsson – piano, ARABESQUE Z6746
3. DE FALLA El Amor Brujo, Sinfonia Varsovia, Krzysztof Penderecki – cond., APERTO 86410
4. GLUCK Armide, (La Haine), Les Musiciens du Louvre, Marc Minkowski – cond., DEUTSCHE GRAMMOPHON GESELLSCHAFT, Archiv Produktion 459 616-2
5. GLUCK Orphée et Euridice, Farman, Callatay, Benoit, Lippens, Capella Brugensis, Patrick Peire – cond., FORLANE UCD 16720921
6. GLUCK Orfeo ed Euridice, Rodrigo, de la Merced, Orqusta Sinfònica de Galicia, Peter Maag – cond., ARTS 47536-2
7. HANDEL Ariodante, (Polinesso), Les Musiciens du Louvre, Marc Minkowski – cond., DEUTSCHE GRAMMOPHONE GESELLSCHAFT, Archiv Produktion 457 271-2
8. HANDEL Rinaldo&Orlando Arias, Moscow Chamber Orchestra, Constantine Orbelian – cond., DELOS 3253
9. MAHLER Symphony No.2, Żylis-Gara, Orchestre Nationale de Lille, Jean-Claude Casadesus, FORLANE, UCD 16654/2
10. MAHLER Symphony No.3. WOSPR, Antoni Wit – cond., NAXOS 8.550525
11. MOZART Requiem, Dubosc, Mey, Brodard, Lausanne Vocal Ensemble, Lausanne Instrumental Ensemble, Michel Corboz – cond., VEL 1012
12. OFFENBACH Orphée aux Enfers, (Opinion Publique) Opèra National de Lyon, Orchestre de Chambre de Grenoble, EMI CLASSICS LC 6646
13. PENDERECKI Seven Gates of Jerusalem, Warsaw National Philharmonic and Choir, Kazimierz Kord – cond., PolyGram Polska 011 332-2
14. PENDERECKI Te Deum, Polish Radio Choir and Orchestra, Cracow, EMI/ANGEL 38060
15. PROKOFIEV Alexander Newsky, Choeur Académique d’Etat de Lettonie, Orchestre Philharmonique de Lille, Jean-Claude Casadesus – cond., HARMONIA MUNDI 901523
16. PTASZYŃSKA Songs of Despair and Loneliness, Jerzy Marchwiński – piano, POLSKIE NAGRANIA PNCD 075
17. PUCCINI Il Trittico, Alagna, Freni, Nucci, Pons, Orchestra e Coro del Maggio Musicale Fiorentino, Bruno Bertoletti – cond., DECCA 436 261
18. RESPIGHI Il Tramonto, Wrocław Chamber Orchestra Leopoldinum, Michał Nesterowicz – cond., DUX 0489
19. ROSSINI Arias for Contralto, Hungarian State Chorus and Orchestra, Pier-Giorgio Morandi, NAXOS 8.553543
20. ROSSINI Tancredi, Sumi Jo, Olsen, Spagnoli, Micco, Lendi, Capella Brugensis, Collegium Instrumentale Brugense, Alberto Zedda – cond.
21. ROSSINI Rossini Gala, Leopoldinum Chamber Orchestra, Wojciech Michniewski – cond., DUX 124
22. Airs Célèbres (Handel, Vivaldi, Purcell, Gluck, Marcello), Collegium Instrumentale Brugense, Patrick Peire – cond., FORLANE UCD 16620
23. A Treasury of Polish Songs (Chopin, Moniuszko, Karłowicz, Szymanowski, Lutosławski), Ewa Pobłocka – pianist, ACCORD PolyGram Polska ACD 045
24. Duets (Mendelssohn, Brahms, Schumann) Ewa Podleś&Joanna Kozłowska, Jerzy Marchwiński – piano, ISR 002
25. Ewa Podleś &The Chamber Music Society of Lincoln Center (Live) (Ottorino Respighi “Il Tramonto”, Haydn “Arianna a Naxos”)
Deutsche Grammophon Concerts
26. Ewa Podleś &Garrick Ohlsson (Live) (Chopin, Mussorgsky, Scriabin, Rachmaninov)
DUX 0405; Prize “FRYDERYK 2004”
27. Ewa Podleś &Garrick Ohlsson (Live) (Songs by Chopin, Rachmaninow, Tchaikovsky and Musorgsky; Szymanowski “Masques”) Wigmore Hall Live, WHLive 0027
28. Ewa Podleś &Polish Radio Symphony Orchestra (Live), Łukasz Borowicz cond. ( Beethoven, Haydn “Arianna a Naxos”, Arias of: Rossini, Verdi, Donizetti) DUX 0709;
Prize “FRYDERYK 2010”
29. Mélodies Russes (Rachmaninov, Mussorgsky, Tchaikovsky) Graham Johnson – piano, FORLANE UCD 16683
30. Russian Arias (Borodin, Prokofiev, Tchaikovsky, Shchedrin, Stravinsky, Mussorgsky), Philharmonia of Russia, Constantine Orbelian – cond., DELOS 3298